پنج شنبه 27 مهر 1397
بازدید امروز : 691 نفر

موضوع : توانمندی های اقتصادی استان كردستان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
توانمندی های اقتصادی استان کردستان
تعداد صفحه :
25
قیمت :
2000 تومان

موقعیت جغرافیایی استان كردستان:
استان كردستان با مساحت 28203 كیلومتر مربع یكی از استان های غربی ایرا است كه در مجاورت استان های آذربایجان غربی ، زنجان ، همدان و كرمانشاه و هم مزر با كشور عراق قرار گرفته است كه بیش از 200 كیلومتر مرز مشترك با عراق دارد .
مختصات جغرافیایی استان 34 درجه و 44 دقیقه تا 36 درجه و 30 دقیقه عرض شمالی و 45 درجه و 31 دقیقه تا 48 درجه و 16 دقیقه طول شرقی می باشد . مركز استان شهر سنندج است كه در ارتفاع 1373 متر از سطح دریا واقع شده است .
شهر های دیگر استان عبارتند از :
سقز ، مریوان ، قروه ، بانه ، بیجار ، دهگلان ، دیواندره ، كامیاران و سروآباد .
زراعت و باغبانی :
وسعت اراضی زراعی استان كردستان حدود 1100000 هكتار است كه سالیانه 700000 هكتار آن به كشت انواع محصولات اختصاص داده می شود و 15 درصد كل اراضی زیر كشت به كشت آبی اختصاص دارد .
در استان تعداد 12 دشت مساعد و حاصلخیز به مساحت تقریبی 218600 هكتار وجود دارد كه عمدتا در قروه ، بیجار ، دهگلان ، دیواندره ، مریوان و كامیارن قرار گرفته اند ، بستر تولید بسیار زیادی را برای انواع مختلف محصولات راعی فراهم نموده است . تولید سالیانه بیش از 480000 تن گندم ، 42 هزار تن جو ، 250000 تن سیب زمینی ، چغندر و مقادیر زیادی كلزا ، صیفی جات ، بقولات و كه از كیفیت بسیار مناسبی هم برخوردار هستند ، جایگاه ویژه استان را از نظر تولید محصولات زراعی بهتر نمایان می كند . تامین امكانات لازم ، آبی نمودن اراضی زراعی دیم و استفاده از فناوری های جدید باعث می شود تولید تا چند برابر فعلی افزایش یابد .
صنایع وابسته جهت تبدیل و فرآوری محصولات كشاورزی از دیگر اقداماتی است كه می تواند سهم استان را از لحاظ شاخص های اقتصادی به نحو چشمگیری افزایش دهد .
با توجه به وجود اراضی شیب دار و دامنه های كوهستانی ، مزارع دیم رها شده و زمین های حاشیه رودخانه ها و همچنین بارندگی مناسب ، باغداری و كشت درختان مثمر در استان كردستان اهمیت خاصی دارد .
ضمنا پتانسیل توسعه آنها تا چند برابر ظرفیت فعلی وجود دارد . مو كاری (دیم و آبی) ، كشت توت فرنگی ، درختان گردو و بادام ، سیب ، هلو ، زردآلو و ... در اراضی مستعد استان از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است .
در زمینه كشت توت فرنگی استان كردستان از استان های پیشرو در كشور است و محصول تولیدی از شهرت خاصی برخوردار است . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007