شنبه 30 تیر 1397
بازدید امروز : 2990 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : مقایسه اختیارات رئیس جمهوری در ایران و فرانسه
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
مقایسه رئیس جمهور ایران با رئیس جمهور فرانسه
تعداد صفحه :
10
قیمت :
1500 تومان

پست ریاست جمهوری ایران، به واسطهٔ رای مستقیم مردم و هر ۴ سال برای مدت حد اکثر ۸ و حد اقل ۴ سال (در صورت عدم مورد خاص) انتخاب می‌شود. رای مردم در اقدامی تقریباً نمادین توسط رهبر (پست رهبری) ایران تنفیذ خواهد شد.
رئیس جمهور ایران ناظر بر حسن اجرای قانون اساسی است و طبق اختیارات (و یا حتی وظایفش)، می‌‌تواند (یا باید) به نهادی که از قانون اساسی تخطی می‌‌کنند، اخطار ویژه‌ای به اسم اخطار قانون اساسی بدهد.
رئیس جمهور سید محمد خاتمی، در دوران ریاست جمهوری خود، طبق لایحه ی پیشنهادی که وی آن را نص تبیین شدهٔ قانون اساسی می‌‌دانست، در صدد پی گیری قانونی برای اشخاص یا نهادی که از قانون اساسی تخطی کرده است بر آمد که پس از تصویت مجلس ششم، شورای نگهبان قانون اساسی، آن را مغایر با قانون اساسی دانست و آن را به مجلس برای تصحیح پس فرستاد که رئیس جمهور خاتمی به دلیل اینکه «همین اختیارات نیم بند را هم از رئیس جمهور بعدی نگیرند-(نقل به مضمون از خاتمی)» لایحه را از مجلس پس گرفت.
رئیس جمهور در ایران، ریاست قوهٔ مجریه را بر عهده دارد. وی مسئول مستقیم انتخاب کابینه و معاونان خود می‌‌باشد. رئیس جمهور، باید وزرایش را به مجلس شورای اسلامی (مجلس) پیشنهاد کند و از وی برای ایشان رأی اعتماد بگیرد.
رئیس جمهور ایران، ریاست شورای عالی امنیت ملی ایران و همچنین ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز بر عهده دارد. رئیس جمهور می‌‌تواند اختیارات خود (که ممکن است فقط بعضی از اختیارات را شامل شود، مثلاً ریاست جلسات کابینه) را به شخص خاصی (موقت یا دائمی) تفویض کند. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007