شنبه 28 مهر 1397
بازدید امروز : 5503 نفر

موضوع : جنبش های اسلامی حماس و فتح در فلسطین
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
جنبش های اسلامی حماس و فتح در فلسطین
تعداد صفحه :
9
قیمت :
2500 تومان

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تاریخچه
اتهام ارتباط با تروریسم
فعالیت سیاسی
فعالیت سیاسی
حمایت ایران
درگیری با فتح
رابطه با مصر
سپر انسانی
اعدام صدام حسین
تسلیحات نظامی و کشتار غیر نظامیان
فتح (سازمان)
نام
تاریخچه
سال‌های اولیه و نبرد کرامه
سپتامبر سیاه
نتیجه
منابع
چکیده :
پیدایش جنبش فتح ، در واقع پاسخی به جنگ 1948 و حوادث بود که در آن اوضاع ، احساس تلخی ، ناشی از ناتوانی رهبران فلسطینی ، در فعالیت ضد صهیونیستی را در قلب ها به وجود آورد . این جنبش ، بزرگترین و مهمترین سازمان چریک های مبارز فلسطینی به شمارمی رفت ، و نام کامل آن جنبش آزادی بخش فلسیطن است .
از اوایل دهه 1960 م ، اینم نبرد مسلحانه از طرف عده ی معدودی از چریک های فتح که بسیار از آنان تحصیل کرده و سخنران بودند ، مورد پسند قرار گر فت مقاومت فتح در بنرد کرامه در 21 مار س 1968 م ، در برابر نیرو های مهاجم اسرائیلی ،اثر مثبتی در پشتیبانی مردمی از فعالیت های چریکی در ثبت هویت انقلابی برای مسئاله فلسطین ، چه از جانب عر ب ها و چه از سوی جهانیان ، داشت . پس از نبرد کرامه ، فتح ، یا سر عر فات را به عنوان سخنگوی رسمی این جنبش معرفی ، و در مجلس ملی فلسطین شرکت کر د . در تابستان 1970 م ( پستامبر سیاه ) و 1971 ، همه سازمانهای چریکی فلسطینی ، از جمله جنبش فتح ، به زور از اردون اخراج شدند و اکثریت فعالیت ها و دفاتر آنها به لبنان منتقل شد .
دیری نپایید که رهبری این بخش ا به صحنه ی مذاکرات عرب ها و اسرائیل گذاشت و در فرایند صلح حاور میانه شرکت کرد ودر نهایت ب سازش با رژیم صهیونیستی و تشکیل حکومت خود گردان فلسطین در غزه اریحا تن داد . حماسه پس از شدت گرفتن انتفاضه ی فلسطین در دسامبر 1987 م ظهور کرد تاسیس این جنبش از سوی اخوان المسلمین ، در پی قیام انتفاضه ، آغاز مشارکت اخوان در یک کار منظم و مستمر بود . حماس در ابتدا برای بر پایی تظاهرات و اعتصابها ، با ساف هماهنگی می کد ، اما بعد از مدتی ، خود به طور مستقل اقدام به این کار کرد .
به این ترتیب ، بر سراستمرار و رهبری انتفاضه با جریان ملی اختلاف نظر پیدا شد . حماس در جریان قطعنامه های سازمان ملل متعحد ، اقدامات ساف را محکوم کرد ، و در مقابل جر یان سازش با رژیم صهیونیستی که قصد توقف با به بحران کشاندن انتفاضه را داشت ایستادگی کرد و باعث استمرارانتفاضه شد . جمهوری اسلامی ایران این گروه را به رسمیت شناخته و علناً از آن جانبداری و حمایت معنوی می کند و کمک های مالی فراوانی را به این گروه اهداء کر ده است .
واژه های کلیدی : ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007