جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 6382 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : افزایش میزان علاقه مندی دانش اموزان کلاس پایه دوم راهنمایی برای حضور فعال در کلاس درس حرفه و فن
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
افزایش میزان علاقه مندی دانش آموزان کلاس پایه دوم راهنمایی برای حظور فعال در کلاس درس حرفه و فن
تعداد صفحه :
23
قیمت :
2000 تومان

افزایش میزان علاقه مندی دانش اموزان کلاس پایه دوم راهنمایی برای حضور فعال در کلاس درس حرفه و فن
* مقدمه :
انجام دادن پژوهش ها ، گسترش مشاوره و مطالعات موردی ، همراه با ارائه راهبردهای افزایش کیفیت آموزشی در کلاس درس به تنظیم فرهنگ مدیریت آموزشی کمک می کند و میزان اثربخشی کیفیت آموزشی را افزایش می دهد . رعایت اصول مدیریت و کلاس داری نظیر : برنامه ریزی ، سازماندهی و ارزشیابی ، شیوه آموزشی را در جهت ایجاد انگیزه و تواناسازی دانش آموزان برای دستیابی به هدف تعیین شده ارائه می کند . بهترین طرح آموزشی هنگامی موفق است که قبل از هرچیز بتواند جاذبه ایجاد کند و به مقبولیت درونی فراگیران بینجامد و این مهم میسّر نمی شود مگر آنکه معلمان توانایی نفوذ اخلاقی را داشته و در ایجاد زمینه پذیرش و انگیزه درونی توانا باشند ، به گونه ای که با ایجاد احساس نیاز در فراگیر سسب ایجاد اشتیاق و لذت برای فهمیدن و دریافت مفاهیم شود . معلم هرقدر توانا باشد نمی تواند دانش آموزان را وادار به آموختن چیزی کند که آن را با ارزش نمی دانند . زیرا پیامش آن است که مطالب را در ذهن خود کنید و بعد از نمده گرفتن آن را برای همیشه به دست فراموشی بسپارید . بهترین شیوه آموزشی آن است که در عمل انعطاف پذیری داشته باشد ، از شیوه های گوناگون آموزشی استفاده کند و محیط غنی برای تسهیل و تقویت یادگیری را فراهم آورد .
* تشخیص مسئله :
اینجانب مشاور مدرسه راهنمایی ابوذر شهرستان رباط کریم هستم و در طول دوران تدریس خود در مدارس مختلف همیشه به مواردی برخورد می کردم که عده ای از دانش آموزان غیبت زیادی داشتند و زمانی هم که در مدرسه و کلاس درس حاضر بودند در فعالیتهای کلاسی شرکت نمی کردند و تکالیف خود را انجام نمی دادند . در طول سال تحصیلی 87-86 تعدادی از معلمان از بی علاقگی برخی دانش آموزان برای حضور در کلاس گلایه می کردند . تا اینکه چند هفته پیش معلم حرفه و فن این مدرسه از بی علاقگی و بی تفاوتی پنج دانش آموز کلاس پایه دوم خود شکایت کرد و از من به عنوان مشاور مدرسه درخواست کمک کرد . من هم قول دادم تا جایی که برایم مقدور باشد به او کمک کنم تا این دانش آموزان از این وضعیت خارج شوند .
* انگیزه :
از آن جایی که کار من در مدرسه ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره می باشد و در راستای رسالت حرفه ای خودم که مشاور مدرسه هستم و پیگیری مسائل و مشکلات عاطفی - روانی از وظایف مسلّم هر مشاوری است ، تصمیم گرفتم جهت افزایش میزان علاقه مندی این دانش آموزان برای حضور فعال در کلاس حرفه و فن اقدامی انجام دهم . از طرف دیگر چون دانشجوی رشته مشاوره هستم ، می خواستم توان و تخصصم را در حل یک مشکل رفتاری بسنجم . مهمتر از همه پیگیری و تلاش جهت حل مشکلات دانش آموزان ، باعث ایجاد آرامش خاطرم و رضایت درونی ام می شود .
* هدف :
هدف از این تلاش و تحقیق آن بود که به تقویت روحیه دانش آموزان بپردازم و میزان علاقه مندی آنان را برای حضور در کلاس افزایش دهم تا با نشاط و علاقه ادامه تحصیل بدهند و بتوانند متناسب با استعداد و توانمندی خودشان رشد کنند و مراتب علمی و تربیتی را با موفقیت سپری کنند .
..................

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017