پنج شنبه 31 1398
بازدید امروز : 1897 نفر

موضوع : ورزش در سلامت روانی دانشجویان
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
ورزش در سلامت روانی دانشجویان
تعداد صفحه :
8
قیمت :
1500 تومان

سلامت روحی، روانی دانشجویان در کنار سلامت جسمی بایستی مد نظر قرار گرفته و از آن غافل نشد.
آثار و فواید روحی ـ روانی ورزش در دانشجویان
شادابی و احساس آرامش
از ضروری‌ترین نیازهای دانشجو که جزو شرط‌های اصلی بهداشت روانی به شمار می‌رود، آرامش خاطر، احساس امنیت، شادابی و نشاط است و ورزش یکی از راه‌های دست‌یابی به این امر مهم می‌باشد. ورزش، از طرفی با ایجاد محیطی فرح‌انگیز و نشاط‌آور؛ و از سوی دیگر با کاستن فشارهای عضلانی و از بین بردن سستی و کسالت، فشارهای روانی را مهار و باعث احساس شادی و نشاط می‌شود. به همین دلیل ورزش را «رابط جسم و ذهن» می‌نامند.
افزایش امید به زندگی، و لذت بردن از آن در دانشجو
تمام تلاش و کوشش دانشجو، برای دست‌یابی به زندگی بهتر، هدفمند و با کیفیت عالی همراه با کامیابی و رسیدن به لذت واقعی است؛ که ورزش بهترین زمینه‌ساز رسیدن به این هدف‌ها می‌باشد. ورزش کیفیت زندگی را بهتر می‌کند و نیز کارکرد جسمی را حفظ کرده و زندگی مستقل افراد مسن را طولانی‌تر می‌سازد.
براساس یافته‌های تحقیقاتی پروفسور استیوبلر، حتی امید به زندگی دانشجو چاقی که دارای تحرّک هستند، از امید به زندگی دانشجو لاغری که اکثر اوقات در جلوی تلویزیون لمیده‌اند، بیشتر است.
ایجاد انگیزه و روحیة بهتر در دانشجو
روبرت اپستین روانشناس و یکی از مؤلّفین «کتاب بزرگ مسابقه انگیزش» می‌گوید: «ورزش نه تنها باعث می‌شود شغلی بیابید، بلکه ممکن است کمک کند آن را حفظ کنید؛ زیرا تحرک بدنی کوتاه مدت در فاصله‌های ساعت‌های کاری، انرژی شما را افزایش می‌دهد.» به نظر او حرکات ورزشی پرجنب و جوش در طول روزهای کاری باعث افزایش انگیزش می‌شود. انگیزه در ورزش در افراد دانشجو بین 18 تا 25 سال رابطة نزدیکی با یادگرفتن مهارت‌ها، لذت بدن از زندگی، پیشرفت خودکفایی و توانایی جسمی و روانی و در مجموع تقویت بهداشت روانی دارد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007