دوشنبه 2 مهر 1397
بازدید امروز : 4933 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : طلاق و عوارض آن در جامعه
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
طلاق و عوارض آن در جامعه
تعداد صفحه :
23
قیمت :
4000 تومان

فهرست مطالب
مقدمه:
آثار طلاق
آثار طلاق در خانواده:
زن
خانواده محروم از پدر
پیامدهای طلاق در کودکان
احساس کودک از طلاق
تاثیر عاطفی طلاق بر کودک
تاثیر طلاق بر روی تحصیل
نگاه کودک بر زندگی
کنار آمدن با طلاق
عوارض اجتماعی طلاق
چالش ها، تهدیدها و عوامل تسهیل کننده طلاق
1. راهکارهای حقوقی
2. راهکارهای آموزشی ـ فرهنگی
3. راهکارهای اجرایی
خلاصه
منابع:
مقدمه:
طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن زن و شوهر از یک‌دیگر است.طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود و میان زن و شوهر ناسازگاری و تنش وجود دارد. طلاق اجتماعی، تغییرات در دوستی‌ها و سایر روابط اجتماعی است که مرد یا زن طلاق گرفته، با آن‌ها سر و کار دارد. طلاق روانی،موقعیتی است که از طریق آن فرد پیوندهای وابستگی عاطفی به همسرش را قطع کند و به تنها زیستن تن دردهد.
آثار طلاق
نبود ناگهانی همسر ممکن است احساس اضطراب یا هراس ایجاد کند؛ هر چند برخی نیز ممکن است پس از طلاق احساس خوشحالی داشته باشند.معمولاً زنان از طلاق بیش از مردان از نظر اقتصادی زیان می‌بینند؛اما فرآیندهای سازگاری روانی و اجتماعی برای مردان و زنان تفاوت چندانی ندارد. بعضی از مردان و زنان ممکن است پس از طلاق؛ به ازدواج مجدد تن در دهند. آثار طلاق در خانواده:
تاثير طلاق بر مادر و كودك به چگونگى طلاق هم بستگى دارد، طبق توصيف جامعه شناسان طلاق براى هر يك از زوج خانواده به منزله يك شكست محسوب مى شود، شكستى كه حاصل ضربه هاى عصبى است و مى تواند در جريان رشد و تحول روانى فرد اختلالاتى پديد آورد.
زن
مادر پس از طلاق در برابر رشته اى از مشكلات قرار مى گيرد، همچون تامين مراقبت از كودك، يافتن سرپناهى مناسب و تامين معيشت و دشوارى هاى ناشى از اين كه او تنها بزرگسال خانواده است و بايد نقش پدر و نقش مادر را يكجا به عهده بگيرد، مادرى كه طلاق گرفته، هم از حيث مادرى و هم از حيث عاطفى در معرض دشوارى است و احتمالا نخواهد توانست از اين دو جهت كودك خويش را تامين كند.در مورد آثار عاطفى طلاق بر كودك بايد اذعان داشت كه جدايى، انسجام و هماهنگى خانوادگى را از آنان مى ستاند، آنان نسبت به والدين و خواهران و برادران خود احساس بى منزلتى و بى مقدارى مى كنند، همچنين نسبت به دوستانى كه با پدر و مادر خود زندگى مى كنند احساس حسادت مى نمايند و اينها همه بارهايى است كه بر شانه ناتوان چنين كودكانى افكنده مى شود.انزواطلبى و شركت نكردن در امور اجتماعى مدرسه و فعاليت هاى فوق برنامه نيز از شمار آثار طلاق بر كودك در مدرسه است، البته بدون توجه به موقعيت اقتصادى ـ اجتماعى خانواده، نمى توان به تعيين آثار عاطفى طلاق به طور مطلق پرداخت، وجود يا عدم فقر اقتصادى، علايم و آثار عاطفى طلاق را تحت تاثير قرار مى دهد.

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007