سه شنبه 3 مهر 1397
بازدید امروز : 7515 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : نظریه رشد اقتصادی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
نظریه رشد اقتصادی
تعداد صفحه :
10
قیمت :
3000 تومان

نظریه رشد اقتصادی با تعالی و یا انحطاط سیستم اقتصادی سروکار دارد. وظیفه اساسی نظریه رشد اقتصادی توضیح ارتباط متقابل بین رشد اقتصادی و متغیرهای دیگری هم‌چون خط مشی ها و سیاست‌های آموزشی، تحقیق و توسعه،‌زیرساخت‌های اقتصادی، توزیع درآمد، پس انداز، بهره وری و کارایی. جمعیت، سرمایه، منابع ، توزیع جنسیتی کارگران، مصرف کالای معمول و ساختار مالیات است. ما چه دلیل موجهی می توانیم برای عدم هم‌خوانی در زندگی استاندارد بین مردم سراسر جهان اقامه کنیم؟
چرا بعضی کشورها مانند ایالات متحده آمریکا و ژاپن این چنین متمول هستند در حالی‌که کشورهای آفریقایی یا کشوری مانند ویتنام این چنین فقیرند؟
چرا مردم کشور کره جنوبی در سال 1990، 72 درصد ثروتمندتر از والدینشان در سال 1960 هستند؟ چرا کشورهایی چون ژاپن، تایوان، کره جنوبی و سنگاپور و و هنگ کنگ ، رشد اقتصادی پرسرعتی را پس از جنگ جهانی دوم تجربه کرده اند؟
از زمانی که آدام اسمیت تحلیل ها را راجع به رشد اقتصادی مطرح ساخت، این مساله به یکی اززمینه های اصلی مورد علاقه و مطالعه در نظریه های اقتصادی تبدیل شد. مخصوصاً طی دهه های 1940 تا 1960 بسیاری از مقالات اقتصادی راجع به همین مساله بود که به انتشار رسید و همواره مباحثاتی بین گروهی از اقتصاد دان‌ها مانند "هارود، دومار، کالدور و رابینسون" از طرفی و نئوکلاسیک ها مانند "سولو، سوآن یا فلپس" از طرف دیگر، برقرار بود.
بحث‌ها بر این مساله متمرکز شده است که آیا فرآیند بلندمدت رشد اقتصادی باعث تعادل اقتصادی پایدار خواهد شد یا خیر؟ گذشته از بسیاری اختلافات بین این دو مکتب فکری بسیاری از اقتصاددان‌ها توافق داشتند - و هنوز هم موافقند که - پیشرفت فنی و تکنیکی منبع اصلی رشد سود و سرمایه هستند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007