پنج شنبه 30 آبان 1398
بازدید امروز : 1574 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : آلودگی صوتی و اثرات آن بر سلامتی انسان با تکیه بر شهر بزرگ در جهان سوم
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
آلودگی صوتی و اثرات آن بر سلامتی انسان با تکیه بر شهر بزرگ در جهان سوم
تعداد صفحه :
41
قیمت :
6000 تومان

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تعریف آلودگی صوتی
اطلاعات اولیه
منابع آلودگي صوتي در شهرها
عوارض و آسيب‌هاي شنوايي
ريشه مشكل كجاست؟
آلوده نشويد
آلودگی صوتی و آثار ناشی از آن
اثرات آلودگی صوتی
بیماری رینا Rahnauld
نتایج حاصل از آزمایشات روی حیوانات
روشهای جلوگیری از آلودگی‌های صوتی
شدت صوت
آلودگي صوتي بدتر از آلودگي محيط زيست
کاهش آلودگي صوتي در محل کار
روش‌های کنترل و کاهش آلودگی صوتی در مجتمع‌های مسکونی و ساختمان‌ها
استفاده از کاربری های با آسیب‌پذیری کمتر به عنوان حایل
طراحی مناسب درخصوص ارتفاع ساختمان‌ها
انتخاب گونه‌های گیاهی مناسب
رعایت نکات ترافیکی داخل سایت‌ها (شیب رمپ ، شعاع قوس‌ها (
طراحی معماری مناسب داخلی
عایق بندی ساختمان‌ها در برابر صوت
استفاده از موانع صوتی :
نتيجه‌گيري
منابع
آلودگی صوتی و اثرات آن بر سلامتی انسان با تکیه بر شهر بزرگ در جهان سوم
چکیده:
آلودگي صوتي از جمله پيامدهاي زيانبار صنعتي شدن جوامع است كه سلامت رواني و آرامش روحي ساكنان شهرهاي بزرگ را به هم زده و به نوعي ريشه بسياري از تنش‌هاي اجتماعي است.آلودگی صوتی یکی از مهمترین آلاینده های محیط زیست در نواحی شهری بوده که محصول توسعه و پیشرفت تکنولوژی است.
سر و صدا یکی از معضلات اساسی دنیای امروز ما بوده و خیل عظیمی از افراد چه در محیط کار خود و یا در محل زندگی از آزار ناشی از آن در مخاطره اند.
زندگی ماشینی سبب شده انسان در محیطی پر استرس با منابع صدا و ارتعاش توام با ناراحتی را تحمل کند. در حال حاضر اکثر شهرها کلیه منابع آلودگی صوتی را دارند و به خصوص سیستم های حمل و نقل از جمله جاده ای و هوایی که متاثرترین نوع آلودگی صوتی هستند. با توجه به اینکه عوامل متعددی باعث آلودگی صوتی می شوند که از جمله می توان به فعالیت های صنعتی، تجاری، پرواز هواپیماها، ترافیک جاده ای، ساخت و ساز، حرکت قطارها و ... نام برد، در عین حال بیشترین عامل در کشور ما آلودگی خودروها و موتورسیکلت ها است.
کلید واژه: قدرت شنوايي، آلودگي صوتي، سرو صداها، شدت صوت
مقدمه:
آلودگي صوتي يكي از انواع آلودگي‌هاي زيست‌محيطي است كه سلامت و بقاي موجودات زنده را تهديد مي‌كند و به مخاطره مي‌افكند. ميزان عوارض جسمي و روحي اين نوع آلودگي بر انسان بويژه در محيط شهري به اندازه‌اي است كه براي آن، استانداردهاي فني و بين‌المللي تعيين شده است و دولت‌ها و متوليان شهري اصولا به رعايت آنها ملزم هستند. در شهري نظير تهران ميزان اين آلودگي فراتر از حدمجاز است و طبق بررسي‌هاي فني پراكنده، برخي نقاط در مرحله بحراني و خطرناك به سر مي‌برند. نكته مهمي كه اغلب كارشناسان درباره افزايش ميزان آلودگي صوتي شهر های بزرگ به آن اشاره دارند، نداشتن راهبردي جامع در سطوح مختلف مديريتي و فني براي كاهش آن در گذشته و حال حاضر است. احتمالا عادت كردن گوش مردم و مسوولان به اين نوع آلودگي و دشواري‌هاي مقابله با آن دليل اين جدي نگرفتن و بي‌توجهي مزمن است؛ اما براستي مگر مي‌توان اين معضل جدي و آلودگي پرعارضه را كه روش‌هاي كاهش آن امروز به يكي از شاخصه‌هاي ايمني و سلامت شهرها تبديل شده است، بدين آساني ناديده گرفت و درباره‌اش بي‌اعتنا بود؟
در حقيقت هزينه‌هاي سنگين و جبران‌ناپذير آلودگي صوتي در حوزه‌هاي اقتصادي، اجتماعي، رفاهي، بهداشتي و درماني و ... ناديده انگاشتن آن را در بلندمدت به آسيبي جدي براي شهروندان مبدل مي‌كند كه بايد بالاخره برايش چاره‌اي انديشيد. در اين باره پيش از هر كار لازم است هزينه‌هاي يك واحد‌ آلودگي صوتي در محيط شهري تعيين شود تا شايد هشدار و انگيزه‌اي براي شروع اقدامات عملي و ملموس براي مقابله با آن باشد. در اين نوشتار به ماهيت‌شناسي آلودگي صوتي، علل، عوارض، تبعات پر دامنه آن بر سلامت جامعه شهرهای بزرگ در جهان سوم و ارائه راهكارهاي احتمالي در اين حوزه پرداخته‌ايم.
تعریف آلودگی صوتی
آلودگي صوتي در محيط شهري به اين صورت تعريف مي‌شود: صدايي ناخواسته با مدت زمان، شدت يا كيفيتي كه به انسان آسيب جسمي و روحي وارد مي‌كند. اين نوع‌‌ آلودگي در محيط كارگاه‌ها و شهرك‌هاي صنعتي بيشتر به گوش مي‌رسد، اما هر گوشه و كناري از شهرهاي امروزي به دليل عواملي نظير ترافيك، ساخت و ساز، انواع و اقسام صداهاي مكانيكي و الكتريكي، منابع انساني و ... از اين آسيب در امان نيستند به طوري كه سازمان بهداشت جهاني (WHO) آلودگي صوتي را به دليل كثرت منابع (ترافيك، صنعت، محل كار و همجواري)‌ خطري جدي براي سلامت شهروندان معرفي كرده است. شدت صوت با واحدي به نام دسي‌بل و دربازه صفر تا 130 اندازه‌گيري مي‌شود كه آستانه شنوايي و كري براي انسان است.
..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007