جمعه 8 اردیبهشت 1396
بازدید امروز : 4494 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : حقوق بین المللی هوایی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
حقوق بین المللی هوایی
تعداد صفحه :
19
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری
حقوق بین المللی هوایی
مبنای حقوق هوائی و مقررات پیوست منشور شیکاکو
مشخصات حقوق هوائی
نقش کمیسیون حمل و نقل هوائی
مقررات بین‏المللی برای رفع خسارت هوائی
آزادیهای هوانوردی بین المللی
آزادیهای پنجگانه هوانوردی
نقض حقوق بین‌المللی هوایی
نتیجه گیری
منابع
مقدمه
حقوق بین‌المللی هوایی، مجموعه قواعد و مقرراتی است که ناظر بر قلمرو هوایی کشورهاست.فدراسیون بین‌ المللی هوانوردی (به فرانسوی: Fédération Aéronautique Internationale) که با نام کوتاه FAI نیز شناخته می‌شود، یک سازمان حاکم بر تعاریف و رکوردهای جهانی ورزشهای هوایی، مکانیک پرواز و آسترونوتیکس (مبحث کیهان‌نوردی) است. این تعریف شامل وسایل هوافضایی سرنشین‌دار و بدون سرنشین است که این خود از بالونها گرفته تا فضاپیماها را دربر می‌گیرد و شامل هواپیماهای مدل و پهپادها نیز می‌شود.
سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری
سازمان بین‌المللی هواپیمایی که به اختصار ایکائو نامیده می‌شود بر اساس کنوانسیون شیکاگو ایجاد شده و بسیاری از کشورهای دنیا به آن پیوسته‌اند. ایکائو برای یکسان‌سازی مقررات هوانوردی تلاش کرده و یک نهاد تخصصی سازمان ملل به حساب می‌آید.سازمان هواپیمائی بین‏المللی کشوری از یک مجمع عمومی مرکب از دول‏ امضاء کننده قرارداد شیکاکو و یک شورا مرکب از 21 دولت که از طرف مجمع‏ عمومی انتخاب میشود تشکیل میگردد-نمایندگان دول در کمیته‏ها و کمیسیون‏ های فنی تقسیم میشوند و نتیجه کارهای خود را بتصویب شورا و مجمع‏ عمومی میرسانند شورا در حقیقت قوه مجریه تحت نظر مجمع عمومی بوده‏ و قدرت حقیقی متعلق بمجمع عمومی است
1- نمایندگان دول همه ساله دور همه جمع شده نتیجه مطالعات و تصمیمات کمیته‏های فنی که بوسیله شورا تقدیم مجمع عمومی شده مورد بررسی قرار میدهند و با وجودیکه هر یک از دول نظر خاص و منافع مخصوصی بخود دارند باز چون در یک مجمع‏ بین‏المللی مسائل مورد بحث و اظهار نظر قرار میگیرد و منافع مشترک‏ دارند غالبا با هم موافقت میکنند.
2-قرارداد شیکاکو حق حاکمیت مطلق در فضا را برای هر دولت‏ در سرزمین خود رسما شناخته است و عقاید بعضی از علمای حقوق هوائی‏ را از قبیل فوشیل اپن هایم-پلن چلی که معتقدند هوا قابل تملک نیست‏ و حاکمیت در چیزیکه قابل تملک نیست و از قدرت دولت خارج است معنی‏ ندارد.رد کرده استبنابراین اصل برای عبور هواپیماهای دولتی(نظامی گمرکی‏ پلیسی)از فضا اجازه قبلی دورت متعاهد ضرووی است و بدون اجازه قبلی‏ حق عبور و مرور را نخواهند داشت.
3-برای هواپیماهائی که بطور منظم و دائم در سرویس هوائی‏ بین‏المللی کار میکنند(مثلا شرکت هواپیماهای هلندی mlk یا هوا پیمائی انگلیس و غیره)موافقت و اجازه قبلی دولت امضاء کننده قرارداد شیکاکو ضروری است و بدون موافقت قبلی هیچیک از دول متعاهد حق عبور و حمل مسافر و کالا را نخواهند داشت.
4-بر عکس برای هواپیماهائی که در سرویس بین‏المللی بطور منظم و دائم کار نمیکنند آزادی پرواز و فرود آمدن در خاک دولت متعاهد حتی حمل و نقل کالا و محمولات پستی را قائل شده و اصل آزادی پرواز را عملا شناخته است.

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377 - 09111491359
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017