سه شنبه 3 مهر 1397
بازدید امروز : 6181 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : آزمون های هوش و سنجش روانی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
آزمون های هوش و سنجش روانی
تعداد صفحه :
22
قیمت :
3000 تومان

آزمون بندر گشتالت
  شرح آزمون بندر گشتالت :
این آزمون دارای 9 کارت به اشکال گوناگون هندسی به ابعاد 4×4 اینچ می باشد که توسط خانم لورتابند راز آزمون رمتایمر اقتباس شده است. اشکال این آزمون را مقداری نقطه، خطوط مستقیم منحنی ها و زوایا تشکیل می دهند. هر فردی اشکال نه گانه را باید با توجه به تفاوت هایی که در نحوه ادراک آنها وجود دارد به شیوه ای کاملاً مشخص و متمایز ادراک می کند. تاکنون روش ها و دستورالعمل های مختلفی از این آزمون ارائه شده است. روش پاسکال وساتل به علت سادگی روش نمره گذاری و اطلاعات ویسی که از نظر بالینی در اختیار آزماینده قرار می دهد رواج بیشتری دارد. آنها آزمون بندر گشتالت را وسیله مناسبی برای بررسی ناهماهنگی مجود در شیوه ادراک چگونگی، واکنش نسبت به هوک ها و اجرای عمل می دانند و اعتقاد دارند که اشتباه در کپی کردن اشکال هندسی نشانگر نقص در کنش شناختی یا عاطفی است.
برای استفاده از این روش در هر کشوری نیاز به محاسبه دامنه بهنجار اشتباه در جمعیت آن کشور می باشد.
  شرح اجرا
کاغذی که تصاویر روی آن ترسیم می شود در جهت صحیح (عمود بر بدن آزمون) قرار داده شود.
اگر آزمون پرسید آیا می تواند نقطه ها را بشمارد؟ گفته می شود لزومی ندارد اما اگر خواستید م یتوانید آنها را بشمارید. در اجرای این آزمون محدودیت زمانی وجود ندارد تا ترسیم تمام نشده، نباید کارت را از جلوی چشم آزمون برداشت. قبل از اتمام هر تصویر نباید کارت بعدی ارائه شد. به علت اینکه آزمون بندر گشتالت یک آزمون بالینی است نباید در اجرای آن خیلی خشک رفتار کرد و حالت عدم انعطاف پذیری به خود گرفت. بلکه بهتر است تغییرات، رفتاری آزمودنی را با دقت مدنظر قرار داد و مشاهدان بالینی را یادداشت نمود. اگر ادامه ترسیم کارتی را بعد از کارت بعدی انجام داد یادداشت می کنیم.
نحوه نمره گذاری آزمون بندر گشتالت:
نموره گذاری آزمون بندر گشتالت بر اساس نمرة ترسیم اشکال از کارت های A و 1 تا 8 صورت می گیرد. بدین ترتیب که کارت در اختیار آزمون قرار داده می شود و آزمودنی با نگاه کردن به کارت ها به ترسیم آن اقدام می نماید. اشکالات و خطاهایی که در کپی کردن شکل توسط آزمودنی صورت می گیرد بر اساس تفسیری که در آزمون بندر گشتالت وجود دارد مورد تفسیر و بررسی قرار می گیرد. مثلاً توجه فراوان به جزئیات ، دقت در کپی کردن جزئیات بیشتر در افراد وسواسی دیده شه است که در این آزمون در کارت های 1. 2. 3 که آزمون به شمارش چند باره نقاط اقدام نمود و با کارت های 7. 6 که توجه زیادی به عمل برخورد خطوط نمود به وضوح مشاهده شد که این امر نشان دهنده گرایشات وسواسی در آزمون است.
  مشخصات آزمونی: نام: مجید
جنس: مذکر
سن:21
میزان تحصیلات: فوق دیپلم برق
نحوه اجرای آرمون بندر گشتالت:
پس از آماده نمودن شرایط اجرای یک برگ کاغذ سفید بی خط با یک عدد مداد سیاده در اختیار آزمودنی قرار داده ایم و چند برگ کاغذ سفید بی خط و یک عدد مداد پاک کن روی میز در دسترس او قرار داده ایم. سپس یک ، یک کارت ها را به ترتیب اول کارت A و بعد کارت های 1 تا 8 را در اختیار آزمون قرار داده ایم و از او خواستیم که روی کاغذ سفید شکل ها را به همان صورتی که می بینید برای ما رسم کند. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007