موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : ( ورزش آمادگي جسماني(انعطاف پذيري
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
( ورزش آمادگي جسماني(انعطاف پذيري
تعداد صفحه :
12
قیمت :
6000 تومان

آمادگي جسماني چيست ؟
آمادگي جسماني توسط متخصصان چنين تعريف شده است : توانايي ادامه ي فعاليت هاي روزمره بدون احساس فشار يا خستگي و نيز توانايي مقابله با وضعيت هاي اضطراري در طول زندگي .
اين تعريف به اين معني است كه آمادگي جسماني بر حسب ميزان فعاليت انجام شده توسط هر فرد ، با ديگري تفاوت دارد . پس ، مفهوم آماده بودن از نظر بدني در افراد مختلف متفاوت است .
اين موضوع قابل اهميت است و بايد به خاطر سپرد كه مقدار آمادگي جسماني در هر فرد بر حسب شرايط جسماني و مقدار فعاليتي كه در روز انجام مي دهد ، فرق مي كند .
آمادگي جسماني ، مقوله ي ماوراي زنده بودن و توانايي ادامه زندگي است . آماده بودن بدن ، يعني فرد بتواند در اوقات فراغت بدون احساس خستگي به انجام فعايت بپردازد ، و نيز در انجام كارهاي منزل احساس خستگي ، درد يا فشار نكند ، به طور كلي ، احساس نكند كه در مدت كوتاهي از پا در مي آيد .
تمام اين ها به اين معني است كه بايد از نظر بدني ، چنان فعال باشيد كه درباره ي خود ، بدن و وزنتان احساس خوبي داشته باشيد . اگر بدني آماده داشته باشيد ، انرژي تمام كارهايي را كه مي خواهيد انجام دهيد ، داريد .
اطلاعاتي راجع به برنامه ي آمادگي جسماني
مدت تمرين
اغلب مردم مي پرسند چه مدت بايد تمرين كنم ؟ يا : در هفته ، چقدر بايد تمرين كنم ؟ شواهد علمي نشان داده است كه اگرحداقل هفتهاي سه روز تمرين كنيد ، مي توانيد نتيجه ي موثري بگيريد . پس ، اگر هفتهاي سه روز تمرين كنيد ، به نظر نمي آيد كه مشكلي به وجود آيد .
اگر براي شما هفته اي سه روز تمرين امكانپذير است ، سعي نكنيد كه تمام سه جلسه را به روزهاي آخر بيندازيد ؛ بلكه يك روز در ميان بهتر است .
وقتي فعاليت مي كنيد ، سعي كنيد با 70 در صد ضربان قلب ، حد اقل 30
دقيقه تمرين كنيد و به تدريج از يك تمرين به تمرين بعدي برويد .
و توجه داشته باشيد كه هنگام تمرين ، ضربان قلب را بايد به طور مرتب اندازه بگيريد و مطمئن باشيد كه آيا متناسب با آستانه ي تاثير پذيري است يا خير ؟ در بعضي از ورزشها مثل دويدن .
محل تمرين:
براي اجراي برنامه ي آمادگي جسماني ، محل تمرين بسيار مهم است . اگر جايي كه تمرين مي كنيد ، احساس راحتي داشته باشيد ، تمرين را نمي توانيد در حد مطلوب انجام دهيد . بهتر است برنامه ي تمريني را با تمرينات پايه شروع كنيد .
برنامه تمريني :
اين مسئله كه به تمرين مداوم بپردازيد ، حائز اهميت است ؛ حال هر گونه تمريني كه باشد . اگر به همراه برنامه تان پيشرفت تمريني داريد ، براي اين كه فراموش نكنيد ، آن را يادداشت كنيد تا بتوانيد به طور منظم دنبال كنيد . يادداشت فعاليت تمرين به شما كمك مي كند تا پيشرفتتان با برنامه ي تنظيمي مناسب باشيد .
انعطاف پذيري
انعطاف پذیری توسط Gummerson این گونه تعریف شده است : " دامنه حرکتی مطلق دریک مفصل یا مجموعه ای از مفاصل که در یک تلاش آنی و زود گذر با کمک یار مقابل یا یک وسیله مجهز قابل دسترسی است ." این تعریف به ما می گوید که انعطاف پذیری چیزی عام و کلی نیست ؛ اما برای یک مفصل مخصوص یا مجموعه ای از مفاصل ویژه و خاص است . به عبارت دیگر ، این یک افسانه است که بعضی از افراد به طور ذاتی در تمام بدنشان انعطاف پذیر هستند . وجود انعطاف پذیری در یک منطقه یا مفصل خاص لزوما ً اشاره نمی کند به این که عضو دیگر هم انعطاف پذیر است . وجود سستی در قسمت فوقانی بدن به این معنی نیست که قسمت تحتانی بدن شما هم سست است . به علاوه مطابق با SynerStretch انعطاف پذیری در یک مفصل هم چنین " ایفا کننده حرکت خاص درمفصل ( توانایی انجام باز کردن مفصل جلویی به توانایی باز کردن جانبی اشاره نمی کند حتی اگر هر دو حرکت در لگن اتفاق بیفتد .) "
• انواع انعطاف پذیری
• فاکتورها و عوامل محدود کننده انعطاف پذیری
• کشش و انعطاف پذیری
• انعطاف پذیری بیش از حد
..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007