دوشنبه 1 بهمن 1398
بازدید امروز : 116 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : وضعیت امنیت شغلی در پرتو خصوصی سازی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
وضعیت امنیت شغلی در پرتو خصوصی سازی
تعداد صفحه :
33
قیمت :
6000 تومان

فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
ضرورت امنیت و ثبات اجتماعی و سیاسی
خصوصی‏سازی اخیر ایران
خصوصی‏سازی و هدف از اجرای آن
شرایط لازم برای موفقیت خصوصی‏سازی
خصوصی‏سازی اخیر ایران و بخش خصوصی
بخش خصوصی ایران
تأثیر خصوصی‏سازی برامنیت و ثبات‏ اجتماعی
خصوصی‏سازی برتر از قانون
تأثیر منفی خصوصی‏سازی بر فرهنگ کار
سنگینی روابط اجتماعی
ایجاد ناخرسندی در مزد و حقوق‏بگیران
به بیراهه کشیده شدن آموزش و غفلت از تولید اندیشهء توسعه و مدیریت آن
فوری بودن اصلاح وضع موجود
پاورقی و منابع
مقدمه
امنيت شغلي پروسه يا روندي است که به ميزان نامعيني کارکترهاي کار و واحد اشتغال را تهديد کند و يا آنها را به چالش بکشاند و در زواياي متمايز ناهنجاري بوجود بياورد. مامي دانيم که تعاريف متعددي راجع به امنيت شغلي وجود دارد . که آنرا به روش هاي گوناگون تقسيم بندي مي کنند . نوع شغل و سمت يا جايگاه سياسي اقتصادي و فاکتورهاي ديگر بي تاثير در آن نيست . بعضي ها معتقدند که هرچه کار سخت تر باشد ممکن است به تناوب امنيت آن نيز فرق بکند . براي مثال يک موتور سوز گرمابه تا جوشکار ورق و استيل و آلياژهاي مختلف و حتي سياستمداران - پزشکان يا در مواردي نظير اصحاب رسانه و خبرنگاران نيز به نوعي ازامنيت شغلي - حمايت شغلي - بيمه شغلي صحبت مي کنند. براي مشاغل متفاوت تقسيم بندي امنيت شغلي متمايزتري قائل هستيم . بحث بهداشت کار و سختي کار و يا فشارهاي رواني براي بسياري از مشاغل در اينجا مطرح است . براي نيروهاي مسلح نيز يک تعريف ديگري براي آنها قائل هستيم .
البته يکي از موضوعات مهم و حساس در بنگاه هاي اشتغال مبحث امنيت شغلي است. در فضاي کنوني رشد صنعتي و بکارگيري تجهيزات سخت افزاري و مکانيکي که داراي پيامدهاي مثبت است و در جاي خود ناهنجاري را به همراه دارد . اتومات شدن در اجرا و توليد و حذف پرسنل در Driver سخت افزاري موجب آزاد شدن نيروي انساني مي شود. از نگاه ديگر دولت با توليد کار و اشتغال جديد بيشتر مي تواند راهکار مناسبي براي اين موضوع تعريف کند.
ضرورت امنیت و ثبات اجتماعی و سیاسی
امنیت را از دیدگاه‏های مختلف می‏توان مورد توجه قرار داد؛ولی حفظ تمامیت ارضی کشور در شرایط کنونی جهان،تداوم‏ بلندمدت نظام و حفظ فرهنگ و هویت دینی و ملی کشور از مهمترین علل توجه به ضرورت وجود امنیت عمومی و ثبات اجتماعی است. بر خلاف گذشته هیچ کشوری دیگر بسته و منزوی به شمار نمی‏آید و مردم هر کشور خود را با مردم دیگر کشورها بویژه کشورهایی که‏ دارای دست‏آوردهای جدید اقتصادی و سیاسی هستند مقایسه می‏کنند.با توجه به نابرابری امکانات تأثیرگذار بر اذهان مردم از یک سو و خواست کشورهای صنعتی بویژه آمریکا برای زیر ذره‏بین گذاشتن ایران از سوی دیگر،نه می‏توان خطاها را پوشاند و نه می‏توان زمان و فرصت زیاد صرف راهیابی به شیوهء آزمون و خطا کرد.پیشینهء مردم ایران نشان می‏دهد که در صورت نبود تشکل‏های صنفی و سیاسی که منعکس کنندهء نظرات و خواسته‏های اقشار گوناگون جامعه باشد،این احتمال وجود دارد که دولتمردان از تشخیص خواسته‏های مردم دور افتند


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2020 - 2007