چهارشنبه 7 تیر 1396
بازدید امروز : 1145 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : حقوق بین المللی هوایی
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
حقوق بین المللی هوایی
تعداد صفحه :
19
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری
حقوق بین المللی هوایی
مبنای حقوق هوائی و مقررات پیوست منشور شیکاکو
مشخصات حقوق هوائی
نقش کمیسیون حمل و نقل هوائی
مقررات بین‏المللی برای رفع خسارت هوائی
آزادیهای هوانوردی بین المللی
آزادیهای پنجگانه هوانوردی
نقض حقوق بین‌المللی هوایی
نتیجه گیری
منابع
مقدمه
حقوق بین‌المللی هوایی، مجموعه قواعد و مقرراتی است که ناظر بر قلمرو هوایی کشورهاست.فدراسیون بین‌ المللی هوانوردی (به فرانسوی: Fédération Aéronautique Internationale) که با نام کوتاه FAI نیز شناخته می‌شود، یک سازمان حاکم بر تعاریف و رکوردهای جهانی ورزشهای هوایی، مکانیک پرواز و آسترونوتیکس (مبحث کیهان‌نوردی) است. این تعریف شامل وسایل هوافضایی سرنشین‌دار و بدون سرنشین است که این خود از بالونها گرفته تا فضاپیماها را دربر می‌گیرد و شامل هواپیماهای مدل و پهپادها نیز می‌شود.
سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری
سازمان بین‌المللی هواپیمایی که به اختصار ایکائو نامیده می‌شود بر اساس کنوانسیون شیکاگو ایجاد شده و بسیاری از کشورهای دنیا به آن پیوسته‌اند. ایکائو برای یکسان‌سازی مقررات هوانوردی تلاش کرده و یک نهاد تخصصی سازمان ملل به حساب می‌آید.سازمان هواپیمائی بین‏المللی کشوری از یک مجمع عمومی مرکب از دول‏ امضاء کننده قرارداد شیکاکو و یک شورا مرکب از 21 دولت که از طرف مجمع‏ عمومی انتخاب میشود تشکیل میگردد-نمایندگان دول در کمیته‏ها و کمیسیون‏ های فنی تقسیم میشوند و نتیجه کارهای خود را بتصویب شورا و مجمع‏ عمومی میرسانند شورا در حقیقت قوه مجریه تحت نظر مجمع عمومی بوده‏ و قدرت حقیقی متعلق بمجمع عمومی است
1- نمایندگان دول همه ساله دور همه جمع شده نتیجه مطالعات و تصمیمات کمیته‏های فنی که بوسیله شورا تقدیم مجمع عمومی شده مورد بررسی قرار میدهند و با وجودیکه هر یک از دول نظر خاص و منافع مخصوصی بخود دارند باز چون در یک مجمع‏ بین‏المللی مسائل مورد بحث و اظهار نظر قرار میگیرد و منافع مشترک‏ دارند غالبا با هم موافقت میکنند.
2-قرارداد شیکاکو حق حاکمیت مطلق در فضا را برای هر دولت‏ در سرزمین خود رسما شناخته است و عقاید بعضی از علمای حقوق هوائی‏ را از قبیل فوشیل اپن هایم-پلن چلی که معتقدند هوا قابل تملک نیست‏ و حاکمیت در چیزیکه قابل تملک نیست و از قدرت دولت خارج است معنی‏ ندارد.رد کرده استبنابراین اصل برای عبور هواپیماهای دولتی(نظامی گمرکی‏ پلیسی)از فضا اجازه قبلی دورت متعاهد ضرووی است و بدون اجازه قبلی‏ حق عبور و مرور را نخواهند داشت.
3-برای هواپیماهائی که بطور منظم و دائم در سرویس هوائی‏ بین‏المللی کار میکنند(مثلا شرکت هواپیماهای هلندی mlk یا هوا پیمائی انگلیس و غیره)موافقت و اجازه قبلی دولت امضاء کننده قرارداد شیکاکو ضروری است و بدون موافقت قبلی هیچیک از دول متعاهد حق عبور و حمل مسافر و کالا را نخواهند داشت.
4-بر عکس برای هواپیماهائی که در سرویس بین‏المللی بطور منظم و دائم کار نمیکنند آزادی پرواز و فرود آمدن در خاک دولت متعاهد حتی حمل و نقل کالا و محمولات پستی را قائل شده و اصل آزادی پرواز را عملا شناخته است.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017