شنبه 2 شهریور 1398
بازدید امروز : 3200 نفر
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ

موضوع : اخلاق و دانش آموزی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
اخلاق و دانش آموزی
تعداد صفحه :
14
قیمت :
2000 تومان

فهرست مطالب
عنوان
چکیده
مقدمه
ارزش علم
مولوی
غرور علمی
پی آمدهای غرور علمی
ضرورت همراهی دانش افزایی با خردورزی
مهم ترین وظایف دانش پژوهان
نتیجه گیری
منابع
چکیده
منظور از اخلاق علمی مجموعه خوبی ها و بدی هایی است که بر رفتار علمی ما در مراحل تحصیل، تدریس، تحقیق و خدمات علمی تاثیر می گذارد. آگاهی از معیارهای اسلام درباره این مسائل، بحث مفصلی را می طلبد که در این نوشتار نمی گنجد. از این رو به اختصار، تنها به چند مورد می پردازیم.
مقدمه
هرچه قدر اطلاعات انسان بیشتر بشود، درک و فهم و شعورش بالاتر مي‌رود. هرچه درک و فهم و شعورش بالاتر بيايد مي‌فهمد که خودخواهی ضرر دارد و خیر خواهی سود دارد. اگر کسی بخواهد خیر وشر زندگی، خوبی و بدی‌ها را بشناسد چه كاري باید بکند و چه کارهایی نباید بکند؟ منظور از اخلاق دانشجویی یعنی چه؟ اخلاق یعنی باید‌ها و نبایدها، دانش اندوزی یا دانشجویی یعنی این چیزهایی که ما مي‌خواهیم یاد بگیریم باید رعایت کنیم و چیزهایی که نمي‌خواهیم یاد بگیریم چه کارهایی را نباید آن زمان و آن مکان انجام بدهیم اخلاق دانشجویی یا دانش اندوزی مي‌گوید اگر کسی برایش علم، فهم، درک، شعور مهم است، اگر بخواهد به فهم و درک و شعور برسد، یک چیزهایی را بایدرعایت كند. و رعایت کردن یک چیزهایی را اخلاق دانشجویی یا دانش اندوزی مي‌گویند. پس هر چیزی یک اخلاق دارد. یاد گیری هم خودش یک اخلاق دارد.
ارزش علم
خداوند متعال با نخستین نعمت خویش؛ یعنی دانش و بینش، بر آدم ابو البشر منت نهاد و وجود پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را با تأکید بر ارزش دانش، به مقام رسالت برگزید. بیشتر توان مندی های انسان به دانایی برمی گردد و دانایی جز با دانش پژوهی به دست نمی آید.شخصیت آدمی در پرتو دانش و معرفت، در تمامی ساحت های وجودی، به رشد و تکامل در مسیر خود شکوفایی در جهان بی انتهای معنویت می رسد.به همین دلیل، جامعه هایی که علوم و معارفشان در رشته ها و زمینه های مورد نیاز رشد نکرده باشد، نمی توانند به شکوفایی برسند. اهداف مکتب انسان ساز و جامعه پرداز اسلام نیز جز در پرتو گسترش علوم و معارف دینی و بشری محقق نمی شود.
..................

تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007