موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : پست الکترونیکی و ارتباط آن با خدمات مرجع
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پست الکترونیکی و ارتباط آن با خدمات مرجع
تعداد صفحه :
25
قیمت :
6000 تومان

چكيده
پست الكترونيكي به عنوان يك ابزرا مهم ارتباطي, جايگاه ويژه‌اي در زندگي امروزهء ما يافته. اين وسيلهء ارتباطي به علت سهولت, سرعت و هزينهء نسبتاً پايي آن توسط بسياري از سازمانها و افراد و از جمله كتابخانه‌ها و مراكز اطلاع‌رساني به خدمت گرفته شده. خدمات مرجع، جریان برقراری ارتباط بین یک خواننده و نوشته یا اطلاع مورد نیاز وی با صرف کمترین وقت است. تأثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر بخش مرجع باعث ایجاد نوع دیگری از خدمات مرجع گردیده که از لحاظ ماهوی به دنبال تکمیل خدمات مرجع به شکل سنتی، ولی از لحاظ شکلی با آن متفاوت می‌باشد. این نوع خدمات مرجع، «خدمات مرجع الکترونیکی» نام گرفته‌است. در طول سه دهه فعاليت روبه‌رشد, امروزه ميليون‌ها استفاده كننده در سراسر دنيا(1) به اين شبكه عظيم جهاني وصل هستند و به انبوه اطلاعات موجود در آن دسترسي دارند. تقريباً تمام كساني كه به اينترنت دسترسي دارند از خدمات پست الكترونيكي نيز بهره‌مند هستند. البته خدمات پس الكترونيكي منحصر به اينترنت نيست و به عنوان يك رسانه ارتباطي در سراسر اينترنت گسترده شده است. از قديمي ترين روش هايي است که براي ارائه خدمات مرجع الکترونيکي از سال 1990 مورد استفاده قرار گرفته است. در ابتدايي ترين طريقه ارائه خدمات مرجع از طريق پست الکترونيکي ، پيوندي در سايت اصلي کتابخانه يا مؤسسه اي که مي خواهد خدمات مرجع از طريق آن ارائه شود ، قرار داده مي شود که با انتخاب آن ، يک صفحه ساده پست الکترونيکي باز مي شود و کاربر مي تواند نيازهاي اطلاعاتي خود را در آن صفحه وارد کند.
كليدواژه‌ها
پست الكترونيكي، اشاعهء اطلاعات، گروههاي مباحثه، فهرست پستي، گروه خبري، مجلات الكترونيكي
مقدمه:
پست الکترونیکی، ایمیل یا رایانامه (به انگلیسی: e-mail مخفف Electronical Mail)، نامه‌ای الکترونیکی است که با رایانه فرستاده می‌شود. سرویس ایمیل یا رایاپیک(به انگلیسی: e-mail service) سامانه‌ای است که این خدمات را ارائه می‌کند.
نشانی پست الکترونیکی یا رایانشانی[۱](به انگلیسی: e-mail address)، نشانی است که برای رایانامه مشخص شده‌است.یکی از کاربردهای اینترنت فرستادن و دریافت نامه‌های الکترونیکی است ؛ نامهٔ الکترونیکی پرونده‌ای است که از طریق شبکهٔ اینترنت برای مخاطبی که دارای رایانشانی است، فرستاده می‌شود.اگر شما دارای یک پست الکترونیکی روی شبکه اینترنت باشید و برایتان یک رایانامه فرستاده شده باشد، این رایانامه روی دستگاه کارگزار شبکه‌ای که به آن متصل هستید باقی می‌ماند تا شما به شبکه وصل شوید، سپس با پیام ((نامهٔ تازه)) روبرو می‌شوید که می‌توانید به کمک نرم‌افزارهای مورد استفاده خود آن را بخوانید و به آن پاسخ دهید.هم‌اکنون در دنیا یک چهارم استفاده‌کنندگان از اینترنت، حداقل یک ایمیل دارند.
وند
وند ir یعنی این نشانی در ایران ثبت شده‌است. از سایر این نشانه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
1. وند .com: تجارتی و بازرگانی.
2. وند .net: کسب و کارهای استفاده کننده شبکه‌های رایانه‌ای.
3. وند .org: سازمان‌ها.
(این وندها و مفاهیم آن برای وب‌گاه‌ها هم معتبر
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007