سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4051 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : چرا زنان ایرانی زیاد ارایش می کنند فایل بصورت پاورپوینت
تحویل در محیط : powerpoint

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
چرا زنان ایرانی زیاد ارایش می کنند فایل بصورت پاورپوینت
تعداد صفحه :
75
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد و خالق زیبایی هاست. تمام زیبایی های خلقت الهی در خلقت انسان تجلی و تبلور یافته است طوری که حتی در قرآن مجید آمده خداوند پس از آفرینش انسان این اشرف مخلوقات و زیباترین پدیده جهان هستی خود را ستوده و با عبارت فتبارک الله احسن الخالقین خود را بهترین آفرینندگان خواند و این خلقت را به خود تبریک گفت. اما همین انسان زیبا که مورد ستایش فرشتگان و مورد حسادت شیطان قرار گرفت گویا به همان اندازه زیبایی که خداوند برایش مقرر داشته بود رضایت نداد و از آن زمان که تصویر خود را بر سطح آبهای ساکن برکه ها تماشا کرد دلش خواست که زیباتر شود و بدین گونه است که گفته می شود که تاریخچه زیباتر کردن خود قدمتی به اندازه قدمت آفرینش انسان دارد.
در جامعه ابتدایی که هنوز طبقات اجتماعی شکل نگرفته بود، زنان و مردان بدنشان را رنگ آمیزی می کردند در آن زمان لازم بود همه افرادی که به دلیل قرابت متعلق به گروه مشخصی بودند خود را به شکل خاصی نشانه گذاری کنند. این نشانه ها تماما به زینت آلات، انگشتر ، النگو و مانند آنها محدود نمی شد بلکه بصورت شکاف و بریدگیهایی بر روی بدن خالکوبی و رنگ آمیزی به شکل های مختلف خود نمایی می کرد. این نشانه ها نه تنها جنسیت یک فرد را تعیین می کرد بلکه تعیین کننده گروه و موقعیت کاری هر فرد از دوره کودکی تا پیری بود. با شکل گیری جامعه طبقاتی این نشانه ها دگرگون گردید و به مد و آرایش تبدیل شد و دیگر تنها بیانگر نابرابری های اجتماعی نبود.
قديمي‌ترين مداركي كه ما را از بوجود آمدن هنر آرايش به معناي واقعي خود مطلع مي‌كند عطر‌دانهاي مفرغي فينيقيها و سومريها است. در ايران در بين سلسله‌هاي قبل از ماد استعمال گردن‌بند و حلقه انگشتري و دست‌بند رواج داشته است. مصرف سرخاب و غازه در دوره مادها و مصرف سرمه در دوره هخامنشيان در ايران معمول گشته است. شاهان ساساني مخصوصاً خسرو‌پرويز توجه زيادي به هنر آرايش داشته‌اند و در اين دوره استعمال صمغها و گياهان رنگي مخصوصاً حنا در ايران معمول گشته‌است.در يونان قديم زنان كلاه‌هاي زيبا و نوك‌تيزي به سر مي‌گذاشته‌اند و توجه زيادي به هنر آرايش داشته‌اند. در قرن پانزدهم زيبايي گيسوان طلايي و بلند لوكرس بورژيا باعث شده است كه زنان گيسوان خود را رنگ كرده و گيسوهاي عاريتي به كار برند.

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017