تلگرام سایت تحقیق
اینساگرام سایت تحقیق
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
چهارشنبه 0 فروردین 1397
بازدید امروز : 5788 نفر
تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

چغندر قند

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
چغندر قند
تعداد صفحه :
12
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید
 • فهرست مطالب
 • چغندر قند

  چغندر قند با نام علمی Beta vulgaris گیاهی است دو ساله از تیره اسفناج که بصورت گیاهی یکساله زراعت می شود. چغندر قند طی دوره رشد رویشی فاقد ساقه بوده و بصورت مجموعه ای از برگهای بزرگ افقی تا عمودی مشاهده می شود. طول دوره رشد برای تولید قند ۶ تا ۹ ماه می باشد. معمولا در آب و هوای کوهستانی از رشد و کیفیت خوبی برخوردار است و در ایران مناطقی چون شهرستان اقلید و شهرکرد و تربت حیدریه بالاترین سطح کشت را دارند.

  چغندر قند سازگاری وسیعی به شرایط محیط متنوع دارد به سرما و گرما نسبتاً مقاوم است تحمل خشکی را دارد به شوری خاک نیز مقاوم است . عوامل محیطی مانند حرارت، نور، طول روز و رطوبت خاک تا حد زیادی تعیین کننده نحوه رشد و ذخیره قند در ریشه می باشد. خاکهای بارور،‌ دارای زهکشی خوب، بافت متوسط و اسیدیته خنثی تا کمی قلیایی برای چغندر قند ایده آل است . عملکرد در خاکهای نیمه سنگین بشرط وجود زهکشی خوب نیز مطلوب می باشد .

  انواع بذر چغندرقند

  بذرهاى چند‌جوانه: تعداد جوانه‌هاى اين‌گونه بذرها ۲ تا ۵ عدد است و پس از کاشت به‌همين تعداد از آنها، بوته چغندر سبز مى‌شود.

  بذرهاى تک جوانه يا منوژرم: اين بذرها تنها يک جوانه دارند و از آن يک بوته مى‌رويد و چنانچه به‌فاصله مناسب کاشته شوند، نيازى به تنک کردن ندارند.

  آماده‌کردن زمين براى چغندرقند

  چهار تا شش ماه پيش از زمان کاشت چغندرقند، زمين را آماده مى‌کنند. چنانچه چغندر در تناوب با غلات يا زمين در حالت آيش باشد، به‌وسيله ديسک يا کولتيواتورهاى پنجه‌غازي، کلش باقى‌مانده‌هاى گياهى و علف‌هاى هرز را با خاک سطحى مخلوط کرده و در صورت امکان زمين را آبيارى مى‌کنند. پس از گاورو شدن زمين، کود فسفره لازم را در زمين پخش مى‌کنند و با شخم عميق آن را در عمق مناسب قرار مى‌دهند. چنانچه آب در دسترس نباشد، دادن کود فسفره و شخم عميق آن را در عمق مناسب قرار مى‌دهند. چنانچه آب در دسترس نباشد، دادن کود فسفره و شخم عميق را در پائيز و پس از نخستين بارندگى انجام مى‌دهند. پس از برطرف شدن سرماى زمستان و مساعد شدن هوا در اواخر اسفند يا اوايل فروردين، با استفاده از کولتيواتور يا گاوآهن قلمى زمين را براى کاشت آماده مى‌کنند. با اين‌کار علف‌هاى هرز تازه سبز شده نيز در زير خاک دفن مى‌شوند. در زمين‌هاى با بافت سبک کودهاى فسفاته را همراه فسفات آمونيوم همراه با مرحله شخم و پيش از کاشت به خاک مى‌دهند. اگر بذر را به صورت دستى بکارند، پس از يک نوبت کولتيواتور بذر و کود ازته را پخش مى‌کنند و کولتيواتور دوم را عمود بر کولتيواتور اول مى‌زنند. در زراعت رديفى و به‌هنگام کولتيواتور دوم تخته ماله سبکى با آن همراه مى‌کنند تا زمين کاملاً هموار شود. در زمين‌هائى که علف هرز زياد دارد، علف‌کش پيش ازکاشت را نيز در اين مرحله در زمين مى‌پاشند.

  تحقیقهای مشابه
  چغندر قند فایل بصورت پاورپوینت
  27 صفحه - 5000 تومان
  چغندر قند
  12 صفحه - 3000 تومان
  چغندر قند فایل بصورت پاورپوینت
  27 صفحه - 5000 تومان
  چغندر قند
  12 صفحه - 2000 تومان
  دیابت یا مرض قند و انواع آنها
  6 صفحه - 1000 تومان
  دیابت - قند خون
  26 صفحه - 3000 تومان
  قندها یا ساکاریدها
  19 صفحه - 3000 تومان
  قندها یا ساکاریدها
  18 صفحه - 2500 تومان

  ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

  برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

  ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
  xسفارش ترجمه
  xمشاوره پایان نامه
  xسفارش تایپ سایت تحقیق
  با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
  صفحه اصلی| تحقیق | تحقیق های آماده | ترجمه | ترجمه آماده | کار آماری | کار آماری آماده | طرح کارآفرینی | نما و پلان
  Tel : 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2018 - 2007