موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : سنگهاي ساختماني نما و تزئین
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
سنگهاي ساختماني نما و تزئین
تعداد صفحه :
31
قیمت :
7000 تومان

سنگهايي را که قابليت استخراج به صورت بلوک يا کوب دارند و مي توان در کارخانه ي سنگبري برش، ساب و صيقل داد و همچنين از رنگ و طرح مطلوبي برخوردارند اصطلاحاً سنگ تزئيني ناميده مي شوند.
سنگهاي تزئيني از نظر سنگ شناسي، طيف وسيعي از سنگهاي موجود در پوسته ي زمين را شامل مي شوند.
يكي از بخش هایی که زیر مجموعه پتينه كاري به حساب مي آيد سنگ نما میباشد.این كار نيز روي سطوح مختلف قابل اجرا است.از جمله: ستون ها, پايه ستون و سر ستون ها, شومينه ها, درب آسانسورها(جهت همخواني با سنگ به كار رفته در نما و فضا)
ايران با مساحتي بالغ بر يک ميليون و شش صد و چهل و هشت هزار کيلومتر مربع، از نظر زمين شناختي در منطقه اي قرار دارد که داراي انواع سنگهاي تزئيني و نما با کيفيت مطلوب ، رنگ و نقش مناسب و حجم عظيم است. صادرات سنگ هم به صورت خام(قواره) و هم به صورت فرآوري شده ( برش و صيقل يافته ) انجام مي گيرد. ميزان صادرات و ارز حاصل از آن با توجه به پتانسيل سنگهاي تزئيني ايران به هيچوجه مطلوب نيست.
سنگهاي ساختنانی(تزئيني و نما) را به طور کلي در پنج گروه تقسيم بندي مي کنند. 1-
گروه گرانيت 2-
گروه سنگهاي سبز 3-
گروه سنگ آهک 4-
گروه ماسه سنگ و
5- گروه سنگ لوح.
1- گروه گرانيت
گرانيت( تعريف علمي): سنگ آذرين دروني با دانه هاي مشخص و بلورين ، معمولاً داراي ترکيبي اساسي از دو فلدسپات قليايي و سديک و کوارتز و ترکيبات فرعي ميکا، هورنبلند و ندرتاً پيروکسن .
گرانيت( تعريف تجاري): سنگي آذرين (يا دگرگوني) با دانه هاي مشخص، معمولاً با رنگي از صورتي گرفته تا خاکستري روشن يا تيره و عمدتاً متشکل از کوارتز و فلدسپات. گاه همراه با يک يا چند کاني تيره با بافت همگن ، گنيسي يا پرفيري.
سنگهاي ياد شده، اغلب سنگ هاي آذرين دروني مافيک تا اسيد را شامل مي شوند مانند گر انيت آلکالن و کالکو آلکالن، گرانوديوريت، سيينيت، ديوريت و .... بعضي از سنگهاي دگرگوني مانند گنيس نيز در اين دسته( با تعريف تجاري) قرار مي گيرند. گنيس ها سنگهاي بلورين متورقي هستند که متشکيل از کانيهاي سيليکاتي با بافت در هم قفل شده با دانه هاي مشخص مي باشند که در آن جهت يافتگي عمدتاً ناشي از وجود لايه هاي منظم يا غير منظم متناوبي است که ترکييب کاني شناختي متفاوتي دارند.
گرانيت هايي تحت عنوان گرانيت هاي سياه نيز در بازار وجود دارند که شامل سنگهاي آذرين دروني و بيروني مانند گابرو، ديوريت، بازالت و... مي باشند.
در عمل گرانيت ها انواع سنگ هاي آذريني هستند که قابليت قواره دهي، برش، ساب، صيقل را داشته باشند و به طور کلي جزء سنگهاي سخت محسوب مي شوند.
همانطور که مشاهده مي شود ترکيب شيميايي و کاني شناختي سنگهايي مانند گنيس ، بازالت و ... با ترکيب گرانيتهاي حقيقي( تعريف علمي) تفاوت دارند. به عبارت ديگر برخي از سنگهايي که در بازار گرانيت ناميده مي شوند از نظر علمي گرانيت نيستند.
سنگهاي تزئيني گرانيتي نيز در اقصي نقاط کشور مورد بهره بردار ي قرار دارند. مهمترين اين سنگها عبارتنداز گرانيت وگرانوديوريتهاي کرم وشکلاتي زنجان(خرمدره و حاجي سيران)، گابروي سياه ماسوله ( گيلان)، گابرو و گرانيت آلکالن( گل پنبه اي) نطنز، گرانيت گل پنبه اي بروجرد( معادن گوشه- دواريجان)، هورنفلس سياه تويسرکان، گرانيت گل پنبه اي زاهدان و مرواريد مشهد.
........

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007