سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4047 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تحقیق حقوقی بررسی جعل رایانه ای و جعل سنتی روش تحقیق

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحقیق حقوقی بررسی جعل رایانه ای و جعل سنتی روش تحقیق
تعداد صفحه :
15
قیمت :
2000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
مقدمه: 1
فصل اول 1
مبحث اول: تعاریف 1
گفتار اول :تعریف جعل 3
الف) تعریف جعل رایانه ای از نظر فقهی 3
ب )تعریف جعل رایانه ای از نظر حقوقی 3
گفتار دوم )مصادیق بارز جرم جعل اینترنتی 5
گفتار سوم )جعل کامپیوتری 6
گفتار چهارم :تفسیر متن ماده: 8
گفتار ششم )جعل هویت 9
فصل دوم 10
مبحث اول :ارکان جرم جعل رایانه ای یا کاربردی و جرم سنتی 10
گفتاراول :عنصر قانونی جرم جعل رایانه ای یا اینترنتی: 10
گفتار دوم :عنصر مادی جعل رایانه ای یا اینترنتی و جعل سنتی 11
گفتار سوم :عنصر معنوی جرم جعل رایانه ای یا اینترنتی 11
گفتار چهارم :رکن ضرری 12
نتیجه گیری: 13
منابع ومآخذ 14
  مقایسه بین جعل رایانه ای و جعل سنتی
مقدمه:
جعل در لغت به معنی ایجاد کردن و گردانیدن آمده است چنانکه در آیاتی از قرآن کریم در این معانی استعمال شده است.اما مفهوم جعل از نظر حقوق کیفری نیز از معنی لغوی آن مایه گرفته منتها قلمرو آن شامل هر گونه عملیات مجرمانه‌ای است که روی نوشته‌ها، اسناد، مهر، امضای اشخاص یا منگنه و علامت موسسات دولتی یا تجارتی به ضرر دیگری صورت می‌گیرد.تزویر نیز مصدر زور از باب تفعیل است و به معنی امر دروغ و جلوه دادن متقلبانه امر باطل و خلاف واقع در یک نوشته یا سند است که بجای سند اصیل استعمال می‌گردد. قانونگذار این دو کلمه را مترادف هم و به معنای انجام هر‌گونه عملیات خلاف واقع روی نوشته یا سند یا چیزهای دیگر که بر اثر آن حقی ایجاد گردد یا حقی را که وجود داشته از بین ببرد به کار برده است.
فصل اول
مبحث اول: تعاریف
عنصر اصلی در جرم جعل قلب حقیقت است تغییر حقیقت باید به یکی از طرق پیش بینی شده در ماده ی 523 ق.م.ر ماده ی 65 قانون تجارت الکترونیکی و مواد 6 و 7 قانون جرایم رایانه ای بیان شده است. طرق پیش بینی شده در مورد فوق عبارتند از: اینکه در ماده ی 523 قانون مجازات اسلامی از مصادیق بارز جرم جعل محسوب می شود، که این مصادیق در جعل سنتی به وسیله ی قلم یا ابزاری است که توسط دست در بخش های یک سند صورت می گیرد ولی در جعل رایانه ای با وسایل الکترونیکی روی داده ها انجام می پذیرد. و طرق پیش بینی شده در ماده ی 68 قانون تجارت الکترونیکی اینکه نسبت به داده های پیام مداخله در پردازش، تغییر، محو و توقف و تولید امضا و امثال اینها را انجام دهد، شخص را جاعل شناخته و از 1 تا 3 سال مجازات حبس و به میزان 50 میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرده و علاوه بر این در تبصره ی این ماده به مجازات شروع به جرم اشاره کرده که از جمله حداقل مجازات تعیین شده در این ماده را برای مرتکبین شروع به جرم تعیین نموده است.
الف) ورود: جعل از طریق ورود شامل وارد کردن داده هایی است که نتیجه آن تاثیر و اختلال بر داده پردازی کامپیوتری می باشد این متداول ترین راهبرد جعل رایانه ای است.
ب) تغییر داده ها: تغییر دادن غیر مجاز داده ها ممکن است جزئی یا کلی باشد مثل اینکه قرارداد الکترونیک یا قسمت هایی از مفاد آن را تغییر دهد. ج) محو: از بین بردن تمام و یا جزئی از داده ها و اطلاعات محو اطلاق می شود. مثل اینکه شخص با ورود به سیستم رایانه ای بانک بدهی خود را پاک کند و خود را بری الذمه نشان دهد.

....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017