یکشنبه 3 تیر 1397
بازدید امروز : 5292 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : تفسیر سوره طه
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
تفسیر سوره طه
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1000 تومان

((سوره طه)) به گفته همه مفسران در مكه نازل شده است، محتواي آن نيز همانند ساير سوره هاي مكي است كه بيشتر سخن از ((مبدء)) و ((معاد)) مي گويد، و نتائج توحيد و بدبختيهاي شرك را برمي شمرد.
در بخش اول: اين سوره اشاره كوتاهي به عظمت قرآن و بخشي از صفات جلال و جمال پروردگار است. بخش دوم: كه بيش از هشتاد آيه را در برميگيرد از داستان موسي (عليه السلام) سخن مي گويد، از آن زمان كه به نبوت مبعوث گرديد و سپس با فرعون جبار به مبارزه برخاست، و پس از درگيريهاي فراوان او با دستگاه فرعونيان و مبارزه با ساحران و ايمان آوردن آنها خداوند به صورت اعجازآميز فرعون و فرعونيان را در دريا غرق كرد، و موسي و مومنان را رهائي بخشيد.
بعد ماجراي گوسالهپرستي بني اسرائيل و درگيري هارون و موسي را با آنها بيان مي كند. در سومين بخش: بخشهائي در باره معاد و قسمتي از خصوصيات رستاخيز آمده است. در بخش چهارم: سخن از قرآن و عظمت آن است.
و در بخش پنجم: سرگذشت آدم و حوا را در بهشت و سپس ماجراي وسوسه ابليس و سرانجام هبوط آنها را در زمين، توصيف مي كند. و بالاخره در آخرين قسمت، نصيحت و اندرزهاي بيدار كنندهاي، براي همه مؤ منان بيان ميدارد كه روي سخن در بسياري از آن به پيامبر اسلام (صلي اللّه عليه و آله و سلّم) است.
تفسیر آیه ی 10 سوره ی طه
بـا تـوجـه بـه ایـنـکـه (قـبـس ) (بر وزن قفس ) به معنى مختصرى از آتش است که از مجموعه اى جدا مى کنند، و با توجه به اینکه معمولا مشاهده آتش در بیابانها نشان مى دهد کـه جـمـعـیـتـى گـرد آن جـمـعـنـد، و یـا ایـنکه شعله اى را بر بلندى روشن ساخته اند که کـاروانـیـان در شـب راه را گـم نـکنند، و نیز با توجه به اینکه (امکثوا) از ماده مکث به معنى توقف کوتاه است ، از مجموع این تعبیرات چنین استفاده مى شود که موسى با همسر و فرزند خود در شبى تاریک از بیابان عبور مى کرده ، شبى بود سرد و ظلمانى که راه را در آن گم کرده بود، شعله آتشى از دور نظر او را به خود جلب کرد، به محض دیدن این شـعـله بـه خـانـواده اش گـفـت تـوقـف کوتاهى کنید که من آتشى دیدم ، بروم اندکى از آن براى شما بیاورم و یا راه را بوسیله آتش یا کسانى که آنجا هستند پیدا کنم . ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007