تلگرام سایت تحقیق
یکشنبه 2 بهمن 1396
بازدید امروز : 2882 نفر

موضوع : دلال در حقوق تجارت
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
دلال در حقوق تجارت
تعداد صفحه :
27
قیمت :
6000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
عنوان صفحه
مقدمه
توصيف حقوقي دلالي
دلال
وجوه اشتراك عقد جعاله و قرارداد دلالي
وجوه تشابه اجاره اشخاص و قرارداد دلالي
وجوه تشابه دلالي و استيفاء
دلالي و وكالت
مسووليت هاي دلال
مسووليت و وظايف آمر
مسووليت دلال در مقابل اشخاص ثالث
موارد انقضاي مدت دلالي
منابع
  مقدمه
دلالي به معناي وساطت در انجام معاملات ، از جمله مشاغلي است كه توسعه شهرها و افزايش جمعيت ضرورت پيدايش آن را ايجاب كرده است . در جوامع روستايي به دليل بسته بودن محيط و امكان انجام معاملات به طور مستقيم توسط مردم ، به دخالت شخصي به عنوان واسطه معامله نيازي نيست ، هرچند در اين قبيل جوامع نيز به ندرت از افرادي به منظور تسهيل انجام معامله ممكن است استفاده شود. ليكن در جوامع شهري ، پيدا كردن طرف مناسب براي يك معامله خاص با شرايطي كه هر يك از متعاملين براي معامله مزبور، از قبل تعيين مي كنند، كار ساده اي نيست . مضافاً آنكه انجام معاملات با مراجعه به مراكز اطلاعاتي كه خريداران و فروشندگان كالاهاي مختلف را شناسايي و حسب مورد آنها را به هم معرفي مي كنند، با سهولت و صرف وقت كمتري صورت مي پذيرد. اهميت اين شغل در جوامع صنعتي و شهري روزبروز در حال گسترش بوده است به طوري كه متصديان آن به تدريج تشكيلات پيچيده و وسيعي را براي ارايه خدمت به مراحعين خود تدارك ديده و در قالب شركت ها و آژانس هاي بين المللي فعاليت مي كنند.
در بعد بين المللي به دليل اشباع شدن بازارهاي داخلي و ضرورت بازاريابي درخارج از مرزهاي داخلي ، شركت هاي توليدي ناچارند از خدمات متصديان اين شغل هم براي معرفي كالاهاي خود در بازارهاي خارجي و هم رقابت با محصولات مشابه توليدي استفاده كنند. براساس ملاحظات فوق و نقشي كه دلال در تسريع انجام معاملات داشته است ، اين پديده از ديرباز، توجه قانونگزاران را براي وضع مقررات ويژه اي كه حاكم بر روابط دلال و متعاملين باشد به خود جلب كرده است و از آنجايي كه اين حرفه در ارتباط تنگاتنگ با انتقال مال التجاره از جايي به جاي ديگر است ، جايگاه قانوني اين قبيل مقررات در قانون تجارت تعيين گرديده است .
قانونگزار ايران نيز با تاسي از قانونگزار فرانسه ، در بند ۳ ماده ۲ قانون تجارت ، هر قسم عمليات دلالي را عمل تجارتي دانسته و در باب ششم همان قانون مقررات ويژه اي را در اين زمينه پيش بيني كرده است .
اين اصطلاح در كنار مفهوم تجاري خود، در اقتصاد جامعه امروزي ما، معناي ديگري نيز پيدا كرده است و به قسمي از معاملات كه خريداران بدون هيچ گونه تغييري در كالاهاي خريداري شده ، صرفاً با بهره گيري از عدم تعادل عرضه و تقاضا، آن را عيناً با سود كلان به ديگري مي فروشند و در سيستم توزيع اخلال مي كنند، نيز اطلاق مي گردد. به طوري كه كاربرد اصطلاح دلالي در اين معنا، شايع تر از معناي دقيق تجاري آن شده است .
بديهي است تبيين ابعاد مختلف دلالي در معناي ثانوي ، جنبه اقتصادي داشته و در محدوده بحث اين نوشتار نمي گنجد.
با ذكر مقدمه فوق ، به توصيف حقوقي دلالي مي پردازيم .


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018