تلگرام سایت تحقیق
دوشنبه 7 اسفند 1396
بازدید امروز : 1317 نفر

موضوع : اوضاع اقتصادی اردبیل در زمان صفویه
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
اوضاع اقتصادی اردبیل در زمان صفویه
تعداد صفحه :
21
قیمت :
4000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست
مقدمه 4
مدخل 5
صفویان 6
معماریو بازار اردبیل در دوره صفوی 13
زمینه سیاسی 14
کمیت و توزیع بناها 15
سبک 15
آبادانى و شکوفایى اقتصادى در عهد صفوى 16
رونق اقتصادی در عهد شاه عباس اول 18
منابع 21
  مقدمه
اردبیل یکی از پرآوازه ترین نقاط این سرزمین جاویدان است که گرچه امروزه در گوشۀ دورافتادۀ میهن عزیزمان ایران واقع شده، امّا در طول تاریخ بسیار طولانی خود، غالبا در مرکز دایرۀ سیاست و اقتصاد روز کشور قرار داشته و دفعات متعدّد حتّی مسیر تاریخ ایران را دگرگون ساخته است اشتهار و اهمیّت اردبیل تنها از آن جهت نیست که چند تن از پادشاهان ایران آن شهر را قرارگاه خود ساختند، بلکه از آن لحاظ است که سر حلقۀ فرقۀ صفویّه، شیخ صفی‌الدّین، از این جا برخاست و در همین جا به خاک سپرده شد.
با ظهور شیخ صفی الدّین و خاندان صفوی، اردبیل اعتبار ویژه ای یافت، به طوری که این شهر در زمان تیمور، دارالارشاد و در زمان سلاطین صفوی با عنوان دارالامان از جایگاه خاصّ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار گردید. حکومت صفوی بسیاری از هرج و مرج ها را که در ایران وجود داشت، برانداخت و یک حکومت دینی و مذهبی را پایه گذاری کرد که به گفتۀ بسیاری از کارشناسان تاریخ، تشکیل دولت یکی از مهم ترین وقایع تاریخ ایران به شمار می آید. واژۀ اردبيل واژه‌اي اوستايي است که از دو کلمۀ آرتا ( مقدّس) و ويل (شهر) به معني شهر مقدّس ترکيب شده است. وسعت اين شهرستان 3810 کيلومتر مربّع است و چهرۀ عمومي شهرستان اردبيل متأثّر از ارتفاعات کوهستان هاي سبلان، تالش و بزغوش است که اين عوامل طبيعي سبب محصور شدن آن شده اند. اردبيل از مناطق با اهميّت ايران به شمار مي آيد و داراي آثار و ابنیّۀ تاريخي و جاذبه هاي طبيعي بسيار زيادي است.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2018