چهارشنبه 26 مهر 1397
بازدید امروز : 398 نفر

موضوع : خاورمیانه و روابط بین الملل
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
خاورمیانه و روابط بین الملل
تعداد صفحه :
25
قیمت :
3500 تومان

موقعیت استراتژیک خاورمیانه ضرورت های گوناگونی را به همراه دارد: نخستین ضرورت، درک استراتژیک از موقعیت آن در ساختار نظام جهانی و روابط بین الملل و ضرورت دیگر درک استراتژی قدرت های بزرگ در خصوص این منطقه است. این دو ضرورت از دو دیدگاه داخلی (درون منطقه ای) و خارجی (بیرون از منطقه) قابل پی گیری است. عده ای از پژوهش گران بر آن اند که بهترین درک از این دو ضرورت، در پرتو بازخوانی تاریخ منطقه به دست می آید. از جمله این پژوهش گران، «فرد هالیدی» است که در کتاب «خاورمیانه در روابط بین الملل»، به بررسی تاریخی این موضوع می پردازد. او استاد روابط بین الملل در دانشکده اقتصاد لندن است که پیش از این نیز چندین عنوان کتاب، از جمله «امت و دین در خاورمیانه» (2000)، «دو ساعتی که جهان را تکان داد»(2001) و «یکصد اسطوره از خاورمیانه»(2005) را به رشته تحریر در آورده است.
پروفسور «هالیدی» در کتاب جدید خود، تاریخ خاورمیانه را طی دو قرن گذشته بررسی کرده و به این نتیجه رسیده است که منطقه خاورمیانه، به دلیل مداخلات خارجی و جنگ های داخلی و قومی و نیز مسئله فلسطین هیچ گاه روی ثبات را به خود ندیده است. وی همچنین در این کتاب، چگونگی ظهور و پیدایش حرکت های ایدئولوژیکی دینی و سیاسی و از جمله مهم ترین آن، یعنی حرکت قومی عربی که در دهه پنجاه و شصت، توسط بعث و ناصریسم رخ نمود و در پی آن نیز حرکت های اسلام سیاسی را بررسی کرده است.
کتاب در ترکیب کلی خود، به سه قسمت، همراه با مقدمه و مؤخره تقسیم می شود. مقدمه کتاب تحت عنوان سیاست جهانی، خاورمیانه و پیچیدگی بررسی مناطق اقلیمی و جغرافیایی، و بخش اول آن نیز تحت عنوان مفاهیم، مناطق و دولت ها و کشورها به نگارش در آمده است.
فرد هالیدی، در بخش اول کتاب، به دو مسئله توجه می کند: نظریه روابط بین الملل و خاورمیانه و نیز چگونگی تبلور سیاست خارجی در کشورها و جوامع. بخش دوم کتاب نیز از تاریخ خاورمیانه سخن می گوید و مسائلی از قبیل خاورمیانه جدید، تشکیل دولت و جنگ جهانی و نیز جنگ سرد، درگیری های فراگیر و انقلاب ها یا جنبش ها، و پس از جنگ سرد، سر بر آوردن بزرگ ترین بحران ها در آسیای غربی.
بخش سوم کتاب هم، تحت عنوان «مسائل تحلیلی»، به این مسائل و مباحث پرداخته است: چالش نظامی، جنگ، انتفاضه، رقابت استراتژیکی؛ ایدئولوژی های جدید اعم از ایدئولوژی های سیاسی و دینی و سپس چالش ها و تهدیدهایی که دولت در عصر جهانی شدن با آن روبروست، جنبش های زودگذر قومی و قاره ای و نیز بحث اقتصاد سیاسی جهانی، منطقه ای، فراگیر و بین المللی.
این کتاب در بخش پایانی، تحت عنوان خاورمیانه از منظر جهانی، به این مفهوم تکیه دارد که تا این منطقه را در یک چارچوب وسیع تر قرار ندهیم، نمی توانیم آن را بفهمیم. مؤلف از آغاز تا پایان کتاب، از محققان عرب و خارجی که به شکل مستقیم یا غیر مستقیم، در فهم مسائل خاورمیانه به وی یاری کرده اند، تشکر کرده است. از جمله عبد الله الأشتل، شلومو افینری، محمد ایوب، نزید ایوبی، جنابطاطو، غرمی بشاره، موسی بدیری، خالد الدخیل، فواز جرجس، احمد الخطیب، ژیل کییل و... .
مولف می نویسد: منطقه خاورمیانه شامل سی و یک کشور با حدود 400 میلیون نفر جمعیت است که اکثریت آنها به جز ترکیه، ایران و اسرائیل، عرب هستند که البته کشورهای شمال افریقا، یعنی مراکش، الجزایر، تونس، لیبی و موریتانی را نیز شامل می شود.

تحقیقهای مشابه
نظریه بازی ها، شبیه سازی، و چانه زنی در روابط بین المللی
21 صفحه - 3000 تومان
اجرای قانون صلاحیت دار در روابط بین الملل
23 صفحه - 3000 تومان
سیلست جمهوری اسلامی ایران در رابطه با روابط بین الملل
21 صفحه - 3500 تومان
نقش فرهنگ در نظریات روابط بین الملل
20 صفحه - 4000 تومان
خاورمیانه و روابط بین الملل
25 صفحه - 3500 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - روابط بین ویژگی های مشکل و رفتارهای مرتبط با موفقیت و پیشرفت تحصیلی در یادگیری مبتنی بر مسأله
10 صفحه - 10000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - حقوق بین الملل - حق شرط در کمیسیون های چند جانبه INTERNATIONAL LAW COMMISSION
40 صفحه - 25000 تومان
حقوق بین الملل عمومی - حقوق محکومین و متهمین
12 صفحه - 2000 تومان
روابط بین الملل دو کشور ایران و روسیه
19 صفحه - 3000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - موضوعات مطرح شده در حسابداری بین الملل 9
5 صفحه - 5000 تومان
روابط بین الملل مقایسه دو کشور ایران و روسیه از نظر فرهنگی.docx
16 صفحه - 2500 تومان
سازمان بین الملل کار.docx
20 صفحه - 3500 تومان
تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق
20 صفحه - 8000 تومان
تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق
20 صفحه - 6000 تومان
حقوق ارتباطات بین الملل در موضوع حقوق رسانه ها
22 صفحه - 4000 تومان
تفاوت حقوق بین الملل اقتصادی
8 صفحه - 1000 تومان

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007