جمعه 27 مهر 1397
بازدید امروز : 4159 نفر

موضوع : پروژه در مورد شیرهای صنعتی - دریچه های کنترل
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
پروژه در مورد شیرهای صنعتی - دریچه های کنترل
تعداد صفحه :
49
قیمت :
6000 تومان

فهرست مطالب
عنوان
دریچه های ( شیرهای ) کنترل ـ مقدمه
مجموعه اصطلاحات شیر کنترل
ایمنی ـ خطا ( fail-open )
انواع شیرها
شیرهای با شفت چرخنده
شاخص های شار شیر کنترل
محرک ها
تعیین موقعیت کننده شیر
منابع
چکیده :
شیرهای صنعتی (VALVES) چهار وظیفه اصلی ولوها را میتوان به صورت زیر خلاصه نمود :
برای باز و بسته کردن جریان
کنترل جریان و تنظیم مقدار سیال عبوری
جلوگیری از بازگشت جریان
کنترل و تنظیم فشار جهت جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه ها و تجهیزات
ولوها از لحاظ شکل و نحوه محدود کردن جریان در انواع مختلف ساخته می شود تا چهار وظیفه عمده فوق را انجام دهد ، از جمله Gate , Globe , Butterfly , Ball , Plug Diaphragm , Check که در قسمت های بعدی به شرح آنها می پردازیم .
با توجه به محدوده دما و فشاری که ولو در آن کار می کند ، نوع سیال (گاز یا مایع ) و میزان خورندگی سیال ، اجزا و ساختمان ولو ها نیز تغییر می کند . این بدین معناست که ممکن است دو شیری که در یک طبقه بندی ( Gate, Globe,…) هستند از لحاظ شکل ظاهری تفاوت داشته باشند . بطور کلی ساختمان عمومی شیرها از قسمت های زیر تشکیل می شود :
قسمتی که وظیفه باز و بسته کردن مسیر را بر عهده دارد و معمولا بصورت دیسک یا توپی است. بدنه یا BODY شیر که کلیه قسمت های داخلی را در خود جای میدهد. ساقه یاSTEM که وظیفه ایجاد ارتباط بین کاربر و قسمت داخلی را بر عهده دارد . نشیمنگاه یاSEAT که قسمت متحرک بر روی آن قرار میگرد و هنگامی که ولو بسته است وظیفه آب بندی ولو در مقابل جریان را نیز بر عهده دارد. این قسمت به بدنه شیر متصل می گردد.
قسمت آب بندی(Packing) که مانع نشت سیال از قسمت فوقانی می گردد. Stuffing Box قسمتی ما بین Stem و Bonnet که Packing در آن قرار می گیرد. در برخی موارد برای باز و بسته کردن ولو از یک محرک بیرونی مانند یک موتور الکتریکی استفاده می شود که به آن Actuator می گویند. سرپوش یا Bonnet که در قسمت فوقانی بدنه قرار می گیرد .
دریچه های ( شیرهای ) کنترل
انواع مختلفی از المان های کنترلی نهایی وجود دارند که می توانند برای دستکاری یا کنترل شار سیال ها مورد استفاده قرار گیرند. معروف ترین نوع این المان ها شیرهای کنترل می باشد. یک شیر کنترل بصورت یک مقاومت متغیر در یک خط لوله عمل می کند و تولید یک افت فشار می کند. صرف نظر از عمر عملیاتی شیرهای کنترل ، بمنظور کنترل کردن ( throttling ) تا یک درصد خاصی باز می باشند. این موضوع با زمانی که شار می بایستی متوقف شود تناقض دارد بنابراین یک شیر کنترل می بایستی قادر باشد تا حالت کاملاً بسته را فراهم کند.
در بسیاری از سیستم های کنترل ، یک شیر کنترل در معرض حالت های شدید و خطرناک حرارت ، فشار، فرسایش و خوردگی و آلودگی توسط سایر قسمت های سیستم می باشند ضمن اینکه می بایستی با حداقل میزان تعمیر و نگهداری کار کنند زیرا می بایستی فرایند شار سیال را دستکاری یا کنترل کنند. شکل زیر یک الگوی خاص از یک شیر که بصورت پنوماتیکی عمل می کند نمایش داده شده است.
توجه کنید که یک شیر کنترل شامل دو مؤلفه اصلی است : ساخت بدنه شیر و محرک. این نوع شیر در گروه شیرهای sliding – stem قرار می گیرد ( سایر شیرها ، شیرهایی یا شفت چرخنده هستند. ) ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

Tel : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
Telegram : @tahghighnet
channel: https://t.me/tahghighchannel
Instagram : tahghighnetinsta
www.tahghigh.net
2018 - 2007