جمعه 4 بهمن 1398
بازدید امروز : 1169 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : گزارش کار آموزی کارخانجات شیر مطهر گیلان و نوشابه زمزم
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
گزارش کاراموزی کارخانجات شیر و نوشابه زمزم
تعداد صفحه :
88
قیمت :
9000 تومان

مقدمه :
کلمة شیر منحصراً به ترشح طبیعی ومعمولی پستان اطلاق می شود که از یک یا چند دوشش بدست آمده و به آن چیزی اضافه یا از آن چیزی کم نشده باشد .
شیر ماده ای بسیار با ارزش ودر تغذیه و سلامتی انسان نقش مهمی را ایفا می کند صنعت شیر بر اساس توانایی پستانداران مبنی بر تولید شیر به مقدار بیش از حد نیاز تغذیه نوزاد انسان بنا شده است . بخش اعظم ( حدود 91 درصد ) شیر تولیدی در جهان از گاو حاصل می شود در برخی از کشورها گوسفند ، بز و گاومیش تولید کننده های عمده شیر محسوب می شود .
شیر بهترین غذای طبیعی شناخته شده و یگانه منبع غذایی نوزاد پستانداران است . برای نوزاد انسان شیر یگانه منبع غذایی برای چند ماه اول زندگی است و دراغلب کشورها نقش مهمی در تغذیة بچه های در حال رشد ایفا می نماید این ماده همچنین یک منبع غذایی ارزشمند برای افراد بالغ بویژه سالخوردگان می باشد .
شیر به سبب داشتن دو جزء اصلی خود یعنی پروتئین و کلسیم در تغذیه انسان جایگاه ارزشمندی دارد . پروتئین شیر حاوی اکثر اسیدهای آمینة ضروری است که معمولاً در غلات مورد مصرف غذایی مستقیم انسان ، به مقدار کم یافت می شود . یک لیتر شیر در روز تمام نیازهای پروتئینی اطفال زیر6 سال و بیش از 60 درصد نیازهای پروتئینی کودکـان در حـال رشـد را تأمیـن می کند .
ریبوفلاوین و ویتامین های هستند که احتمالاً در جیرة غذایی افراد به قدر کفایت وجود ندارد . یک لیتر شیر در روز تمام نیازهای ریبوفلاوین کودکان درحال رشد و تمامی افراد مسن به استثنای زنان باردار و شیرده را بر آورده می کند .
تاریخچة صنعت لبنیات :
گاو را اولین بارنزدی بنام کریستف کلمب به دنیای غرب وارد کرده . اهلی کردن گاو و استفاده ازشیر آن برای غذای انسان درمنطقه ای از آسیا ، آفریقای شمالی بین 6000 تا 8000 سال قبل از میلاد آغاز گشته است .
قبل از اینکه گاو اهلی شود ، احتمالاً انسان اولیه آن را شکار می کرده است . طی سال ها گاو به عنوان حیوان بارکش ، منبع غذا ، وسیله عبادت منبع قربانی و موضوع تاریخ اساطیر مورد استفاده قرار گرفته است . شیر گاو و فرآورده ها ی آن برای غذا ، قربانی کردن ، وسایل آرایش و دارو مورد استفاده واقع شده است .
مردم هنر از 2000 سال قبل از میلاد گاو را نگهداری می کرده اند کره به عنوان غذا و به عنوان هدیه ای مقدس برای خدایان مورد استفاده قرارگرفته است . در آن زمان گاو از تقدس زیادی برخوردار بوده است . مدارک مصری که تقریباً به 3000 سال قبل از میلاد بر می گردد نشان می دهد که شیر ، کره و پنیر بطور وسیع مورد استفاده قرار گرفته است . در تورات و انجیل مرتباً از گاو و شیر ذکری به میان آمده ، تورات 40 با به گاو اشاره می کند ، شیرو لبنیات غذاهای مورد دلخواه بوده و حداقل 50 بار از آنها نام برده شده است توسعه اصلی صنعت لبنیات در آرد یا از ابتدای مسیحیت تا اواسط دهة 850 می باشد . منشأ اغلب نژادهای شیری اخیر ، در ایالت متحدة آمریکا و اروپا می باشد .
تاریخچة کارخانه و مصرف واحد تولید :
شرکت صنایع شیر مطهر گیلان با اخذ موافقت اصولی از جهاد کشاورزی در خرداد 1378 جاده رشت – انزلی قریه سردشت در زمینی به مساحت 10000 متر مربع و سطح زیر بنای 5250 متر به منظور رفع پاره ای از نیاز کشور به مواد لبنی تأسیس گردید . شرکت بصورت سهامی خاص بوده ودارای هیئت مدیره و مدیر عامل می باشد . تعداد کارکنان این واحد 60 نفر ( 8 نفر زن و بقیه مرد ) و مقدار برق مصرفی آن 100 کیلووات می باشد .
کلیه محصولات این شرکت دارای پروانه ساخت از بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد . کلیه محصولات این شرکت دارای تولید فراورده های لبنی ( شیر ، انواع ماست ، دوغ ، خامه صبحانه و قنادی و شیر کاکائو ) قسمت اعظم نیاز مدارس استان به شیر پاستوریزه را تأمین می کند مدت تشکیل این شرکت نامحدود و تاریخ تشکیل آن از تاریخ ثبت می باشد .
شرکت دارای فروشگاهی با قدمت طولانی در شهر رشت می باشد که مبادرت به فروش بخشی از محصولات آن می کند . عالیترین مقام اجرایی شرکت مدیر عامل بوده که امور شرکت را اداره کرده و حق امضاء کلیه مدارک و اسناد با ایشان است این واحد دارای سالن و خط تولید ، تولید و بسته بندی شیر پاستوریزه ، ماست ، دوغ و سردخانه بالای صفر و خط تولید خامه ، صبحانه و خامه قنادی ( شیرین شده ) و شیر کاکائو و همچنین انبار مواد بسته بندی و سردخانه زیر صفر جهت نگهداری کوتاه مدت خامه است .
ظرفیت تولید روزانة این شرکت 50000 لیتر شیر در روز بوده و قابل گسترش تا 100000 در روز است . [4] ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2020 - 2007