موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word
عنوان :

عملیات واحدهای پذیرایی - انواع پذیرایی

عنوان سفارش :
عملیات واحدهای پذیرایی - انواع پذیرایی
تعداد صفحه :
21
قیمت :
12000 تومان

فهرست مطالب عملیات واحدهای پذیرایی انواع پذیرایی

پذیرایی به شیوه انگلیسی

در این گونه پذیرایی ، خدمتکار وظیفه پذیرایی از مهمان را در کنار میز بر عهده دارد. خدمتکار دور میز می چرخد و غذاها و نوشیدنی را به مهمان می دهد. در این بین نقش خدمتکار در شکل دادن به یک تجربه پذیرایی خوب بسیار اهمیت دارد.

ذيرايي فرانسوي

در این شیوه امکان پذیرایی مهمان تا سه نفر از خود وجود داشته و ظرف غذا و نوشیدنی روی میز چیده می شود تا خود مهمان با توجه به علایق خود به انتخاب غذاها و اشامیدنی موجود در میز بپردازد یا به عبارت دیگر از خود پذیرایی کند.در مراسم هاي بزرگتر ، براي ميزهاي 4 نفره يا بيشتر از دورچين غذا استفاده شده و خدمتكار بشقاب های غذاهاي دور چين شده را مي آورد . بشقابها را روي ميز مهمان ها چيده و سپس غذا رابه مهمان ها مي دهد تا از خودشان پذيرايي كنند .

پذيرايي روسي

در این گونه پذیرایی ، غذاها و مخلفات آنها به صورت بسیار زیبا تزئین شده و در بوفه قابل رویت است غذا در ظروف چیده می شود و به مهمان ها انتقال داده شده تا از خودشان پذیرایی کنند. آنچه می تواند منشا این گونه پذیرایی محسوب شود را در پخت و پز یک جای گوشت ماهیچه در حجم زیاد، پرنده به صورت کامل و همینطور ماهی دانست. به همین ترتیب اگر به بازار گردی کرده باشید در همین شهر فرهای بزرگی را در بیرون مغازه مشاهده می کنید که در حال پخت کباب ، مرغ یا.... در حال گردش روی شعله است.

پذيرايي آمريكايي

یک شکل پذیرایی که خدمتکار غذا را از آشپزخانه در ظروف مختلف داخل سینی به میز انتقال داده و سینی را روی میز مهمان می گذارد. این گونه ای ساده از پذیرایی است که در بیشتر مواقع قابل مشاهده است بخصوص اگر اهل اقامت در هتل های چند ستاره باشید حتما با این نوع پذیرایی برخورد داشته اید.شکل بسیار ساده آن سرو ساندویج در داخل یک سینی پلاستیکی است که این یکی را حتما تجربه کرده اید مخصوص ساندویج کثیف پر چرب را. هر یک از شیوه های پذیرایی یاد شده مشخصات و ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند به عبارت دیگر هر یک دارای ریزه کاری های مخصوص خود هستند.

انواع دیگر روشهای استاندارد پذیرایی

الف- پذیرایی به طریق بوفه ایستاده‌
 • اصول حاکم بر میز بوفه
 • نحوه چیدن میز بوفه
 • نکاتی که می بایست در پذیرایی به طریق بوفه رعایت نمود
 • ب- پذیرایی به طریق نشسته
 • ترتیب استفاده از بشقاب‌ها، کارد و چنگال و قاشق و دیگر وسائل روی میز
 • ترتیب سرو غذا در پذیرایی به طریق نشسته
 • نکاتی که در پذیرایی نشسته می بایست مراعات شود
 • پذیرایی به صورت ترکیبی از بوفه و نشسته
 • ج- پذیرایی به طریق بوفه ایستاده‌

  در این شیوه از پذیرایی سرویس غذاخوری و کارد و چنگال و دستمال سفره به همراه انواع غذاهای سرد و گرم و انواع اردور، سالاد و دسر بر روی یک یا چند میز گذاشته می‌شود و مدعوین در زمان مقرر پس از تعارف میزبان یا مامورین پذیرایی به میز غذا نزدیک شده و به میزان نیاز و ذائقه خود از غذاهای موجود برداشته و از میز اصلی فاصله می‌گیرند.

  اصول حاکم بر میز بوفه

  در این شیوه از پذیرایی معمولاً محل یا سالنی جهت پذیرش و استقبال از میهمانان در نظر گرفته می شود و در درب ورودی، میزبان به اتفاق همسر خود (در صورت مختلط بودن میهمان ها) از میهمانان استقبال می‌نمایند. در سالن پذیرایی بوسیله نوشیدنی‌های مختلف و غذاهایی که در قطعات کوچک تهیه شده و اصطلاحاً به کوکتل معروف هستند پذیرایی می‌شوند. در این نوع پذیرایی معمولاً جایی برای نشستن در نظر گرفته نمی‌شود، به جز چند صندلی برای افراد مسن یا خانم های باردار. هم چنین محلی برای قراردادن بشقاب و یا دیگر وسایل میز وجود ندارد و میزهای کوچکی که در اطراف سالن پیش بینی شده صرفاً برای گذاردن ظروف استفاده شده در نظر گرفته می سود. در این نوع پذیرایی به تناسب تعداد میهمانان یک یا چند میز بوفه تعبیه شده می شود.

  تحقیقهای مشابه
  عملیات واحدهای پذیرایی - انواع پذیرایی
  21 صفحه - 12000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09385735506 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2024 - 2007