تلگرام سایت تحقیق
چهارشنبه 2 اسفند 1396
بازدید امروز : 5036 نفر

موضوع : جنبش های اسلامی حماس و فتح در فلسطین
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
جنبش های اسلامی حماس و فتح در فلسطین
تعداد صفحه :
9
قیمت :
2500 تومان

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
تاریخچه
اتهام ارتباط با تروریسم
فعالیت سیاسی
فعالیت سیاسی
حمایت ایران
درگیری با فتح
رابطه با مصر
سپر انسانی
اعدام صدام حسین
تسلیحات نظامی و کشتار غیر نظامیان
فتح (سازمان)
نام
تاریخچه
سال‌های اولیه و نبرد کرامه
سپتامبر سیاه
نتیجه
منابع
چکیده :
پیدایش جنبش فتح ، در واقع پاسخی به جنگ 1948 و حوادث بود که در آن اوضاع ، احساس تلخی ، ناشی از ناتوانی رهبران فلسطینی ، در فعالیت ضد صهیونیستی را در قلب ها به وجود آورد . این جنبش ، بزرگترین و مهمترین سازمان چریک های مبارز فلسطینی به شمارمی رفت ، و نام کامل آن جنبش آزادی بخش فلسیطن است .
از اوایل دهه 1960 م ، اینم نبرد مسلحانه از طرف عده ی معدودی از چریک های فتح که بسیار از آنان تحصیل کرده و سخنران بودند ، مورد پسند قرار گر فت مقاومت فتح در بنرد کرامه در 21 مار س 1968 م ، در برابر نیرو های مهاجم اسرائیلی ،اثر مثبتی در پشتیبانی مردمی از فعالیت های چریکی در ثبت هویت انقلابی برای مسئاله فلسطین ، چه از جانب عر ب ها و چه از سوی جهانیان ، داشت . پس از نبرد کرامه ، فتح ، یا سر عر فات را به عنوان سخنگوی رسمی این جنبش معرفی ، و در مجلس ملی فلسطین شرکت کر د . در تابستان 1970 م ( پستامبر سیاه ) و 1971 ، همه سازمانهای چریکی فلسطینی ، از جمله جنبش فتح ، به زور از اردون اخراج شدند و اکثریت فعالیت ها و دفاتر آنها به لبنان منتقل شد .
دیری نپایید که رهبری این بخش ا به صحنه ی مذاکرات عرب ها و اسرائیل گذاشت و در فرایند صلح حاور میانه شرکت کرد ودر نهایت ب سازش با رژیم صهیونیستی و تشکیل حکومت خود گردان فلسطین در غزه اریحا تن داد . حماسه پس از شدت گرفتن انتفاضه ی فلسطین در دسامبر 1987 م ظهور کرد تاسیس این جنبش از سوی اخوان المسلمین ، در پی قیام انتفاضه ، آغاز مشارکت اخوان در یک کار منظم و مستمر بود . حماس در ابتدا برای بر پایی تظاهرات و اعتصابها ، با ساف هماهنگی می کد ، اما بعد از مدتی ، خود به طور مستقل اقدام به این کار کرد .
به این ترتیب ، بر سراستمرار و رهبری انتفاضه با جریان ملی اختلاف نظر پیدا شد . حماس در جریان قطعنامه های سازمان ملل متعحد ، اقدامات ساف را محکوم کرد ، و در مقابل جر یان سازش با رژیم صهیونیستی که قصد توقف با به بحران کشاندن انتفاضه را داشت ایستادگی کرد و باعث استمرارانتفاضه شد . جمهوری اسلامی ایران این گروه را به رسمیت شناخته و علناً از آن جانبداری و حمایت معنوی می کند و کمک های مالی فراوانی را به این گروه اهداء کر ده است .
واژه های کلیدی : ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018