جمعه 27 مهر 1397
بازدید امروز : 4340 نفر
تحویل در محیط : word

عنوان : ورزش و تاثیر آن بر صنعت گردشگری

عنوان سفارش :
ورزش و تاثیر آن بر صنعت گردشگری
تعداد صفحه :
15
قیمت :
2500 تومان

خلاصه تحقیق
ورزش و گردشگری و تاثیر آن بر صنعت گردشگری
صنعت گردشگری به عنوان یکی از راههای جدید و موثر تولید ثروت در اکثر کشورهای رو به توسعه و پیشرفته به شمار می آید و از این طریق درآمدهای هنگفتی را کسب می کنند.
صنعت گردشگرى آنطور که کارشناسان مطرح کرده اند پس از صنایع نفت و خودرو درآمدزا ترین صنعت در حال حاضر می باشد که در آینده نیز می تواند از جایگاه بهتری برخوردار شود و این صنعت در زمینه اشتغالزایى نیز موثر واقع شده است و بنا بر نظر کارشناسان با ورود هر گردشگر به کشور چندین شغل جدید را ایجاد می کند.
بر اساس تعریف های متداول از توریسم ، کسی که محل زندگی خود را به قصد تفریح و سرگرمی و استراحت و فعالیت هاى دیگر از یک روز تا یک سال ترک کند گردشگر می گویند.
با توجه به تعریف بالا توریسم انواع مختلفی دارد که با سلایق و علایق افراد دسته بندی می شود مانند گردشگرانی که جهت دیدن جاذبه های طبیعی اقدام به سفر می کنند که به آن طبیت گردی یا اکوتوریسم می گویند ، برخی از گردشگران نیز جهت بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شهرها و کشورهای مختلف به سفر می روند که گردشگر فرهنگی نام دارند، همچنین تعدادی از افراد به قصد مداوای بیماری خود با توجه به امکانات پزشکی مقصد یا تجدید روحیه با توجه به شرایط مساعد جوی مقصد به سفر می روند که توریسم سلامت نام دارد و انواع دیگر که از حوصله این مرقومه خارج است ، اما گونه دیگری از توریسم را می توان به عنوان توریسم ورزشی یاد کرد.
توریست ورزشی را شاید بتوان در عام ترین معنی به کسی گفت که جهت دیدن یا شرکت در مسابقات ورزشی بصورت انفرادی یا گروهی و یا درقالب تور ورزشی به شهر یا کشور دیگری سفر می کند.
توریسم ورزشی در برخی برهه های زمانی رونق بسیاری دارد ولی در زمان های دیگر نیز روال عادی خود را طی می کند. به عنوان مثال مسابقات جهانی المپیک و جام جهانی فوتبال که از مهم ترین رویدادهای ورزشی به شمار می آید و بصورت زمان بندی مشخص رخ می دهد سیل عظیمی از طرفداران تیمهای مختلف را به شهر یا کشور محل برگزاری مسابقات سرازیر می کند ، حضور این تعداد توریسم ورزشی در شهر یا کشور میزبان مسابقات منابع عظیم مالی را عاید آنها خواهد کرد ، مصداق این موارد را می توان به برگزاری مسابقات جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان و مسابقات المپیک ۲۰۰۸ چین یا موارد دیگر یاد کرد که گروههای زیادی از هموطنان بری حمایت از تیم های ورزشی ایرانی به آن کشورها در قالب تورهای ورزشی سفر کردند. ویا به عنوان مثال یک نفر که به نیت دیدن مسابقات ورزشی مورد علاقه خود سفر می کند هزینه هایی را باید متقبل شود که از جمله می توان به تهیه بلیط رفت و برگشت ، رزرو محل اسکان در هتل یا اماکن اقامتی دیگر ، هزینه های ترانسفر در مقصد ، هزینه تهیه غذا و بلیط مسابقات ورزشی و سایر موار دیگر اشاره کرد که این باعث گردش مالی فراوانی می شود و اینگونه است که کشورهای مختلف جهان در جهت برگزاری مسابقات بین المللی و مهم ورزشی با یکدیگر به رقابت می پردازند

....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007