دوشنبه 2 مهر 1397
بازدید امروز : 5033 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : دیدگاه رشد عصبی در آموزش و یادگیری.docx
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
دیدگاه رشد عصبی در آموزش و یادگیری
تعداد صفحه :
4
قیمت :
1500 تومان

- مغز انسان مثل یک ارکستر پیچیده است. نقشها و فعالیتهای آن ، یعنی همان عملکردهای عصب شناختی ، به شدت به هماهنگی ، کنار هم قرار دادن و همزمان کردن احتیاج دارد.
درست مانند هر ارکستر دیگری ، نقش هر نوازنده بنا بر موقعیت تغییر می¬کند. و همان طور که گاهی نقش سازهای زهی یا بادی در موسیقی پر رنگ¬تر می¬شود ، عملکردهای عصب شناختی متفاوتی به هنگام خواندن زبان ، ریاضی ، گزارش نوشتن یا ورزش کردن تعیین کننده می¬شوند. همان طور که در یک ارکستر ، سازها ایجاد هارمونی می¬کنند ، عملکردهای عصب شناختی متفاوت با هم تعامل می¬کنند تا افراد قادر به کسب دانش ، مهار یا زیر مهارت¬ها باشد یا بتواند فعالیتهای خاص مثل سازمان¬دهی ، طرح¬ریزی کارا و استراتژیک را انجام دهد.
در اینجا لازم است از خودمان بپرسیم : نقطه بروز اختلال کجاست؟ کدام زیر مهارت نقش خود را به خوبی ایفا نمی¬کند؟ و در هر زیر مهارت کدام عملکردها خوب کار نمی¬کنند؟ مثلاً بزرگسالانی با مهارتهای واژگانی و توانایی حافظه¬ای قوی ممکن است در به یاد آوردن کلمات مشکل داشته باشند. در این حالت ، احتمال دارد که مشکل در توانایی بازیابی لغت باشد ، زیر مهارت بسیار خاصی که یاد آوردن لغات در یک آن را ممکن می¬سازد.
برای فهم بهتر اینکه چطور پرونده رشد عصبی در هر زمان ، یادگیری و کارکرد افراد را تحت تأثیر قرار می¬دهد ، این پرونده¬ها را به چند "ساخت عصب شناختی" تقسیم می¬کنیم. هر ساخت ، به گروهی از عملکردهای عصب شناختی مرتبط است. این ساخت¬ها به ما کمک می¬کند تا فکر کردن و ارتباط برقرار کردن درباره تفاوتهای یادگیری را سازمان¬دهی کنیم ، چون بر نقشها و تعامل¬های عملکردهای عصب شناختی با توجه به رفتارهای خاص ، تمرکز می¬کنند.


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید
Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007