شنبه 6 خرداد 1396
بازدید امروز : 4340 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : توسعه اقتصادی و نظریات آن
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
توسعه اقتصادی و نظریات آن
تعداد صفحه :
9
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

• مقدمه:
مديران شركت‌هاي صنعتي و همچنين مهندسان و پژوهشگراني كه پروژه‌هاي صنعتي را مديريت مي‌كنند بايد با نظريه‌هاي مختلف در باب توسعه اقتصادي آشنا باشند.
اگر قبلاً مطالعات اقتصادي نداشته‌ايد، شايد خواندن اين مقاله كمي دشوار باشد، اما به هرحال اگر در موقعيتي هستيد كه تلاش‌‌هاي شما از سياست‌هاي توسعه صنعتي كشور تأثير مي‌پذيرد و يا متقابلاً بر توسعه اقتصادي كشور تأثير مي‌گذارد، خوب است حوصله به خرج داده و اين مقاله را مطالعه كنيد.
• تعريف توسعه اقتصادي
اساساً توسعه اقتصادي به مبحث ارتقاي عوامل دخيل از ظرفيت و توان توليد اقتصاد ملي، استاني و محلي (يعني زمين، نيروي كار، سرمايه و فناوري) مي‌پردازد. دولت با بهره‌گيري از منابع و اختيارات خود مي‌كوشد تا مخاطرات و هزينه‌هاي سرمايه‌گذاري‌هاي اشتغالزاي بخش خصوصي را كاهش دهد.
معمولاً دولت‌ها در پي افزايش درآمدها، فرصت‌هاي شغلي و بهره‌وري منابع ملي، منطقه‌اي، استاني، شهري و نواحي غيرشهري هستند. ابزارهاي تحت اختيار دولت و راهبردهايي كه دولت طراحي مي‌كند، به طور بالقوه مي‌تواند در بهبود و ارتقاي موارد زير مؤثر باشد:
1. نيروي كار (آماده‌سازي و تدارك نيروي كار، در دسترس بودن هزينه‌ها)
2. زيرساخت‌ها و امكانات عمومي (در دسترس بودن ظرفيت‌ها وخدمات عمومي پايه همچون حمل و نقل و مخابرات)

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017