جمعه 24 آذر 1396
بازدید امروز : 1862 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : شیشه ضد گلوله
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
شیشه ضد گلوله
تعداد صفحه :
17
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب/
شیشه های ضد گلوله و ضد انفجار
روند تولید شیشه ضد گلوله
تاریخچه شیشه ضد گلوله
مقاوم ترین شیشه ضد گلوله ساخت کجاست
تصاویر مربوط به شیشه ضد گلوله
منابع
  شیشه های ضد گلوله و ضد انفجار
این نوع شیشه ها ، همان شیشه های چند لایه هستند که مطابق با نیاز خاص و بر پایه محاسبات مهندسی طراحی و تولید می شوند.
بسته به نیاز این نوع شیشه ها را می توان در ابعاد ، رنگها و اشکال متنوع (خم ، تخت و. . .) تولید کرد. کاربرد آنها در ساختمانهای تجاری ، اداری، بانکها ، ساختمانهای مسکونی ، فرودگاه ها ، ویترین طلا فروشی ها، فروشگاه های بزرگ و به طور کلی اماکنی که نیازمند امنیت و حفاظت در برابر سرقت مسلحانه، اغتشاش، انفجار، زلزله و . . . می باشد. راز شیشه های ضد گلوله طلقی PVB است که میان 2یا چند شیشه قرار میگیرد , که به ان شیشه چند لایه گفته می شود و از شیشه های معمولی ضخیم تر میباشد . طلق درون لایه ها معمولا از مواد کربن دار می باشد. این شیشه ضخیم ولی شفاف است.
وقتی گلوله به شیشه ضد گلوله برخورد میکند اولین لایه شیشه سوراخ می شود ولی لایه PVB فشار گلوله را می گیرد و آن را متوقف می کند به این ترتیب گلوله نمی تواند به آخرین لایه شیشه برسد. این نوع شیه ها از چند لایه شیشه که بین انها طلق مخصوص PVB ضخیم قرار میگیرد تشکیل میشود. لازم به ذکر است ضخامت شیشه ها بسته به نوع نیاز متفاوت میباشد.
روند تولید شیشه ضد گلوله:
ابتدا طلق مخصوص مابین لایه های شیشه قرار میگیرد , سپس با ایجاد خلٲ هوای موجود بین لایه ها را خارج میکنند پس از این مرحله شیشه و طلق به هم میچسبد و در نهایت به مدت 3 ساعت تحت فشار 13 اتمسفر در دمای c˚120قرار میگیرد تا تمامی لایه ها به خوبی به یکدیگر بچسبند.
تاریخچه شیشه ضد گلوله
نخستین بار یک شیمیدان فرانسوی به نام "بندیکتوس" در اوایل قرن بیستم بر اثر یک تصادف جالب توانست تکنیک اولیه ساخت نوعی شیشه نشکن و مقاوم را به دست آورد.
او روزی در آزمایشگاه خود مشغول جابجا کردن تعدادی از بطریهای حاوی مواد شیمیایی بود که ناگهان یکی از آنها از ارتفاع زیاد به زمین افتاد. وی با کمال تعجب مشاهده کرد که بطری شیشه ای با اینکه یک لیتر گنجایش داشت و سنگین هم بود در برخورد با کف آزمایشگاه نشکست.
"بندیکتوس" شیشه را مورد بررسی قرار داده و متوجه شد که محتویات شیشه محلول سلولزی بوده که به مرور زمان زمان تبخیر شده و فقط قشر نازکی از آن روی بدنه داخلی بطری رسوب کرده و همین رسوبات مانع شکستن شیشه شده است.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017