موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : بهداشت دهان و دندان و بیماریهای آنها
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بهداشت دهان و دندان و بیماریهای آنها
تعداد صفحه :
4
قیمت :
3000 تومان

* علائم بیماریهای لثه و بافتهای اطراف دندان چیست؟
مهمترین این علائم عبارت است از : قرمزی و تورم لثه، بوی بد، ایجاد فاصلهمیان دندانها، لقی یک یا چند دندان، جدا شدن لثه از دندان و عمیق شدن شیار بین لثه و دندان، در برخی مواقع تحلیل لثه و دردی که به صورت مبهم یا با خارش بین دندانها ممکن است احساس شود. غالباً بیماریهای پریودنتال در مراحل اولیه بدون درد می باشد بنابراین انسان ممکن است متوجه تورم تدریجی لثه نشود و یا توجهی به خونریزی گهگاه لثه در مواقع مسواک زدن نداشته باشد و یا تحلیل لثه را بحساب افزایش سن بگذارد. از این جهت برای سلامت دندانها لازم است انسان بطور منظم تحت معاینات دندانپزشکی قرار گیرد.
* نمای رادیو گرافیک دندانها و استخوان نگاهدارنده ی دندان:
دندانپزشک می تواند با عکسبرداری از دندانها ( رادیو گرافی با اشعه ایکس) برخی از تغییرات دندان نظیر پوسیدگی، ضایعات اطراف ریشه و در برخی موارد تحلیل و از بین رفتن استخوان نگاهدارنده ی دندان را بررسی نماید. در کلیشه رادیو گرافی وضعیت دندانها و استخوان اطراف آنرا مشاهده می کنید. فلش، حد استخوان نگاهدارنده ی دندان در حالت سلامت و بیماری را نشان می دهد توجه نمایید در حالت بیماری مقدار زیادی از استخوان اطراف دندانها از بین رفته است.
* تشخیص بیماری :
دندانپزشک با معاینه ی دقیق بیمار و رادیو گرافی و همچنین با استفاده از وسیله مخصوصی عمق شیار لثه را در نقاط مختلف ارزیابی می نماید تا به وجود بیماری و میزان پیشرفت آن پی ببرد.
* مسواک زدن
تمیز کردن دندانها بعد از هر وعده غذا و بخصوص شبها قبل از خواب به کمک مسواک و خمیر دندان و سایر وسایل بهداشتی به ترتیبی که بیان خواهد شد از اهم واجبات است. مسواک زدن، پلاک میکربی و خرده های غذایی را از سطوح مختلف دندان تمیز می کند، وسایل دیگری نیز برای بهداشت دهان و دندان به کا می رود که در صفحات آینده با آن آشنا خواهید شد
* در مان بیماریهای لثه و بافتهای اطراف دندان
اهمیت معالجه لثه:
باید توجه داشت بیماریهای لثه علاوه بر این که سلامت دهان و دندان را دچار مخاطره می کند، می تواند در روی سایر اعضای بدن نظیر قلب، کلیه ها، و... اثرات زیان آوری داشته باشد که متاسفانه گاهی اوقات منشاء اصلی عفونت ناشناخته می ماند. با معالجه ی لثه علاوه بر کاهش یا از بین بردن علائم آزار دهنده ی بیماری و تامین سلامت دهان و دندان از عوارض جانی عفونتهای دندان در روی سایر اعضای بدن پیشگیری می شود و سلامت عمومی بیمار تامین می گردد.
* نحوه ی درمان
نکات مهم قابل توجه بیمار
امروزه در امر معالجه بیماری های لثه پیشرفتهای قابل توجهی شده و رشته تخصصی خاصی از دندانپزشکی را تشکیل می دهد. با استفاده از بیحسی موضعی و امکانات جدید، بیمار می تواند در نهایت راحتی و آرامش معالجه شود. رعایت بهداشت دهان و دندان اساس درمان را تشکیل می دهد، در صورت رعایت نکردن دستورات بهداشتی هر گونه در مانی با عدم موفقیت همراه است و بیماری قابل برگشت می باشد. * sدر مانهایی که توسط دندانپزشک انجام می شود:
الف – در مانهای غیر جراحی - این درمانها عبارتند از :
- آموزش و ترغیب بیمار به رعایت بهداشت دهان و دندان،
- معاینه دقیق بیمار استفاده از وسایل خاص، بررسی رادیو گرافی بیمار و تعیین میزان پیشرفت بیماری و طرح درمان،
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007