جمعه 30 فروردین 1398
بازدید امروز : 2662 نفر

موضوع : کارخانه عمران البرز تولید کننده آجرهای ماسه آهکی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
کارخانه عمران البرز تولید کننده آجرهای ماسه آهکی
تعداد صفحه :
6
قیمت :
1500 تومان

کارخانه عمران البرز
آجرهاي ماسه آهكي
آجرهاي ماسه آهكي معمولاً به صورت توپر و سوراخدار به ابعاد حدود آجر رسي يا مضاربي از آن با ملحوظ داشتن ضخامت ملات ساخته مي‌شوند. رواداري طولي و عرضي اين آجرها 5/2± و براي ضخامت 2± ميليمتر مي‌باشد. آجرهاي ماسه آهكي در قطعات نازك و با ضخامت كم براي مصرف در نماسازي نيز توليد مي‌شود.
ويژگي آجرهاي ماسه‌آهكي بستگي به جنس مواد خام، نحوه قالب‌گيري، دما و مدت پخت آنها دارد. گروه‌بندي آجرهاي ماسه آهكي بر حسب تاب فشاري آنها صورت مي‌گيرد. حداقل ميانگين تاب فشاري آجرهاي كم مقاومت بايد 5/7، آجرهاي با تاب متوسط 10 و آجرهاي پر مقاومت 15 و آجرهاي ممتاز 20 مگاپاسكال (هر مگاپاسكال حدوداً 10 كيلوگرم بر سانتيمتر مربع است) و ميانگين تاب خمشي آنها به ترتيب بايد 8/1، 2/2، 8/2 و 4/3 مگاپاسكال باشد. ضريب تغييرات مقاومت نسبت به ميانگين نبايد براي آجر ممتاز از (20%) و ساير انواع از (30%) تجاوز نمايد. آجر ماسه آهكي بايد 15 دوره يخبندان تا 15 درجه زير صفر و آب شدن را تحمل كند. كاهش نسبي مجاز تاب فشاري پس از آزمايش يخ زدن نبايد بيش از (20%) باشد. وزن فضايي آجر ماسه آهكي به تاب فشاري آن بستگي دارد و براي آجرهاي كم مقاومت، متوسط، پر مقاومت و ممتاز، به ترتيب نبايد از 5/1،7/1، 9/1 و 1/2 گرم بر سانتيمتر مكعب كمتر شود. جمع‌شدگي ناشي از خشك شدن آجرهاي ماسه‌ آهكي ممتاز نبايد از (5/2%) و در مورد ساير آجرها از (5/3%) بيشتر شود. ظاهر آجرهاي ماسه آهكي بايد تميز، يكنواخت و عاري از ترك و حفره و مواد خارجي مانند خاك و آهك و مواد آلي گياهي باشد. جذب آب آجر ماسه آهكي در 24 ساعت نبايد از (8%) كمتر و از (20%) بيشتر شود.
قيمت و مشخصات توليدات آجر ماسه آهکي
قيمت فروش آجر ماسه آهکي کارخانه عمران البرز
يکي از عمده توليد کننده آجر ماسه آهکي ) به شرح زير است:
موارد کاربرد آجر ماسه آهکي :
بر اساس خواص مکانيکي و فيزيکي که براي آجر ماسه آهکي به اختصار بر شمرده شده به سهولت مي توان دريافت که موارد استفاده از اين نوع آجر بساير متنوع است . عمده ترين اين موارد را مي توان چنين فهرست کرد:
-به علت شکل منظم هندسي ، رنگ طبيعي مناسب ، امکان رنگ کردن آجر ، مقاومت در مقابل يخبندان و تابش نور و تاثيرات جوي ديگر آجر ماسه آهکي را اساساً مي توان آجر نما در ساختمانهاي مسکوني و عمومي به مصرف رسانيد.
از اين نظر آجر ماسه آهکي مشابه آجر ماشيني و سنگهاي ساختماني مصرف خواهد داشت . با اين تفاوت که هزينه خريد و نصب هر متر مربع سنگ هاي تزئيني گرانتر از هزينه تهيه و نصب آجر ماسه آهکي مي باشد لذا اين امر بخصوص مصرف آجر ماسه آهکي در واحدهاي توليدي (سالن توليد و غيره) مدارس ، ورزشگاهها ، ايستگاههاي راه آهن و فرودگاهها و ... مناسب مي نمايد. - به علت مقاومت بالاي آجر ماسه آهکي ، استفاده از اين نوع آجر براي ساختمان هاي بلند بدون بهره گيري از سيستم اسکلت فلزي ، کاملاً مقرون به صرفه است بخصوص در شرايطي که تامين آهن مشکل مي باشد.
-به علت نفوذ پذيري اندک آن در مقابل رطوبت اين نوع آجر در مناطق مرطوب مي توان به جاي بلوک مياني در ساختمان بکار برد.
-به علت مقاومت در مقابل يخبندان کاربرد اين نوع آجر مناسب تر از آجرهاي رسي مي باشد بنابراين در مناطق کوهستاني و سرد (آذربايجان – کردستان – چهار محال و بختياري – کهکيلويه و بوير احمد ...) اين آجرها مزيت بيشتري از ساير آجرهاي مشابه دارند.
عمده واحدهاي توليد کننده آجر ماسه آهکي در ايران
واحدهاي توليد کننده آجر ماسه آهکي در ايران به قرار زيراند:
دستگاه مجوف كننده آجر ماسه آهكي
* طراحي و ساخت دستگاه مجوف كننده آجر ماسه آهكي جهت سبك نمودن اين نوع آجر، همچنين اتصال آنها به هم و صرفه جويي در مواد به طوريكه آجر با 11 سوراخ توليد شده ، 40% كاهش وزن و صرفه جويي در مواد را ايجاد مي نمايد .
* طراحي و ساخت و تغييرات در سيستم اتوماتيك آجر جمع كن و اصلاح آنها جهت توليد آجر ماسه آهكي براي رويت بهتر.
* ساخت قالب و صفحات ضد فرسايش آجر ماسه آهكي
* طراحي و ساخت دستگاه تغذيه كننده رنگ به مواد آجر ماسه آهكي به نسبت دقيق و قابل تنظيم.
http://www.mohandesi-sakhteman.blogfa.com/ ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007