تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
یکشنبه 2 اردیبهشت 1397
بازدید امروز : 4726 نفر

موضوع : زبان برنامه نویسی پرولوگ
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
زبان برنامه نویسی پرولوگ
تعداد صفحه :
10
قیمت :
2000 تومان

پرولوگ
پرولوگ Prolog یک برنامه نویسی منطقی است که هدف کلی زبان نسل پنجم مرتبط با هوش مصنوعی و زبانشناسی محاسباتی می‌باشد و دارای ویژگی های پشتیبانی زبان منطقی تا حد بسیار بالا را دارد که شامل تایپ داده ایی سمبلیک و لیست های پیوندی است. بهمین خاطر این زبان را به عنوان زبان کاملا منطقی می‌شناسند و حتی به آن پرلوگ خالص نیز اطلاق می‌شود.
Prologریشه خود را بر خلاف بسیاری از زبان های برنامه نویسی دیگر از منطق صوری گرفته است. Prolog اعلانی است بدین منطورکه منطق برنامه را از لحاظ روابط بیان کرده است ، و اجرایش را بیشتر از پرس و جوها به این روابط موجب شده است. روابط و پرس و جوها با استفاده از یک نوع داده مجزا در Prolog ساخته شده است .روابط ها به این صورت تعریف می‌شوند که با توجه به پرس و جو ، موتور Prolog تلاش می‌کند برای یافتن یک تکذیب قطعنامه از پرس و جو اگر پرس و جو تکذیب می‌شود ، برای مثال ، یک متغیر را در نظر گرفته با یافتن خلاف حقیقت آن یا عدم یافت آن یک نتیجهٔ منطقی بر می گرداند. منطق گرا بودن این زبان موجب شده است که بسیار سودمند باشد برای بانک های اطلاعاتی و ریاضیات نمادین ، زبان تجزیه و برنامه‌های دیگر.. از آنجا که Prolog اجازه می‌دهد که بررسی ارزش حقیقت predicates خاص ممکن باشد برخی از اثرات جانبی عمدی ، که از جمله چاپ یک مقدار را به روی صفحه نمایش را نیز اجازه می‌دهد. این اجازه از برنامه به استفاده از برخی از مقدار برنامه نویسی متعارف امری باعث می‌شود که الگوی منطقی خوبی در ذهن ما نسازد.
این زبان برای اولین بار در اوایل 1970 توسط یک گروه دربرگرفته شده توسط آلن کلمرار در مارسی فرانسه بوده است. به گفته رابرت کوالسکی ، اولین سیستم Prolog در سال 1972 توسط آلن فیلیپ راسل توسعه داده شدو پیاده سازان اولین مترجم Prolog بودند ، با این حال ، دیوید اچ دی وارن با ایجاد ماشین خلاصه وارن در اوایل کامپایلر Prolog با نفوذ را نوشت و "Edinburgh Prolog" را تعریف نمود که گویشی است که اساس برای نحو بسیاری از پیاده سازی مدرن است., Prolog یکی از زبان های برنامه نویسی به منطق اول بود ، و باقی مانده است در میان از رایج ترین زبانها مانند امروز ،بخاطر پیاده سازی آزاد و تجاری به وجود آمده است. در حالی که در ابتدا در با هدف پردازش زبان طبیعی ساخته شد اما به تدریج بخاطر استفاده و پشتیبانی سیستم های خبره ، بازی ها ، سیستم پاسخ خودکار ، ontologies و سیستم های کنترل پیچیده ، تغییر کرد و محیط های Prolog مدرن و با حمایت از ایجاد واسط کاربر گرافیکی ، به عنوان برنامه‌های اداری و شبکه.. معرفی گردید و الحاقات بعدی از Prolog که توسط تیم اصلی ایجاد گشت محدودیت توانایی در منطق برنامه نویسی را در پیاده سازی از بین بردند. تاریخچه
1. تاریخچه همان طور که گفته شد در پیدایش این زبان کلمرار در مارسی فرانسه بوده است(1972). و اولین سیستم مورد استفاده قرار گرفته شده توسط آلن فیلیپ راسل پیاده سازی شده است و بعدا توسط رابرت کوالسکی ارتقا یافته است. اما زمزمه‌های ایجاد یک زبان منطق گرا از دهه 70 میلادی از شمال امریکا شکل گرفته است. بعدا در نسل پنجم کامپیوترها از پرلوگ برای نوشتن کرنل سیستم عامل نیز در ایجاد پروژه سیستم FGCS استفاده شده است. 2. انواع داده ها نوع داده در پرلوگ به صورت ترم ها تعریف می‌شود که این ترم ها می‌توانند اتم ،اعداد ،متغیرها و یا ترکیبی از ترم های دیگر باشند. اتم ها به طور کلی هیچ معنای ذاتی ندارند و یک سری رشته از حروف یا ... هستند که خواننده پرلوگ آنها را تجزیه کرده است. اتم کلمات آشکار در کد می‌باشند که هیچ نحو خاصی برای آنها در نظر گرفته نشده است مثل : x, blue,some,atom اعداد که می‌توانند به صورت اعداد شناور و یا صحیح باشند و حتی اعدا گویا متغیر که یک رشتهٔ متشکل از حروف است که می‌تواند نشان دهندهٔ یک واژه باشند و ارزش آنها با توجه به پرلوگ مقداردهی داده می‌شود. یک واژه مرکب (عمل کننده یا functor) ترکیبی از اتم ها است که به صورت یک متغیر با آن رفتار می کنیم و نیز مجموعه‌ای از استدلال هاست که یک نتیجه نهایی درست یا غلط را دربرمی گیرد. .
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007