چهارشنبه 21 آذر 1397
بازدید امروز : 5564 نفر

موضوع : چشمه های آب گرم نواحی شمال ایران-رامسر
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
چشمه های آب گرم نواحی شمال ایران - رامسر
تعداد صفحه :
22
قیمت :
2500 تومان

آب سرد معدنی نیدشت (آب معدن)
رامسر به داشتن چشمه های معدنی، مشهور است که به استثنای یکی بقیه گرم اند. آب سرد معدنی در دوازده کیلومتری جنوب رامسر در دره ای کنار رودخانه صفارود واقع است و به آب معدنی نیدشت شهرت دارد.
پیرامون چشمه، پوشیده از درختان جنگلی است. قبل از سال 1320 خورشیدی برای بهره برداری از آب این چشمه، جاده ای خاکی از رامسر تا چشمه به دست مهندسان آلمانی ساخته شد و از آن تاریخ به بعد به جاده نیدشت شهرت یافت.
در آن ایام قرار بود آب این چشمه که همانند آب چشمه آبعلی دارای گاز طبیعی است، مورد استفاده تجاری و مسافران هتل ها قرار گیرد ولی با بروز جنگ دوم جهانی و خروج اجباری آلمانی ها از کشور، این پروژه ناتمام ماند و با گذشت بیش از 50 سال هنوز این منبع عظیم درآمد خیز، به حال خود راها شده و دست نخورده باقی مانده است و بیشتر مردم رامسر از خواص آب درمانی آن بی خبر اند و فقط گروهی اندک از آن آب با آگاهی از خواصش استفاده می کنند. که به اطلاع رسانی نیاز دارد تا نه تنها مردم شهر از وجود این چشمه و خواص درمانی آن آگاه شوند، بلکه مردم کشورمان و هم چونین توریست های خارجی نیز آگاه گردند.
طبق آزمایش های به عمل آمده مشخص شد که دریک لیتر آب معدنی نیدشت رامسر، 76 میلی میکرو کوری رادیو اکتیو وجود دارد و این مقدار رادیو اکتیو در صورتی است که آزمایش در خود چشمه به عمل آید و گرنه به مرور زمان، تاثیر رادیو اکتیو از بین می رود.
بعضی از دانشمندان بر این عقیده اند که صرف نظر از املاح دیگر، وجود همین مقدار ذرات رادیو اکتیو در آب های معدنی است که در مداوای رماتیسم و امراض جلدی مفید واقع می شود. از خواص شگفت انگیز این آب باز شدن گرفتگی مفاصل و عضلات و تسکین درد ناشی از آن می باشد.
شگفت انگیز تر آن که چشمه ای در کنار همین آب معدنی وجود دارد که آبش زرد رنگ و سمی است و هر گاه حیوانی از آن آب بنوشد می میرد.
چشمه های آب گرم
در گوشه و کنار جهان نقاطی وجود دارد که آب گرم از آن ها می جوشد و دارای دمای متفاوتی است. در ایران بیش از هزار چشمه آب گرم وجود دارد که عموما حرارت آن ها بیش از 30 درجه سانتیگراد است.
در مورد علت گرمی این گونه چشمه ها، دانشمندان بر این باوند که عبور آب از اعماق زمین سبب گرم شدنش می گردد و از شکاف های زمین به صورت چشمه های گرم معدنی بیرون می آید و هر قدر آب از عمق بیشتری بجوشد، دمای آن بیشتر است
به طوری که اگر یک چشمه معدنی از عمق سه هزار متری زمین بالا بیاید، آب آن دارای حرارت آب جوش یکصد درجه سانتیگراد خواهد بود.[ ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
صحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007