کد رهگیری را جهت پیگیری سفارش وارد نمایید
    

پرداخت آنلاین بانک ملی

پرداخت آنلاین بانک ملت
    فروش آنتی ویروس اورجینال
با شرایط استثنایی
     موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
امروز : 28 مهر سال 1393
  بازدید امروز : 3633 نفر

موضوع : تفسیر سوره طه
تحویل در محیط : word


ابتدا مبلغ سفارش را به شماره 0102834007003 ملی سیبا به نام علیرضا هاشمی واریز با داشتن شماره فیش افدام به سفارش کنید - قابل پرداخت از کلیه بانکهای عضو شتاب و یا از طریق انتقال به شماره کارت 6037991813769019 پرداخت و با داشتن شماره کارت اقدام به سفارش نمایند و یا از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت یا پرداخت آنلاین بانک ملیاقدام نمایید
  عنوان سفارش : تفسیر سوره طه
  تعداد صفحه : 8
  قیمت : 500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
<-- نمایش تحقیق بعدی ..... نمایش تحقیق قبلی -->

((سوره طه)) به گفته همه مفسران در مكه نازل شده است، محتواي آن نيز همانند ساير سوره هاي مكي است كه بيشتر سخن از ((مبدء)) و ((معاد)) مي گويد، و نتائج توحيد و بدبختيهاي شرك را برمي شمرد.
در بخش اول: اين سوره اشاره كوتاهي به عظمت قرآن و بخشي از صفات جلال و جمال پروردگار است. بخش دوم: كه بيش از هشتاد آيه را در برميگيرد از داستان موسي (عليه السلام) سخن مي گويد، از آن زمان كه به نبوت مبعوث گرديد و سپس با فرعون جبار به مبارزه برخاست، و پس از درگيريهاي فراوان او با دستگاه فرعونيان و مبارزه با ساحران و ايمان آوردن آنها خداوند به صورت اعجازآميز فرعون و فرعونيان را در دريا غرق كرد، و موسي و مومنان را رهائي بخشيد.
بعد ماجراي گوسالهپرستي بني اسرائيل و درگيري هارون و موسي را با آنها بيان مي كند. در سومين بخش: بخشهائي در باره معاد و قسمتي از خصوصيات رستاخيز آمده است. در بخش چهارم: سخن از قرآن و عظمت آن است.
و در بخش پنجم: سرگذشت آدم و حوا را در بهشت و سپس ماجراي وسوسه ابليس و سرانجام هبوط آنها را در زمين، توصيف مي كند. و بالاخره در آخرين قسمت، نصيحت و اندرزهاي بيدار كنندهاي، براي همه مؤ منان بيان ميدارد كه روي سخن در بسياري از آن به پيامبر اسلام (صلي اللّه عليه و آله و سلّم) است.
تفسیر آیه ی 10 سوره ی طه
بـا تـوجـه بـه ایـنـکـه (قـبـس ) (بر وزن قفس ) به معنى مختصرى از آتش است که از مجموعه اى جدا مى کنند، و با توجه به اینکه معمولا مشاهده آتش در بیابانها نشان مى دهد کـه جـمـعـیـتـى گـرد آن جـمـعـنـد، و یـا ایـنکه شعله اى را بر بلندى روشن ساخته اند که کـاروانـیـان در شـب راه را گـم نـکنند، و نیز با توجه به اینکه (امکثوا) از ماده مکث به معنى توقف کوتاه است ، از مجموع این تعبیرات چنین استفاده مى شود که موسى با همسر و فرزند خود در شبى تاریک از بیابان عبور مى کرده ، شبى بود سرد و ظلمانى که راه را در آن گم کرده بود، شعله آتشى از دور نظر او را به خود جلب کرد، به محض دیدن این شـعـله بـه خـانـواده اش گـفـت تـوقـف کوتاهى کنید که من آتشى دیدم ، بروم اندکى از آن براى شما بیاورم و یا راه را بوسیله آتش یا کسانى که آنجا هستند پیدا کنم . ..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید


آماده عقد قرار داد با کلیه مراکز آموزشی تحقیقاتی کشور جهت پذیرش نمایندگی فعال
سفارشات طراحی وب سایت و کلیه امور مربوطه
شماره پاسخگوی سایت : 09118370377    09111491359                  Email : tahghighnet@yahoo.com