موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : پنوماتیک

عنوان سفارش :
پنوماتیک
تعداد صفحه :
6
قیمت :
6000 تومان

خلاصه تحقیق
پنوماتیک چیست ؟
پنوماتیک ( نیوماتیک ) در زبان یونانی به معنی باد یا نفس میباشد , ولی در صنعت و فناوری امروز به معنی استفاده از هوای فشرده برای انتقال انرژی است . بدین ترتیب که هوا به وسیله ای یک کمپرسور فشرده شده و در سیستم پنوماتیک که در پایین توضیح آن آمده مصرف میشود . به علت مزایای خواص مانند بازده بالا , قابل کنترل بودن , سادگی تعمیر و نگهداری و .... باعث شده تا امروزه در صنعت رواج بسیاری داشته باشد
پنوماتیک یکی از انواع انرژی هایی است که در حال حاضر از ان استفاده زیادی در انواع صنایع می شود و می توان گفت امروزه کمتر کارخانجات یا مراکز صنعتی را می توان دید که از پنوماتیک استفاده نکند و در قرن حاضر یکی از انواع انرژی های اثبات شده ای است که بشر با اتکا به ان راه صنعت را می پیماید . پنوما در زبان یونانی یعنی تنفس باد و پنوماتیک علمی است که در مورد حرکات و وقایع هوا صحبت می کند . امروزه در بین صنعتگران به عنوان انرژی کم خطر و ارزان مشهوراست و ازان استفاده وافر می کنند .
فواید انرژی پنوماتیک به شرح زیر است:
عامل اصلی کار کرد سیستم پنوماتیک هوا است وهوا در همه جای زمین وجود دارد. هوای فشرده را می توان از طریق لوله کشی به نقاط مختلف کارخانجات یا مراکز صنعتی جهت کار کرد سیستم های پنوماتیک هدایت کرد. هوای فشرده را می توان در مخازن مخصوص انباشته و ان را انتقال داد یعنی همیشه احتیاج به کمپرسور نیست و می توان از سیستم پنوماتیک در مکان های که امکان نصب کمپرسور وجود ندارد نیز استفاده نمود. افزایش وکاهش دما اثرات مخرب بر روی سیستم پنوماتیک ندارد و نوسانات حرارتی از عملکرد سیستم جلو گیری نمی کند. هوای فشرده خطر انفجار واتش سوزی ندارد به این دلیل نیاز زیادی به تا سیسات حفاظتی نیست.

....
تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007