شنبه 3 تیر 1396
بازدید امروز : 3939 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : بررسی اجرای ارزشیابی توصیفی و سنتی بر پیشرفت تحصیلی و اضطراب امتحان دانش آموزان - روش تحقیق

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
بررسی اجرای ارزشیابی توصیفی و سنتی بر پیشرفت تحصیلی و اضطراب امتحان دانش آموزان - روش تحقیق
تعداد صفحه :
19
قیمت :
3500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
روش تحقيق
طرح پژوهش:
جامعه آماري:
نمونه پژوهش :
روش نمونه گیری:
ابزار اندازه گيري:
فرضيه های پژوهش:
يافته هاي تحقيق
بحث و نتيجه گيري
منابع
  مقدمه
سروکار معلم در جریان آموزش و پرورش با افراد انسانی است و نقش عمده او در این جریان فراهم ساختن امکانات رشد و تکامل همه جانبه دانش آموزان است.
برای آن که معلم بتواند امکانات رشد و تکامل همه جانبه دانش آموزان را فراهم نماید نیاز به شناخت کامل و همه جانبه دانش آموزان دارد و از طرف دیگر دانش آموزان نیز هر قدر بتوانند خود را بشناسند و از توانایی های خود آگاه باشند می توانند برای پیشرفت و یا جبران نقاط ضعف خود راه های صحیح تری را برگزینند.
ارزشیابی یکی از عناصر مهم و اساسی برنامه های درسی نظام های آموزش و پرورش جهان می باشد. اما هدف از ارزشیابی و امتحان گرفتن از دانش آموزان چیست؟
آیا کسی که در امتحان کتبی دو ساعته بالاترین نمره را بگیرد یا این که حداقل از 10 بالاتر شود ، به راستی همان است که اهداف آموزشی و پیشرفت تحصیلی و رشد همه جانبه در او صورت گرفته است ؟
باید این را بپذیریم که هر دانش آموزی قابلیت رشد و یادگیری را دارد به شرط آن که ابزار سنتی را که بدون توجه به تفاوت های فردی است ، رها کنیم که توانایی های او را بشناسد.
وظیفه ارزشیابی را نمی توان به پایان هر دوره ی آموزشی و زمان چند ساعته محدود کرد زیرا اضطراب و ترس از ندانستن و نتوانستن تمام توان دانش آموز را سلب می کند. ما نیازمند سیستم هایی از ارزشیابی هستیم که به هر دانش آموز به دیده حرمت نگاه کند و قابلیت رشد و پیشرفت مداوم را فراهم نماید نه این که باعث اضطراب و ترس دانش آموزان شود.
آموزش و ارزشیابی دو فرایند درهم تنیده اند. ارزشیابی معتبر دانش آموز را برمی انگیزد تا بیاموزد چگونه یاد بگیرد. در چنین رویکردی یادگیرنده ، تبدیل به فردی فعال ، ریسک پذیر و محقق می شود که به طور دائم از تدریس بهره می گیرد. ارزشیابی جزء لاینفک آموزش به شمار می رود و در جایگاه واقعی خود یعنی در خدمت آموزش قرار می گیرد.(رستگار،1383 :13)
الگوی ارزشیابی کیفی- توصیفی به عنوان نسخه کامل تر ارزشیابی مستمر ، درصدد آن است تا شیوه متفاوت خود را در بدنه آموزشی مستقر نماید. این رویکرد جدید در ارزشیابی تحصیلی در کشور ما با تقاضای اجتماعی زیادی روبرو گشته است. (به نقل از حسنی و احمدی ،1386: 87 )
برطبق نظریه های جدید آموزشی ، معلم نه تنها در پایان دوره آموزشی ،بلکه در سراسر جریان آموزش باید میزان یادگیری دانش آموزان خود را ارزشیابی کند. اندازه گیری بازده های یادگیری دانش آموزان و ارزشیابی پیشرفت تحصیلی آنان به نمره دادن و صدور گواهینامه خلاصه نمی شود. هدف اصلی آن کمک به معلم در بهبود شیوه های آموزشی خود و تشخیص و رفع نواقص یادگیری دانش آموزان است.(سیف ،1373: 10)
ارزشیابی به عنوان یکی از مهمترین فعالیت هایی است که در جریان تعلیم و تربیت و به دور از هر گونه شرایط نگران کننده ، اضطراب آور و تنش زا انتظار می رود که اتفاق افتد.

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017