موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : ابعاد حمایت از کار و سرمایه ایرانی

عنوان سفارش :
ابعاد حمایت از کار و سرمایه ایرانی
تعداد صفحه :
16
قیمت :
9000 تومان

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
مقدمه
مفهوم حمایت
آیا مفهوم این نامگذاری حمایت در مقابل عوارض خارج از اختیار است؟
حمایت از کار و سرمایه های ایرانی از منظر دارایی های فکری
منافع ثبت داراییهای فکری برای شرکتها و تولیدکنندگان
ابعاد حمایت حقوقی از تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی
جمع بندی
منابع
  مقدمه
تعيين نام و شعار توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني از سوي رهبر فرزانه انقلاب در نوروز 1391 ، بدون ترديد اهدافي همچون هدايت افكار عمومي به سمت اولويت‌هاي ايران اسلامي، توجه ويژه به ايجاد همدلي و همفكري بين مردم و مسئولين، زمينه سازي براي افزايش توليد داخلي از نظر كمي وكيفي، جذب و بكارگيري سرمايه‌هاي عظيم ملي در مسير توسعه و عمران كشور و نهايتاً ايجاد فرصت‌هاي شغلي پايدار، برخورداري از مواهب زندگي براي همگان و استقلال اقتصادي در دنياي پر رقابت و تحول گراي كنوني را دنبال مي‌كند.
شاید اصلی‌ترین مفهوم پیام فوق‌الذكر این است كه «تولیدمحوری» باید شاخص همه‌ی سیاست‌های اقتصادی ما باشد، منتها این نكته‌ نیز مهم است كه جهت این حمایت چه باید باشد؟ آیا حمایت از تولید ملی به این معنی است كه تولید ملی ما به حدی برسد كه بتواند با بهترین تولیدات جهانی رقابت كند؟ پس در این صورت منظور ما حمایت از تولیدات ملی برای رقابتی شدن است و به عبارت دیگر، حمایت از تولید ملی است در مقابل موانع رقابت عادلانه و برابر. یعنی تولیدات كشور باید بتواند به بازار دسترسی داشته باشد و عادلانه و برابر با تولیدات مشابه رقابت كند.
مفهوم حمایت
همانطورکه سال 91 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نام گذاری شده است، شایسته است بصورت علمی ابعاد حمایت مورد مطالعه قرار گیرد تا سرلوحه تصمیم گیری های مدیران و برنامه-ریزان باشد. در نگاه کلی کلمه «حمایت» یک واژه عام است و مشتمل بر حمایت های مالی، اعتباری، گمرکی، مالیاتی، حقوقی و غیره می شود که به اعتقاد نگارنده یکی از مهمترین حمایت ها که در سایه آن امکان فعالیت کارآمد و موثر برای تولیدکنندگان داخلی فراهم می شود، حمایت های حقوقی است. به عنوان مثال تا زمانی که امنیت سرمایه گذاری تولیدکننده (بالاخص محصولات دانش بنیان) با کپی کاری فناوری و علامت تجاری غیرمجاز در خطر باشد، تولیدکننده هیچ رقبتی به تولید نخواهد داشت. این درحالی است که در داخل کشور حمایت قانونی با عنوان «قانون مالکیت صنعتی» (مصوب 1310 و اصلاحیه 1386) وجود دارد که به مالکان داراییهای فکری، حق انحصاری استفاده از اختراع مربوطه را در ایران برای «تولید، فروش و جلوگیری از واردات» را اعطا می کند، مشروط بر اینکه دارایی های فکری خود از جمله اختراع و علامت تجاری خود را به ثبت رساند باشد. از اینرو در مقاله حاضر به بررسی اهمیت و ضرورت حمایت حقوق مالکیت فکری در حمایت حقوقی از تولید ملی و حمایت حقوقی از کار و سرمایه ایرانی پرداخته شده است.

....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007