یکشنبه 8 خرداد 1396
بازدید امروز : 134 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : پروژه رشته علوم اجتماعی - رسانه و جوانان همراه با پرسشنامه و کار آماری

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
پروژه رشته علوم اجتماعی - رسانه و جوانان همراه با پرسشنامه و کار آماری
تعداد صفحه :
91
قیمت :
8000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
فصل اول:کلیات تحقیق
مقدمه
بیان مسأله
ضرورت و اهمیت تحقیق
اهداف تحقیق
فرضیه های تحقیق
پرسش های تحقیق
فصل دوم : مروری بر ادبیات تحقیق
پیشینه تحقیق
تحقیقات خارجی
تحقیقات داخلی
چهار چوب نظری
مکتب مطالعات فرهنگی
نظریه کنش ارتباطی هابرماس
نظریه کاشت
نظریه استفاده و خشنودی
نظریه گلوله جادویی
نظریه تزریقی
نظریه دریافت
الگوپذیری
فرآیند الگوپذیری
الگوی برجسته ی یادگیری مشاهده ای
گروه مرجع
گروه مرجع در روانشناسی اجتماعی
گروه مرجع در جامعه شناسی
جهانی شدن و گروه مرجع
شبکه های ماهواره ای و گروه مرجع
دلایل مؤثر بودن تلویزیون در انتخاب گروه مرجع
هویت
دیگری مهم
اجتماعی شدن و مدل گیری
الگوهای نقش
نظریة زیمل درباره ی مُد
رویکرد سبک زندگی
نقش وسایل نوین ارتباط جمعی در توسعه فرهنگی
رسانه ها و مصرف فرهنگی
نقش رسانه های جدید
رسانه ای شدن فراغت
فصل سوم : روش تـحقیق و جامعه آماری
روش تحقیق و جامعه آماری
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها
فصل پنجم: نتیجه گیری
فهرست منابع:
ضمایم
فصل اول:
کلیات تحقیق
مقدمه
تأثیر رسانه بر جوانان بستگی به مدت و میزان و نوع استفاده از رسانه می باشد. مشارکت و همکاری با رسانه ها واقعی تلقی کردن محتوای رسانه ها از سوی جوانان، پایگاه اقتصادی – اجتماعی و میزان تحصیلات استفاده کنندگان از رسانه، یکی از دلایل مهم تأثیرات رسانه بر جوانان می باشد.
رسانه فضایی است که امکانات را فراهم و محدودیت هایی را تحمیل می کند. محدودیت های مکانی را از بین می برد و ارتباطات هم زمان را ممکن می کند، رسانه در مکان و زمان تأثیرات خود را بر بشر خواهد گذاشت. چه این رسانه در فضای سایبری انجام گیرد چه در مطبوعات و چه پنهان و چه آشکار. هدف تأثیر آن بر جوانان است که قطعاً تأثیر خود را بر افراد متفاوت جوان خواهد گذاشت.
بیان مسأله
ارتباط انسان ها، سنگ بنای جامعه ی انسانی است و بدون آن هرگز فرهنگ به عنوان خصیصه جامعه انسانی پدید نمی آید. از جانب دیگر گسترش ارتباطات الکترونیک، جامعه ی جدید را چنان از جوامع پیشین متمایز ساخته است که برخی عصر نو را عصر ارتباطات می خوانند. (ساروخانی، 1367، ص 3) وسایل ارتباطی بر خلاف انتظار، پدیده های خنثی و کاتالیزور نیستند، خود عنصری نو پدید می آورند و بر تمامی ارکان جامعه مؤثرند. از بین دیگر وسایل ارتباط، امروزه بیشترین سخن از وسایل ارتباط جمعی به میان آورده می شود. وسایلی شگرف که مظهر ارتقای تکنولوژیک انسان اند دارای بیشترین تأثیر فرهنگی از میان تمامی ابزار و فنون جدیدند. این وسایل در پیدایی عادات تازه، تکوین فرهنگ جهانی، تغییر در رفتار و خلق و خوی انسان ها و بالاخره، کوچک شدن کره ی زمین و همسایگی ملل دوردست، سهمی شگرف برعهده دارند. آنچنان که برخی عصر نو را عصر ارتباطات می خوانند و میزان پیوند یک جامعه را با افق شگرف تغییرات نوین، میزان تحرک آن در زمینه ی ارتباطات می خوانند. (ساروخانی، 1367، ص 49)
رسانه ها همان وسایل ارتباط جمعی هستند که تأثیر بسیار گسترده ای بر فرد و جامعه دارند. امروزه نقش و جایگاه رسانه ها در حدی است که نمی توان زندگی را بی حضور آنها قابل تصور دانست. رسانه ها فقط وسیله ی سرگرمی نیستند، بلکه در بسیاری از جنبه های فعالیت اجتماعی و فردی ما دخالت و نقش دارند. بعید نیست که انسان امروزی را انسان رسانه ای و فرهنگ جدید را محصول تبلیغات وسایل ارتباط جمعی بدانیم. (عزیزپور، 1389، 436)
رسانه ها به عنوان یکی از نهادهای اجتماعی کارکرد انتقال میراث فرهنگی و اجتماعی و ارزش های جوامع را بر عهده دارند. در عصر کنونی با توجه به نقش بارز آنها در جامعه و اطلاع رسانی پیرامون موضوعات اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و ... سعی می کنند الگوهای نوینی را به جوامع وارد کنند تا جایگزین فرهنگ ها و ارزش ها و الگوهای سنتی شوند. رسانه ها به ویژه رسانه های غربی به صورت یک عامل مؤثر در دگرگونی نگرش ها و رفتارهای نسل جدید به خصوص نسل جوان عمل می کنند.
تنها در صورت آگاهی از نقش و جایگاه رسانه ها است که می توان از تأثیرات منفی رسانه ها جلوگیری کرده و از فناوی های جدید ارتباطی در جهت فرهنگ سازی مثبت و تسهیل فرآیند رشد بهینه و سالم جوانان بهره برداری کرد. (عزیزپور، 1389، 434)
اینک مهم ترین و اصلی ترین مسأله ای که در این پژوهش دنبال می شود این است که استفاده ی جوانان از رسانه تا چه حد زندگی آنها را تحت تأثیر قرار می دهد.

....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017