موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : بررسي مسائل و مشكلات حمل و نقل داخلي
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
بررسي مسائل و مشكلات حمل و نقل داخلي
تعداد صفحه :
13
قیمت :
4000 تومان

چكيده:
حمل ونقل تاثير فراواني برروي كالاهاي موجود در يك كشور دارد وايفاء گر نقشي حياتي مي باشد . حجم نياز كشور به ناوگان حمل و نقل ريلي بسيار بالا است و عدم رفع اين نياز، باعث ادامه و تشديد مشكلات انرژي، محيط زيست، تلفات ، ... شده و يك تهديد ملي محسوب مي‌شود. با پرهيز از خريدهاي پراكنده و پيشنهاداتي كه از طرف دولت مي‌شود با اتكاء به توان علمي و صنعتي داخلي و سپس پيگيري و پياده‌سازي آن مي توان اقدام نمود .
كلمات كليدي :تهديد –صنعت – استراتژي- حمل ونقل ريلي- ناوگ
مقدمه :
حجم نياز كشور به ناوگان حمل و نقل ريلي بسيار بالا است و عدم رفع اين نياز، باعث ادامه و تشديد مشكلات انرژي، محيط زيست، تلفات ، ... شده و يك تهديد ملي محسوب مي‌شود. با پرهيز از خريدهاي پراكنده و بي‌برنامه و اتخاذ يك سياست راهبردي هوشمندانه متكي بر توان ملي، مي‌توان از اين تهديد، يك فرصت استثنايي براي ارتقاء فناوري ملي و صنايع كشور و ايجاد تعداد قابل توجهي شغل با ارزش افزوده بالا پديد آورد. پيشنهاد مي‌شود كه دولت با استفاده از نظرات طرف‌هاي متعدد ذيربط، نسبت به تدوين استراتژي ملي و فرابخشي تامين ناوگان ريلي كشور با اتكاء به توان علمي و صنعتي داخلي و سپس پيگيري و پياده‌سازي آن اقدام نمايد. اين پيشنهاد قابل تعميم به ساير نيازهاي كشور، از جمله صنعت نفت، ... مي‌باشد
بررسي مشكلات حمل ونقل داخلي،بررسي موردي: ناوگان حمل و نقل ريلي
حمل و نقل عمومي نياز به توسعه جدي دارد . اتلاف وقت ، هزينه‌هاي بالاي ناشي از مصرف بي رويه بنزين و گازوئيل ، آلودگي محيط زيست ، تلفات جاده اي بالا و مشكلات عديده ناشي از آن و بسياري از تاثيرات يا عوارض مسائل مستقيم و غير مستقيم ديگر ، ضرورت توسعه حمل ونقل ريلي شهري و بين شهري را به عنوان يك نوع حمل ونقل عمومي نسبتاًٌ پاك و ايمن نمايان مي سازد.
چنانكه مي‌دانيم بخشي از توسعه مربوط به زيرساخت‌ها، و بخش مهم تري نيز مربوط به ناوگان (عمدتاً شامل لوكوموتيو و واگن‌هاي شهري و بين شهري) است . از آنجا كه از ظرفيت خطوط موجود استفاده كافي صورت نمي‌گيرد، لذا ناوگان جديد هم براي خطوط موجود و هم براي خطوط در دست ساخت و طراحي، مورد نياز است .
پيش بيني مي‌شود كه براي 10 سال آينده كشور به حدود 1000 لوكوموتيو، 4000 واگن مسافري و 4000 واگن مترو نياز داشته باشد كه براي تامين آن ، با احتساب هزينه‌هاي تعمير و نگهداري ، قطعات يدكي و ساير هزينه‌ها، و با فرض نداشتن صادرات ، به سرمايه گذاري بيش از 15 ميليارد دلار نياز داريم. اين حجم نياز، به مراتب فراتر از نياز متعارف بسياري از كشورهاست و دليل عمده آن يك عقب افتادگي تاريخي و نياز انباشته ناشي از آن مي‌باشد.
تامين اين نياز مي‌تواند از طريق خريدهاي كوچك و بزرگ خارجي ، ساخت داخلي و با تركيب‌هاي مختلفي از اين دو صورت گيرد و به هر صورتي (ولو غلط)كه ناوگان مورد نياز كشور تامين شده و در اختيار كاربران قرار گيرد، امر مباركي است و آثار مثبت متعددي خواهد داشت. ولي اگر اين امر با توجه به يك راهبرد هوشمندانه كلان صورت گيرد، علاوه بر آثار مثبت در حمل و نقل ريلي ، در صنعت، فناوري و اشتغال كشور نيز تبعات مفيد شگرفي ايجاد خواهد شد.
درحال حاضر و به طور معمول، ناوگان به صورت موردي، در تيراژهاي پايين، از منابع متعدد و متنوع خارجي با استانداردهاي مختلف خريداري مي‌شود. هر خريد به صورت يك مجموعه كامل (مثلاً واگن يا لوكوموتيو) طراحي شده از يك سازنده خارجي خريداري مي‌شود. در اغلب قراردادها ، فروشنده خارجي موظف مي‌شود كه بخشي از ساخت را توسط يك شركت ايراني به انجام رساند. همچنين در اغلب خريدها، تامين مالي برعهده سازنده يا دولت متبوع وي مي‌باشد.
براي ارزيابي وضعيت فعلي تامين ناوگان ، تحليلي گذرا از نقاط قوت و ضعف بخش‌هاي ذيربط و همچنين بخش‌هايي كه در آينده مي‌توانند و بايد ذيربط باشند، راهگشا است.
كاربران – كاربران عمدتاً شامل راه آهن، شركت قطارهاي مسافري رجاء و متروهاي كلان شهرها مي‌باشند. اين كاربران با تقاضاي بالايي مواجه هستند، داراي انگيزه‌هاي قوي براي ارائه خدمات بوده و كار خود را براي مردم مفيد مي‌دانند. از نظر راهبري و خدمات تعمير و نگهداري نيز داراي تخصص‌هاي قابل قبولي مي‌باشند و بعضاً در زمينه سفارش ساخت برخي قطعات يدكي ساده توانمند هستند.
خريد ناوگان از سوي شركت‌هاي كاربر به صورت پراكنده ، متنوع ، با شمارگان پايين و بدون سياست كلان و هماهنگي با يكديگر و حتي گاهي بدون هماهنگي در داخل يك سازمان صورت مي‌گيرد. كاربران قادر به تامين هزينه ناوگان نيستند و لذا خريد ناوگان با اعتبارات عمومي صورت مي‌گيرد. قابل ذكر است كه درتمام جهان حمل و نقل ريلي سودآوري مستقيم چنداني ندارد (يا زيان ده است) ولي دولت‌هاي كلان نگر به دليل منافع جانبي سرشار ملي، با ميل و رغبت هزينه‌ها را جبران مي‌كنند.

تحقیقهای مشابه
بررسي مسائل و مشكلات حمل و نقل داخلي
13 صفحه - 4000 تومان
بررسي مسائل و مشكلات حمل و نقل
10 صفحه - 3000 تومان
آسيب هاي حمل و نقل ناشی از ناآشنايي با مقررات بين المللي
11 صفحه - 5000 تومان
انواع قوانين و مقررات حمل و نقل دريايي
17 صفحه - 5000 تومان
چالش های حمل و نقل کالاهای خطرناک در مجتمع بندری شهید رجائی
14 صفحه - 4000 تومان
تاثیر حمل و نقل بر صنعت گردشگری
22 صفحه - 5000 تومان
سیستم حمل و نقل هوشمند در بنادرفایل بصورت پاورپوینت its
17 صفحه - 6000 تومان
بیمه حمل و نقل هوایی
23 صفحه - 5000 تومان
مدیریت ریسک بیمه حمل و نقل دریایی
24 صفحه - 8000 تومان
ریسک حمل و نقل دریایی.docx
5 صفحه - 3000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - یک پژوهش تجربی درباره تاثیرات شرایط اجرایی و بازاری بر روی کارایی بندر حمل و نقل کانتینری کالا و ارزیابی آن 29
10 صفحه - 20000 تومان
کارآموزی در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر رشت
14 صفحه - 6000 تومان
مسئولیت خسارات وارده بر اشخاص و کالا در حمل و نقل بین المللی هوائی جقوقی
45 صفحه - 14000 تومان
نقش حمل و نقل جاده ای در توسعه گردشگری شهر رشت
139 صفحه - 24000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007