موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : تاثیر بسته بندی بر فروش و رضایت مشتری

عنوان سفارش :
تاثیر بسته بندی بر فروش و رضایت مشتری
تعداد صفحه :
25
قیمت :
15000 تومان

خلاصه تحقیق
چکیده
پژوهش حاضر با عنوان تاثیر بسته بندی بر میزان رضایت مشتری مورد مطالعه و پژوهش قرار گرفت و میزان بسته بندی کالا بر میزان رضایتمندی و تاثیر آن بر میزان فروش کالا مورد مطالعه قرار گرفت و ارتباط بسیار زیادی بین نوع بسته بندی کالا و تاثیر آن بر رضایتمندی و بالارفتن فروش کالا مورد ارزیابی قرار گرفت و نتیجه چنین شد که بین رضایتمندی و بسته بندی کالا و به طبع آن بر میزان فروش کالا نیز تاثیر مستقیمی وجود دارد. بسته بندی کالا در صورت مرغوب بودن و داشتن گرافیک صحیح و تاثیر گذار می تواند به خوبی با مصرف کننده ارتباط برقرار کند و تاثیر مطلوبی بر دید مشتری نسبت به آن برند تجاری داشته باشد.
واژگان کلیدی : بسته بندی، رضایت مشتری، کالا، فروش
  مقدمه
چنانچه قصد خرید کالایی را داشته باشیم اولین چیزی که در واقع از کالا در نظر ما جلوه می نماید شکل و شمایل و نوع بسته بندی است که این کالا در آن قرار داده شده است. در واقع بسته بندی اولین وسیله ارتباطی خارجی می باشد که قبل از مصرف و یا استفاده از این کالا خود نمایی می کند.
در طول سالیان با پیشرفت صنعت بسته بندی نیز پیشرفت کرده و همچنان که پیش می رویم شاهد رشد و پیشرفت بیشتری در این زمینه هستیم. تکنولوژی بسته بندی روز به روز در حال گسترش می باشد و بسته بندی های تولید شده در قالب های بسیار با کیفیت تر و مرغوب تر و با طراحی های بسیاری زیبا جلوه می کند . دلیل این همه پیشرفت در زمینه بسته بندی را می توان حاکی از آن دانست که سرمایه گذاران و تولید کنندگان محصولات یکی از راههای افزایش فروش و ایجاد میل و رغبت در مشتری را همان بسته بندی خوب کالا می دانند و تجربه نشان داده که بین دو محصول با کیفیت مشابه کالایی که دارای بسته بندی بهتر و مرغوبتری می باشد مشتریان بیشتری را جلب خواهد نمود و در واقع بسته بندی علاوه بر اینکه ابزاری برای نگهداری کالا می باشد می تواند ابزر مهمی در جلب مشتری باشد.
در این تحقیق می خواهیم به بررسی آنچه که بسته بندی بر رفتار مصرف کننده دارد بپردازیم.
  بیان مساله
در تحلیل های جامعه شناسی امروز، فعالیت های مصرفی، منشأ مدرن ساختار هویتی به شمار می روند و این نکته محصول تغییر آهنگ زندگی و فراغت بشر امروز است. مفهوم بسیط و گویای سبک زندگی ابزار توانمندی جهت تحلیل الگوهای مصرف و تعیین مرزهای تشابه و تمایز در میان گروههای مختلف اجتماعی است و امروزه ادبیات جامعه شناسانه به طور فزاینده ای بر اهمیت مصرف فرهنگی و به تبع آن سرمایه فرهنگی در شکل بخشیدن به موقعیت و روابط اجتماعی تأکید می ورزد و از این منظر، سبک زندگی فرهنگی که بر داوری های زیبا شناختی و ترجیحات ذوقی مردم استوار است، جایگاه رفیعی می یابد.
یک سنت قوی، در دنیای مدرن تأکید بسیاری بر پیوند میان پایگاه اجتماعی- اقتصادی فرد و سبک زندگی فرهنگی او دارد. همین دیدگاه در قرن بیستم، آوانگاردها و پیشروان فکری و هنری جامعه را در طبقه متوسط جسته و نتایج تحقیقات اجتماعی در جوامع گوناگون- معمولاً غربی- نیز بر آن صحه گذاشته است.
دیرگاهی است که صور نوین هویت اجتماعی به رغم گذشته که بر پایه های تولید استوار بود، مبتنی بر مصرف گشته و از این رو، مفهوم طبقه، رفته رفته جای خود را به سبک زندگی بخشیده است که همانا روش الگومند مصرف و درک و ارزش گذاری محصولات فرهنگ عادی است و بدین ترتیب مفهوم سبک زندگی به مثابه رقیب و بدیلی نیرومند برای مفهوم طبقه اجتماعی رخ نمود.
مصرف، مبتنی بر درک و شیوه ارزشگذاری است، بدین سبب امری انتخابی است که از نگرش ها، ارزشها و ذوق ها برمی خیزد. مصرف نماد ویژگی هایی است که فرد از طریق آنها مورد قضاوت قرار می گیرد. اصل انتخاب فراییده فرصتهای برابر در دنیای مدرن است. در کشور ها به جهت سیال بودن فضاهای اجتماعی و عدم ثبات موقعیت ها، احتمال شکل گیری رفتارهای گوناگون مصرفی و سبک زندگی متفاوت به وجود می آید. این پژوهش سعی دارد به بررسی رفتار مصرفی شهروندان ایرانی بپردازد و سؤال اصلی این پژوهش بررسی این است: «تاثیر بسته بندی بر رفتار مصرف کننده ».
  اهمیت و ضرورت تحقیق
بسته بندی کالا شاید یکی از مهمترین ابزار ارتباطی با مشتری می باشد. کالاهای کنونی با بسته بندی های پیشرفته امروزی جلوه بالایی از خود به نمایش می گذارند. در واقع بسته بندی هم اکنون به یکی از مهمترین ابزار رقابتی در دنیای محصولات و تولیدات تبدیل شده است. همچنان که می بینیم بسته بندی آنچنان اهمیت دارد که کارشناسان و اندیشمندان و سرمایه گذارا ن و تولید کنندگان سعی می کنند تا همواره با استفاده از ابزارهای خود بسته بندی بهتری را تولید و در اختیار مصرف کننده قرار دهند. بنا براین در می یابیم تحقیق در زمینه بسته بندی و بررسی تاثیر آن بر رضایت مشتری می تواند زمینه تحقیقاتی خوبی برای کسانی باشد که در این زمینه می خواهند به تحقیق و تفحص بپردازند و تاثیر بسته بندی را بر رضایت مشتری مورد ارزیابی قرار دهند.
اهداف تحقیق
در این تحقیق می خواهیم به بررسی تاثیر بسته بندی بر رضایت مشتری بپردازیم. در واقع این مساله را مورد ارزیابی قرار می دهد که بسته بندی چه میزان بر مصرف کننده تاثیر گذار می باشد. این مساله از دو جناح در این تحقیق مورد ارزیابی قرار می گیرد.
اولا : بسته بندی کالا را با میزان خرید کالا توسط مشتریان مورد ارزیابی قرار می دهیم و بعبارت دیگر به بررسی رابطه بسته بندی و میزان فروش آن و همان خرید توسط مشتری می باشد بپردازیم.
دوما : بسته بندی چه میزان بر مشتری تاثیر گذار می باشد. از آنجه که کالای بسته بندی شده اولین راه ارتباطی بصری می باشد بنابراین بررسی این تاثیر بر میزان بررسی میزان فروش کالا در ارتباط می باشد.
بسته بندی
در تعریف بسته ‌بندی آمده است كه بسته‌ بندی به معنای تهیه «ظرف محافظ یا سیستمی كه سلامت كالای «مظروف» را در فاصله تولید تا مصرف حفظ كند و آن را از ضربات، صدمات، لرزش، فشار و ارتعاش، مصون نگه دارد».
رضایت مشتری
رویکرد اول عقیده دارد، رضایت حالتی است که پس از مصرف محصول یا استفاده از خدمت ، برای مشتری حاصل می شود.
در رویکرد دوم ، رضایت به عنوان فرایند درک و ارزیابی مشتری از تجربه مصرف محصول یا استفاده از خدمات ، تعریف می شود

....
تحقیقهای مشابه
تاثیر بسته بندی بر فروش و رضایت مشتری
25 صفحه - 15000 تومان
پروژه مدیریت صنعتی و بازرگانی بررسی تاثیر بسته بندی و تنوع مواد غذایی پرفروش مواد غذایی در شرکت زمزم رشت
100 صفحه - 54000 تومان
پروژه مدیریت صنعتی - بازرگانی تاثیر بسته بندی بر رفتار مصرف کننده با کار آماری و پرسشنامه
85 صفحه - 75000 تومان
crm پروژه تاثیر ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری بر رضایت مشتریان بانک بر اساس روش تحقیق
76 صفحه - 45000 تومان
بصورت پاورپوینت crm پروژه تاثیر مدیریت ارتباط با مشتری بر رضایت مشتریان بانک
100 صفحه - 54000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی تاثیر مولفه های مرکب بازاریابی روی رضایت گردشگران
11 صفحه - 33000 تومان
بررسی تاثیر مدیریت مشارکتی بر رضایت شغلی کارکنان
85 صفحه - 36000 تومان
پروژه بررسی تاثیر مدیریت مشارکتی بر رضایت شغلی کارکنان همراه با جامعه آماری و پرسشنامه و ضمایم آماری
67 صفحه - 42000 تومان
پروژه رشته مدیریت بررسی تاثیر برند بر وفاداری مشتری همراه با کار آماری و پرسشنامه و تجزیه و تحلیل داده ها
71 صفحه - 42000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - ارزیابی رضایت مشتری در بانکداری اینترنتی
5 صفحه - 15000 تومان
پروژه مدیریت بررسی ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری بر رضایت مشتریان بانک ملی استان گیلان همراه با جامعه آماری و پرسشنامه
91 صفحه - 60000 تومان
پروژه کارشناسی مدیریت بررسی ابعاد مدیریت ارتباط با مشتری بر رضایت مشتریان بانک ملی همراه با پرسشنامه و تجزیه تحلیل آمار
93 صفحه - 60000 تومان
پرسشنامه رضایت مشتری از کارکنان بانک (Roger Hallowell) (روگر هالوول)
2 صفحه - 4500 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007