جمعه 1 آذر 1398
بازدید امروز : 1266 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : توانمندی های اقتصادی استان كردستان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
توانمندی های اقتصادی استان کردستان
تعداد صفحه :
25
قیمت :
2000 تومان

موقعیت جغرافیایی استان كردستان:
استان كردستان با مساحت 28203 كیلومتر مربع یكی از استان های غربی ایرا است كه در مجاورت استان های آذربایجان غربی ، زنجان ، همدان و كرمانشاه و هم مزر با كشور عراق قرار گرفته است كه بیش از 200 كیلومتر مرز مشترك با عراق دارد .
مختصات جغرافیایی استان 34 درجه و 44 دقیقه تا 36 درجه و 30 دقیقه عرض شمالی و 45 درجه و 31 دقیقه تا 48 درجه و 16 دقیقه طول شرقی می باشد . مركز استان شهر سنندج است كه در ارتفاع 1373 متر از سطح دریا واقع شده است .
شهر های دیگر استان عبارتند از :
سقز ، مریوان ، قروه ، بانه ، بیجار ، دهگلان ، دیواندره ، كامیاران و سروآباد .
زراعت و باغبانی :
وسعت اراضی زراعی استان كردستان حدود 1100000 هكتار است كه سالیانه 700000 هكتار آن به كشت انواع محصولات اختصاص داده می شود و 15 درصد كل اراضی زیر كشت به كشت آبی اختصاص دارد .
در استان تعداد 12 دشت مساعد و حاصلخیز به مساحت تقریبی 218600 هكتار وجود دارد كه عمدتا در قروه ، بیجار ، دهگلان ، دیواندره ، مریوان و كامیارن قرار گرفته اند ، بستر تولید بسیار زیادی را برای انواع مختلف محصولات راعی فراهم نموده است . تولید سالیانه بیش از 480000 تن گندم ، 42 هزار تن جو ، 250000 تن سیب زمینی ، چغندر و مقادیر زیادی كلزا ، صیفی جات ، بقولات و كه از كیفیت بسیار مناسبی هم برخوردار هستند ، جایگاه ویژه استان را از نظر تولید محصولات زراعی بهتر نمایان می كند . تامین امكانات لازم ، آبی نمودن اراضی زراعی دیم و استفاده از فناوری های جدید باعث می شود تولید تا چند برابر فعلی افزایش یابد .
صنایع وابسته جهت تبدیل و فرآوری محصولات كشاورزی از دیگر اقداماتی است كه می تواند سهم استان را از لحاظ شاخص های اقتصادی به نحو چشمگیری افزایش دهد .
با توجه به وجود اراضی شیب دار و دامنه های كوهستانی ، مزارع دیم رها شده و زمین های حاشیه رودخانه ها و همچنین بارندگی مناسب ، باغداری و كشت درختان مثمر در استان كردستان اهمیت خاصی دارد .
ضمنا پتانسیل توسعه آنها تا چند برابر ظرفیت فعلی وجود دارد . مو كاری (دیم و آبی) ، كشت توت فرنگی ، درختان گردو و بادام ، سیب ، هلو ، زردآلو و ... در اراضی مستعد استان از نظر اقتصادی بسیار مقرون به صرفه است .
در زمینه كشت توت فرنگی استان كردستان از استان های پیشرو در كشور است و محصول تولیدی از شهرت خاصی برخوردار است . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007