سه شنبه 9 خرداد 1396
بازدید امروز : 4027 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : تحقیق حقوقی تابعیت در حقوق بین المللی خصوصی - روش تحقیق
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحقیق حقوقی تابعیت در حقوق بین المللی خصوصی - روش تحقیق
تعداد صفحه :
65
قیمت :
5000 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

فهرست مطالب
فصل اول
چکیده
مقدمه
مبحث اول: تابعیت
گفتار اول: پیدایش تابعیت
گفتار دوم: انواع تابعیت
گفتار سوم:دولتها و تابعیت
گفتار چهارم: تابعیت در اسلام
گفتار پنجم: تعیین تابعیت اصلی فرد در نظامهای حقوقی عرفی
مبحث دوم :خصوصیات تابعیت
گفتار ششم:عناصر تابعیت
بند ا- وجود دولت اعطا كنندۀ تابعیت
بند2- وجود شخص حقیقی یا حقوقی
بند3- رابطه تبعیت
گفتار هفتم: فواید تابعیت
گفتار هشتم: انوع تابعیت
گفتار نهم رابطه تابعیت با دیگر موضوعات حقوق بین الملل خصوصی
فصل دوم
مبحث اول: تابعیت مضاعف
گفتار اول :عوامل پیدایش تابعیت مضاعف
گفتار دوم: تابعیت مضاعف تولدی
گفتار سوم: تابعیت مضاعف بعد از تولد
مبحث دوم: تغییر تابعیت یكی از اعضای خانواده
گفتار اول: تغییر تابعیت یكی از زوجین
گفتار دوم: تغییر تابعیت پدر یا فرزند
گفتار سوم :اعمال تابعیت سرزمینی
گفتار چهارم :ازدواج مختلط
گفتار پنجم:محدودیت های تابعیت مضاعف در ایران
گفتار ششم :مشکلات (اختلاف طرز تفکر دولت‌ها راجع به تحصیل تابعیت)
گفتار هفتم :راه حل تعارض چند قانون ملّی
گفتار هشتم :قانون حاكم بر شرایط و موانع ازدواج
گفتار نهم :قانون حاكم بر آثار ازدواج
راهکارها
طرق رفع مشکل تابعیت مضاعف
‌نتیجه گیری
پیشنهادات
منابع
مقدمه
تابعیت (nationality) در لغت به معنای تعلّق یك شیء به شیء دیگر می‌باشد. و در اصطلاح حقوقی عبارت است از یك رابطۀ سیاسی، حقوقی و معنوی كه فردی را به دولتی (state) معین مرتبط می‌سازد.تابعیت یك رابطه سیاسی است، زیرا از حاكمیت دولت ناشی می‌شود و این دولت است كه تعیین می‌كند چه افرادی تبعه او هستند و یا برای داشتن تابعیت آن دولت، چه شرایطی باید موجود باشد. به همین علت است كه در بعضی از كشورها مقررات راجع به تابعیت را در قوانین اساسی ذكر می‌كنند.در واقع تابعیت وضع سیاسی فرد را با التزام وفاداری وی به داشتن اعتقاد خالصانه و اطاعت از قوانین دولت برقرار می‌كند، این وفاداری و اطاعت در مقابل حمایتی است كه دولت از فرد می‌كند. تابعیت یك رابطه حقوقی است زیرا دارای اثرات حقوقی، در نظام بین المللی و نظام داخلی می‌باشد، در نظام بین المللی اتباع یك كشور از حمایت سیاسی دولت خود در خارج و نیز از حمایت بلكه قواعد پذیرفته نشده ما بین دولت خود و دول دیگر (مثل عهدنامه‌ها) برخوردارند.در نظام داخلی نیز تبعه از طرفی دارای حقوق سیاسی، مثل حق رأی می‌باشد و از طرفی دیگر از كلیۀ حقوقی كه توسط قوانین مدنی و تجاری وضع شده برخوردار است.و همچنین تابعیت یك رابطه معنوی است زیرا اتباع كشور را از نظر هدف‌ها و عادات و رسوم مشتركی كه دارند به یك دولت پیوند می‌دهد و ارتباطی به مكان و زمان مشخص ندارد، هرگاه كسی تبعه دولتی محسوب شود به به هر كشور دیگری برود باز هم تبعه همان دولت می‌باشد و نفس تغییر مكان یا اقامتگاه، تغییری در رابطه معنوی او با دولت متبوع خودش ایجاد نمی‌نماید. اهمیت تابعیت از آنجا ناشی می‌شود كه چون فرد، جایگاه مسلّم و بی چون و چرایی در حقوق بین الملل ندارد، دولت ابزار فراهم ساختن این جایگاه برای اوست پس حمایتی كه دولت می‌تواند به فرد بدهد از آثار و نقش‌های رابطۀ تابعیت است. همچنین تابعیت و قواعد مربوط به آن از مسائل بسیار مهم حقوق بین الملل خصوصی به شمار می‌رود، زیرا حقوق بین الملل خصوصی از روابط و مناسبات حقوقی بین اشخاص كه دارای تابعیت مختلف هستند بحث می‌كند و اختلاف قوانین از اختلاف تابعیت ناشی می‌گردد و این تابعیت است كه به عنوان بارزترین مظهر تقسیم جغرافیایی اشخاص تجلّی می‌نماید چنانكه افراد یك دولت را از افراد سایر دول جدا می‌سازد.
مبحث اول: تابعیت
تابعیت ، اصطلاحی در حقوق بین الملل خصوصی به معنای عضویت فرد در جمعیت تشکیل دهندة دولت . تابعیت در لغت به معنای پیرو و فرمانبردار بودن است و تابع (جمع : تبعه اتباع ) کسی است که عضو جمعیت اصلی یک دولت باشد و به کسی که عضو این جمعیت نباشد اگرچه مقیم سرزمین آن دولت باشد بیگانه یا غیرخودی می گویند . تابعیت نشان دهندة رابطة سیاسی حقوقی و معنوی هر شخص حقیقی یا حقوقی با دولتی معین است و منشأ حقوق و تکالیف شخص قلمداد می شود.

با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017