جمعه 5 خرداد 1396
بازدید امروز : 6458 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تحقیق حقوقی تعدد و تکرار جرم درحقوق و فقه

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحقیق حقوقی تعدد و تکرار جرم درحقوق و فقه
تعداد صفحه :
34
قیمت :
3000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده
اقسام تعدد جرم
تعدد معنوی یا اعتباری جرم
شرایط تحقق تعدد واقعی جرم
تفاوت تکرار با تعدد جرم
تکرار جرم در حدود
تكرار جرم در قانون مجازات اسلامی
تعريف تعدد جرم
تعريف تكرار جرم
ارزيابي اقدام مقنن در خصوص تقسيم تعدد مادي به تعدد جرائم مختلف و مشابه
تشديد مجازات در تعدد و تكرار جرم
تشديد مجازات در تعدد مادي(جرائم متعدد مشابه)
تعريف تشديد مجازات
فقدان معيار براي تشديد مجازات
نقد رأي وحدت رويه شماره 608 مورخ 27/6/1375
تشديد مجازات در تكرار جرم
نتيجه گيري
منابع
اقسام تعدد جرم
1. تعدد مادی یا واقعی جرم
تعدد مادی یا واقعی حالت مرتکب جرمی می¬باشد که دست به ارتکاب چند عمل مجرمانه زده است و هر یک از آن¬ها جرم مستقلی محسوب می¬شود؛ ولی به خاطر هیچ یک از آن جرایم انجام یافته، مجازاتی درباره وی اجرا نشده است؛ مانند کسی که مرتکب چند فقره سرقت تعزیری و کلاهبرداری شده باشد.تعدد واقعی به یکی از صورت¬های ذیل اتفاق می¬افتد که مجازات هر کدام متفاوت با دیگری است.
الف) جرایم ارتکابی مختلف باشند؛
در این صورت برای هر یک مجازات جداگانه تعیین می¬شود.
به عنوان مثال اگر کسی برای دخالت یا معرفی خود در مشاغل دولتی سندی جعل کند، علاوه بر حبس 6 ماه تا دو سال، به مجازات جعل نیز محکوم خواهد شد. (ماده 555 ق.م.ا)
ب) جرایم ارتکابی مختلف نباشد؛
در این صورت فقط یک مجازات تعیین می¬شود. این شکل از تعدد جرم می¬تواند از علت¬های تشدید مجازات باشد، البته تشدید مجازات بر اساس ماده 47 اجباری نیست بلکه در اختیار دادگاه است که مجازات را تشدید کند یا تشدید نکند. برای نمونه اگر شخصی مرتکب دو فقره کلاهبرداری شود علاوه بر رد اصل مال به صاحبش، به حبس از یک تا هفت سال و پرداخت جزای نقدی معادل مالی که اخذ کرده است محکوم می¬شود. (ماده 1 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء، اختلاس و کلاهبرداری مصوب 1367)
ج) مجموع جرایم ارتکابی در قانون عنوان خاصی داشته باشد؛
در این صورت مرتکب به مجازات مقرر در قانون محکوم می¬شود. برای نمونه هرگاه دو یا چند سارق مسلح در شب، با اختیار کردن عنوان یا لباس مستخدم دولت، به سرقت مقرون به آزار یا تهدید دست بزنند؛ در این¬جا با وجود ماده 555 (غصب عناوین و مشاغل) و 652 (سرقت مقرون به آزار) و 688 و 669 (تهدید و اکراه) از قانون مجازات که هر کدام را جداگانه جرم انگاری کرده است، مطابق ماده 651 ق.م.ا با آنان رفتار خواهد شد، زیرا مجموع جرایم ارتکابی در ماده اخیر عنوان خاصی دارد.
تعدد معنوی یا اعتباری جرم
تعدد معنوی یا اعتباری حالت مرتکب جرمی است که فعل واحد مجرمانه وی از نظر قانون، مشمول دو یا چند عنوان مجرمانه است. در چنین جرمی بر اساس ماده 46 ق.م.ا مجازات جرمی داده می¬شود که مجازات آن اشد است. مانند جرم استعمال مشروبات الکلی در اماکن و معابر عمومی.ترتب دو یا چند عنوان مجرمانه بر رفتار واحد، استثنایی است بر قواعد تعدد جرم و به همین خاطر آن را با عنوان تعدد اعتباری در برابر تعدد واقعی به کار برده¬اند. در قانون مجازات، راجع به درجات مجازات¬ها از حیث شدت و ضعف، سخنی به میان نیامده؛ اما تشخیص شدت و ضعف مجازات¬ها با توجه به نوع و میزان آن¬ها به نظر عرف بستگی دارد؛ اما اجمالا می¬توان گفت جرایمی که مجازات آن¬ها بدنی است (همچون اعدام، رجم، قطع یا نقص عضو)، شدیدتر و اشد از جرایمی است که مجازات آن¬ها غیر بدنی است (همچون حبس یا جزای نقدی) و مجازات حبس نیز اشد از جزای نقدی است و در مورد شلاق تعزیری باید گفت خفیف¬تر از حبس و شدیدتر از جزای نقدی است.
....
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017