یکشنبه 4 تیر 1396
بازدید امروز : 2568 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : شناسایی عوامل موثر بر فروش صنایع دستی در استان گیلان

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
شناسایی عوامل موثر بر فروش صنایع دستی در استان گیلان
تعداد صفحه :
22
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
شناسایی عوامل موثر بر فروش صنایع دستی در استان گیلان
فهرست مطالب
- مقدمه
2- بیان مسئله
3- تاریخچه و سابقه تحقیق
4- اهمیت و ضرورت موضوع تحقیق
5- اهداف تحقیق
6- چارچوب نظری
7- مدل تحلیلی تحقیق
8- فرضیه های تحقیق
9- روش تحقیق
10- قلمرو مکانی تحقیق
11- قلمرو زمانی تحقیق
12- روش نمونه گیری و تعیین حجم نمونه
13- ابزار های گرد آوری داده ها
14- روش تجزیه و تحلیل داده ها
15- محدودیتهای تحقیق
16- شرح واژه ها و اصطلاحات بکار رفته در تحقیق
صنایع دستی
استان گیلان
نتیجه گیری
منابع
1- مقدمه
فرهنگ بشری دستاوردی عظیم و حاصل همکاری و همیاری تمام ملل و اقوام ساکن زمین است، در این مجموعه هیچ ملتی را هر چند کوچک نمی توان در این فرهنگ سهیم ندانست ولی به جرات می توان گفت که بهره برخی ملل و اقوام دراین دستاورد بشری بیش از سایرین است، و حاصل آن را می توان در میزان آثار ادبی، سازه ها و آثار تاریخی، هنرها و صنایع سنتی و بسیاری دیگر از عناصر فرهنگی دانست. کشور ما از معدود کشورهایی است که صنایع وهنرهای ستی بیشمار آن نظر کارشناسان و گردشگران را به خود جلب کرده است، فراوانی محصولات سنتی مانند گلیم، گبه، فرش، انواع کاشی کاری، تذهیب، مینا کاری و دیگر انواع هنرهای سنتی خود گویای این حقیقت است. صنایع دستی را در یک تعریف ساده و در عین حال گویا می توان چنین توضیح داد: "... صنایع دستی هم حالت کارگاهی و هم خانگی و قابلیت استقرار در شهر و روستا را دارد و بدون نیاز به تکنولوژی پیشرفته بیشتر متکی به تخصص های بومی و سنتی است و قسمت اعظم مواد اولیه مورد مصرف آن از داخل کشور قابل تهیه و تأمین است، صنایع دستی دارای ویژگی های هنری و مصرفی به طور توأمان بوده و علاوه بر داشتن جنبه های مصرفی قوی، برخوردار از بینش، ذوق، اندیشه و فرهنگ تولید کننده نیز هست و در مجموع می توان آن را یک هنر – صنعت نامید.
2- بیان مسئله
صنایع دستی در هر فرهنگی از جمله شاخصه¬های بنیادین در زمینه احراز هویت و اعتبار معنوی و تاریخی ملت¬هاست. موضوعی که ریشه در تاریخ داشته و ثمرات آن روشنایی بخش آینده است. هر اثری که بر پایه باورها و اعتقادات بومی، توسط دستان هنرمند و صنعت¬گری عاشق و دل¬خسته آفریده می¬ گردد، برگی از شناسنامه آن مرز و بوم و سندی از تاریخ آن کشور است حضور انسان در زمین یعنی آغاز حرکت و تحولی دیگر. تحولی که زمین هرگز قبل از حضور انسان آن¬را تجربه نکرده بود. انسان به هر کجای زمین که رسیده است، دست به هر چه که زده است، ردپایی شگفت از خود برجای گذاشته. نقش دیوارها در غار، سفالینه¬ ها، کتیبه¬ ها و کنده ¬کاری¬های روی صخره¬های عظیم همه آیت حضور فعال و پویای انسان در طبیعت است. صنایع دستی از نظر ماهیت یکی از انواع فعالیت¬ های اقتصادی است که منجر به تولید کالاهای جدیدی می¬شود. آمیختگی شدید این فعالیت با سنت¬ها، عادات و بینش سازنده و هم چنین تاثیر فوق¬ العاده محیط جغرافیایی در این صنعت ویژگی خاصی را به آن داده است. به¬ طوری¬که برخلاف مصنوعات کارخان ه¬ای که در مقیاس زیاد و به¬ طور یک شکل تولید می¬ شود فراورده ¬هایی دستی و حتی هر صنعت¬گر از نظر طرح، شکل، اندازه و ... از اشیاء مشابه کاملاً متمایز و قابل تشخیص می¬باشد.از کل جمعیت استان گیلان به ¬طور تقریبی 40 درصد آن در نقاط شهری و بقیه یعنی 60 درصد آن در نقاط روستایی به سر می¬برند. بنابراین با توجه به میزان جمعیت ساکن در روستاها و اشتغال آنان به کشاورزی، صنایع دستی به¬ عنوان کار جنبی در کنار کار کشاورزی از اهمیت ویژه¬ای برخوردار می¬باشند. هر چند که نیروی فعال و جوان منطقه به¬ خاطر توریستی بودن استان گیلان، جذب انواع اشتغال کاذب در خط ساحلی یا کناره جاده¬های پر رفت و آمد می¬شوند. این مشاغل را به¬ کار صنایع دستی که وقت¬گیر و کم درآمد است، ترجیح می¬دهند.معهذا صنایع دستی به -عنوان یک کار جنبی در سطح منطقه رواج دارد و روستاییان اعم از زن و مرد، پس از فراغت کار پر زحمت کشاورزی به تولیدات انواع محصولات صنایع دستی اشتغال می¬ورزند. مهمترين اين مشكلات كه سبب ايجاد ركود در كارآيي صنايع دستي در اين نواحي شده است، عبارت اند از : كمبود سرمايه، ضعف بازار و بازاريابي براي توليد صنايع دستي، ضعف مهارت و آموزش شاغلان در صنايع دستي و مشكلات مربوط به محيط كار از نظر فني و بهداشتي. رفع اين مشكلات مي تواند در كارايي صنايع دستي در نواحي روستايي موثر باشد ؛ زيرا در حال حاضر صرفا از طريق كشاورزي، تامين نيازهاي مربوط به اشتغال و درآمد در نواحي روستايي امكان پذير نيست.
صنايع دستى به ويژه صنايع دستى روستايى نوعى فعاليت اقتصادى است كه آميختگى شديد آن با سنت ها عادات و بينش سازندگان و همچنين تاثير محسوس محيط جغرافيايى در اين صنعت موجب تمايز آن از فرآورده هاى دیگر مى شود. در نقاط مختلف گيلان و با توجه به فرهنگ هر منطقه صنايع دستى خاصى رواج دارد از جمله : سفالگرى در املش و روستاى جيرده شفت، شال بافى كه ويژه تالش ها و گالش ها است. چوموش دوزى يا چارق دوزى كه در ماسوله رايج است. همچنين حصير بافى و بامبو بافى، قالى و گليم بافى و قلاب دوزى در مناطق مختلف استان رايج است. صنايع چوبى استان و دست ساختهاى هنرمندان گيلانى بسيار مورد علاقه گردشگران است كه يكى از نمونهاى زيباى كار هاى چوبى، صندوق هاى مخصوصى به نام بولاكى است. از ديگر سوغاتى هاى اين استان مى توان به كلوچه لاهيجان و فومن، زيتون رودبار و برنج آستانه اشرفيه و چاى لاهيجان اشاره كرد.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017