دوشنبه 25 تیر 1397
بازدید امروز : 6387 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : بانکهای خصوصی و دولتی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بانکهای خصوصی و دولتی
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان

مقدمه
بانک‌های خصوصی ایران در حال حاضر عبارتند از بانک اقتصاد نوین، بانک پارسیان، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک تات، بانک کارآفرین، بانک سینا و بانک شهر.پس از انقلاب ۵۷ تمامی بانک‌های خصوصی در ایران بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی، دولتی اعلام شدند. اما رفته رفته تاسیس موسسه‌های مالی اعتباری از سال ۱۳۷۶ زمینه‌ساز تاسیس بانک‌های خصوصی شد. نهایتا بانک مرکزی در اسفند ۱۳۷۷ موافقت خود را با تاسیس بانک‌های خصوصی اعلام کرد.
در حال حاضر، سيستم بانكي ايران از 11 بانك دولتي و 6 بانك خصوصي و تعدادي موسسه اعتباري غيربانكي تشكيل شده است. در سال 1380، بانك كارآفرين به همراه 3 بانك خصوصي ديگر از موسسه اعتباري به بانك تبديل شدند. در آخرين ماه‌هاي سال 1384، 2 بانك خصوصي ديگر نيز تاسيس شدند. در حال حاضر تعداد شعب 6 بانك خصوصي به 191 شعبه رسيده است. اين در حالي است كه تا پايان سال 1384 تعداد شعب بانك‌هاي دولتي بالغ بر 16129 شعبه بوده است. تعداد كاركنان بانك‌هاي دولتي، در پايان سال 1384، بالغ بر 173562 نفر بوده است. اين رقم براي بانك‌هاي خصوصي 3561 نفر است.
در حال حاضر بانك‌هاي خصوصي حدود 10درصد از دارايي‌هاي سيستم بانكي را به خود اختصاص دادند كه سهم بانك كارآفرين در سيستم بانكي حدود يك‌درصد مي‌باشد. بر طبق آمار بانك مركزي، از سال 1381 تا پايان سال 1384، سهم بانك‌هاي خصوصي در تامين اعتبارات بخش خصوصي از 7/1درصد بانك‌هاي دولتي (به استثناي بانك‌هاي تخصصي) به 9/18درصد آنها رسيده است.
سهم بانك‌هاي خصوصي در كل اعتبارات بخش خصوصي از 2/1درصد به 2/12درصد و سهم آنها در كل سپرده‌هاي سيستم بانكي از 4/3درصد به 12درصد رسيد. هنوز اين بانك‌ها سهم كوچكي از سيستم بانكي را در اختيار دارند، ولي اهميت اين ميزان پيشرفت نسبي در اين مدت كوتاه‌ ناديده گرفتني نيست.
در زير به اختصار به برخي ديگر از دست‌آوردهاي بانك‌هاي خصوصي، اشاره مي‌كنيم.
1 - خدمات جديد – بانك‌هاي خصوصي پيشرو در ارائه خدمات جديد بانكي بودند و اين موضوع باعث شد تا تعدادي از بانك‌هاي دولتي به پيروي از آنها، اقدام به ايجاد خدمات مشابه بنمايند. برخي از اين خدمات عبارتند از:
الف - احترام و بالا بردن نحوه برخورد با مشتري.
ب – پرداخت و دريافت پول به‌طور همزمان (Online) در تمام شعب بانك‌هاي خصوصي و ديگر خدمات بانكي الكترونيكي به مشتريان.
ج ارسال صورت حساب ماهانه براي مشتريان.
د – طرح فروش گواهي سپرده با نرخ سود شناور.
ه – ايجاد رابطه با موسسات بين‌المللي (مانند بانك توسعه اسلامي و بانك جهاني) و بانك‌هاي بين‌المللي.
2 - بانك‌هاي خصوصي باعث افزايش درآمد سپرده‌گذاران شده‌اند.
طي 4 سال اخير بانك‌هاي خصوصي بين 30 تا 100درصد بيش از بانك‌هاي دولتي سود علي‌الحساب به سپرده‌گذاران پرداخت نموده‌اند. اين امر سبب افزايش تجهيز پس‌اندازها در اقتصاد كشور جهت سرمايه‌گذاري شده و در عين حال در راستاي اهداف بانكداري بدون ربا است كه به سپرده‌گذاران سهم بيشتري از حقوق حقه شان پرداخت مي‌گردد. از نظر اقتصادي، هزينه تامين مالي افزايش يافته، به نرخ تورم نزديك‌تر شده است و سپرده‌گذاران كمتر متضرر گرديده‌اند. كاهش دستوري نرخ سود (بهره‌) سپرده‌ها، مسلما به ضرر سپرده‌گذاران، به ويژه سپرده‌گذاران كوچك كه توان به‌كارگيري آن را در جاي ديگر ندارند، خواهد شد. 3 - ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007