موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : گزارش کار آموزی کارخانجات شیر مطهر گیلان و نوشابه زمزم
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
گزارش کاراموزی کارخانجات شیر و نوشابه زمزم
تعداد صفحه :
88
قیمت :
18000 تومان

مقدمه :
کلمة شیر منحصراً به ترشح طبیعی ومعمولی پستان اطلاق می شود که از یک یا چند دوشش بدست آمده و به آن چیزی اضافه یا از آن چیزی کم نشده باشد .
شیر ماده ای بسیار با ارزش ودر تغذیه و سلامتی انسان نقش مهمی را ایفا می کند صنعت شیر بر اساس توانایی پستانداران مبنی بر تولید شیر به مقدار بیش از حد نیاز تغذیه نوزاد انسان بنا شده است . بخش اعظم ( حدود 91 درصد ) شیر تولیدی در جهان از گاو حاصل می شود در برخی از کشورها گوسفند ، بز و گاومیش تولید کننده های عمده شیر محسوب می شود .
شیر بهترین غذای طبیعی شناخته شده و یگانه منبع غذایی نوزاد پستانداران است . برای نوزاد انسان شیر یگانه منبع غذایی برای چند ماه اول زندگی است و دراغلب کشورها نقش مهمی در تغذیة بچه های در حال رشد ایفا می نماید این ماده همچنین یک منبع غذایی ارزشمند برای افراد بالغ بویژه سالخوردگان می باشد .
شیر به سبب داشتن دو جزء اصلی خود یعنی پروتئین و کلسیم در تغذیه انسان جایگاه ارزشمندی دارد . پروتئین شیر حاوی اکثر اسیدهای آمینة ضروری است که معمولاً در غلات مورد مصرف غذایی مستقیم انسان ، به مقدار کم یافت می شود . یک لیتر شیر در روز تمام نیازهای پروتئینی اطفال زیر6 سال و بیش از 60 درصد نیازهای پروتئینی کودکـان در حـال رشـد را تأمیـن می کند .
ریبوفلاوین و ویتامین های هستند که احتمالاً در جیرة غذایی افراد به قدر کفایت وجود ندارد . یک لیتر شیر در روز تمام نیازهای ریبوفلاوین کودکان درحال رشد و تمامی افراد مسن به استثنای زنان باردار و شیرده را بر آورده می کند .
تاریخچة صنعت لبنیات :
گاو را اولین بارنزدی بنام کریستف کلمب به دنیای غرب وارد کرده . اهلی کردن گاو و استفاده ازشیر آن برای غذای انسان درمنطقه ای از آسیا ، آفریقای شمالی بین 6000 تا 8000 سال قبل از میلاد آغاز گشته است .
قبل از اینکه گاو اهلی شود ، احتمالاً انسان اولیه آن را شکار می کرده است . طی سال ها گاو به عنوان حیوان بارکش ، منبع غذا ، وسیله عبادت منبع قربانی و موضوع تاریخ اساطیر مورد استفاده قرار گرفته است . شیر گاو و فرآورده ها ی آن برای غذا ، قربانی کردن ، وسایل آرایش و دارو مورد استفاده واقع شده است .
مردم هنر از 2000 سال قبل از میلاد گاو را نگهداری می کرده اند کره به عنوان غذا و به عنوان هدیه ای مقدس برای خدایان مورد استفاده قرارگرفته است . در آن زمان گاو از تقدس زیادی برخوردار بوده است . مدارک مصری که تقریباً به 3000 سال قبل از میلاد بر می گردد نشان می دهد که شیر ، کره و پنیر بطور وسیع مورد استفاده قرار گرفته است . در تورات و انجیل مرتباً از گاو و شیر ذکری به میان آمده ، تورات 40 با به گاو اشاره می کند ، شیرو لبنیات غذاهای مورد دلخواه بوده و حداقل 50 بار از آنها نام برده شده است توسعه اصلی صنعت لبنیات در آرد یا از ابتدای مسیحیت تا اواسط دهة 850 می باشد . منشأ اغلب نژادهای شیری اخیر ، در ایالت متحدة آمریکا و اروپا می باشد .
تاریخچة کارخانه و مصرف واحد تولید :
شرکت صنایع شیر مطهر گیلان با اخذ موافقت اصولی از جهاد کشاورزی در خرداد 1378 جاده رشت – انزلی قریه سردشت در زمینی به مساحت 10000 متر مربع و سطح زیر بنای 5250 متر به منظور رفع پاره ای از نیاز کشور به مواد لبنی تأسیس گردید . شرکت بصورت سهامی خاص بوده ودارای هیئت مدیره و مدیر عامل می باشد . تعداد کارکنان این واحد 60 نفر ( 8 نفر زن و بقیه مرد ) و مقدار برق مصرفی آن 100 کیلووات می باشد .
کلیه محصولات این شرکت دارای پروانه ساخت از بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد . کلیه محصولات این شرکت دارای تولید فراورده های لبنی ( شیر ، انواع ماست ، دوغ ، خامه صبحانه و قنادی و شیر کاکائو ) قسمت اعظم نیاز مدارس استان به شیر پاستوریزه را تأمین می کند مدت تشکیل این شرکت نامحدود و تاریخ تشکیل آن از تاریخ ثبت می باشد .
شرکت دارای فروشگاهی با قدمت طولانی در شهر رشت می باشد که مبادرت به فروش بخشی از محصولات آن می کند . عالیترین مقام اجرایی شرکت مدیر عامل بوده که امور شرکت را اداره کرده و حق امضاء کلیه مدارک و اسناد با ایشان است این واحد دارای سالن و خط تولید ، تولید و بسته بندی شیر پاستوریزه ، ماست ، دوغ و سردخانه بالای صفر و خط تولید خامه ، صبحانه و خامه قنادی ( شیرین شده ) و شیر کاکائو و همچنین انبار مواد بسته بندی و سردخانه زیر صفر جهت نگهداری کوتاه مدت خامه است .
ظرفیت تولید روزانة این شرکت 50000 لیتر شیر در روز بوده و قابل گسترش تا 100000 در روز است . [4] ..................

 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007