یکشنبه 26 آذر 1396
بازدید امروز : 2326 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : کانون اصلاح و تربیت
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
کانون اصلاح و تربیت
تعداد صفحه :
15
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

مقدمه
مسأله اطفال بزهکار برای نخستین بار درسال 1338 با تصویب قانون تشکیل دادگاه اطفال بزهکار مورد توجه قرار گرفت. قانونگذار ایرانی با الهام از تحولاتی که در زمینه دادرسی و مبارزه با بزهکاری کودکان صورت گرفت،این قانون را تصویب کرد که یکی از ابداعات جدید آن ایجاد کانون اصلاح و تربیت بود.
کانون اصلاح و تربیت به عنوان پدیده ای اجتماعی هم گام با نیازهای جامعه در سال 1347 حدود9 سال بعد از قانون تشکیل دادگاه اطفال بزهکار در ایران ایجاد شد.
ضرورت جداسازی اطفال از بزرگسالان ،اختصاص دادن آموزش و تربیت ویژه به نوجوانان و اصلاح و آماده سازی آنها برای بازگرداندن مجدد به جامعه و آغوش خانواده از اهداف مهم تاسیس این کانون به شمار می اید.هدف از این نوشتار بیان ضرورت و اهمیت وجود نهادهایی همانند کانون اصلاح و تربیت و بیان مشکلات و معضلاتی است که به نوعی این نهادها درگیر آن هستند.
ضرورت جداسازی اطفال از بزرگسالان،اختصاص دادن آموزش و تربیت ویژه به نوجوانان و اصلاح و آماده سازی آنها برای بازگرداندن مجدد به جامعه و آغوش خانواده از اهداف مهم تاسیس این کانون به شمار می اید.
تاریخچه کانون اصلاح و تربیت
کانون اصلاح و تربیت،اولین بار در ایران در سال 1348 در تهران تشکیل شد، ولی پس از مدتی ماهیت اصلی خود را از دست داد و حتی هدف اصلی آن (اصلاح کودک، ایجاد ارتباط بین قاضی دادگاه و کودک بزهکار برای اتخاذ تصمیمات جدید) هم عقیم ماند.
این کانون در سال 1357 مجددبه شکل دیگری تشکیل می شود،ولی این بار نیز در راستای تحقق اهداف آن با مشکل مواجه می شود؛ زیرا گذشت زمان و ایجاد وقفه باعث از دست دادن مسؤولان مجرب و تعلیم دیده شده بود و از طرفی دیگر،سازمان دهی درست و اصولی نیز وجود نداشت .در حال حاضر، کانون مزبور از امکانات رفاهی، آموزشی و فرهنگی کافی برخوردار نمی باشد و با توجه به این که 70 درصد از نوجوانان در این کانون، شهرستانی هستند و از طرفی چنین کانونهایی فقط در شهرهای محدود و انگشت شمار از جمله مشهد و اهواز تشکیل شده است، لازم است که مسؤولان توجه بیشتری را نه فقط برای اصلاح مجرم،بلکه برای اصلاح جامعه مبذول دارند.ناگفته نماند که این کانون در سال 1370 مورد ارزشیابی علمی قرار گرفت واز سال 1372 تحولات جدیدی در آن بوجود آمده است.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017