جمعه 24 آبان 1398
بازدید امروز : 7175 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
سفارش پیشینه پژوهش سفارش از طریق تلگرام یا واتس آپ
تحویل در محیط : word

عنوان : پنوماتیک

عنوان سفارش :
پنوماتیک
تعداد صفحه :
6
قیمت :
2000 تومان

خلاصه تحقیق
پنوماتیک چیست ؟
پنوماتیک ( نیوماتیک ) در زبان یونانی به معنی باد یا نفس میباشد , ولی در صنعت و فناوری امروز به معنی استفاده از هوای فشرده برای انتقال انرژی است . بدین ترتیب که هوا به وسیله ای یک کمپرسور فشرده شده و در سیستم پنوماتیک که در پایین توضیح آن آمده مصرف میشود . به علت مزایای خواص مانند بازده بالا , قابل کنترل بودن , سادگی تعمیر و نگهداری و .... باعث شده تا امروزه در صنعت رواج بسیاری داشته باشد
پنوماتیک یکی از انواع انرژی هایی است که در حال حاضر از ان استفاده زیادی در انواع صنایع می شود و می توان گفت امروزه کمتر کارخانجات یا مراکز صنعتی را می توان دید که از پنوماتیک استفاده نکند و در قرن حاضر یکی از انواع انرژی های اثبات شده ای است که بشر با اتکا به ان راه صنعت را می پیماید . پنوما در زبان یونانی یعنی تنفس باد و پنوماتیک علمی است که در مورد حرکات و وقایع هوا صحبت می کند . امروزه در بین صنعتگران به عنوان انرژی کم خطر و ارزان مشهوراست و ازان استفاده وافر می کنند .
فواید انرژی پنوماتیک به شرح زیر است:
عامل اصلی کار کرد سیستم پنوماتیک هوا است وهوا در همه جای زمین وجود دارد. هوای فشرده را می توان از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانجات یا مراکز صنعتی جهت کار کرد سیستم های پنوماتیک هدایت کرد. هوای فشرده را می توان در مخازن مخصوص انباشته و ان را انتقال داد یعنی همیشه احتیاج به کمپرسور نیست و می توان از سیستم پنوماتیک در مکان های که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد نیز استفاده نمود. افزایش وکاهش دما اثرات مخرب بر روی سیستم پنوماتیک ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلو گیری نمی کند. هوای فشرده خطر انفجار واتش سوزی ندارد به این دلیل نیاز زیادی به تا سیسات حفاظتی نیست.

....
تحقیقهای مشابه

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
رفرنس نویسی با نرم افزار endnote سایت تحقیقصحافی پایان نامه رساله مقاله کتاب سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2019 - 2007