پنج شنبه 24 آذر 1396
بازدید امروز : 63 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق

موضوع : گیاهان جنگلهای شمال
تحویل در محیط : word

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین بانک ملت و یا پرداخت آنلاین بانک ملی و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
گیاهان جنگلهای شمال
تعداد صفحه :
117
قیمت :
7000 تومان

از کوههای ارسباران و آستارا شروع شده و به جنگلهای خشک مشرق منتهی می‌شود. این جنگلها دامنه شمالی سلسله جبال البرز را می‌پوشانند. آستارا که مبدا جنگلهای مرز محسوب می‌شود. دارای آب و هوای خیلی مرطوب و معتدل می‌باشد. مقدار بارندگی در این منطقه در سال به یک متر بالغ می‌شود. آب و هوای نقاطی که دور از دریای شمال واقع هستند از قبیل کوهستانهای آذربایجان و نواحی شرقی گرگان دارای آب و هوای خشک‌تری است.
پخش و انتشار درختان جنگلی نیز به علت اختلاف آب و هوای و اختلاف بارندگی سالیانه ، در نواحی مختلف متغیر می‌باشد. درختان جنگلی نیز در صورت تغییر ارتفاع نقاط تغییر می‌یابد. درختانی که در نقاط ساحلی آستارا و تالش وجود دارند در سواحل مازندران وسایر نقاط و کرانه‌های دریای شمال دیده نمی‌شوند. از درختان جنگلهای شمال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: • راش: این درخت بیشتر در نقاط کوهستانی دیده می‌شود و چوب آنها در مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• سرخدار: بیشتر در ارتفاعات متوسط جنگلهای شمال دیده می‌شود. چوب سرخدار سخت و سنگین و دارای الیاف یکنواخت و رشد آن نامنظم است و نسبت به آفات گیاهی بادوام است.
• بلند مازو: از سایر گونه ها فراوان‌تر است. چوب درختان جوان سخت‌تر از درختان مسن است.
• کلهو (Diosperos): در کلیه جنگلهای مرطوب شمال وجود دارد.
• آزاد: این درخت صنعتی در تمام جنگلهای شمال وجود دارد.
• توسکا: در ایران دارای دو گونه ییلاقی و قشلاقی است. نوع ییلاقی این درخت در بیشترین نقاط جنگلهای شمال وجود دارد.
• نمدار (زیرفون): پایگاه انتشار این درخت در جنگلهای شمال از آستارا تا مینودشت است.
جنگل هاي شمال ايران
در مورد اهميت جنگل ها(به طور عام) هرچه تکرار و تأکید بشود بیهوده نیست زیرا هنوز این نکته ملکه ذهن افکار عمومی نشده و مسئولان ملی آن را در برنامه ها لحاظ نمی کنند .اما به طور خاص جنگل هاي شمال ايران داراي آن چنان اهميت و ويژگي هايي است كه نه تنها دیگر جنگل ها اعم از طبیعی و دست کاشت آن را دارا نيستند، بلكه در ميان جنگل هاي مشابه خود در دنيا هم بي نظير است. در اين مطلب، ابتدا ده مورد از اهمیت و فوايد عام جنگل را فهرست وار بيان كرده، سپس به طور فني تر و تخصصي تر به اهميت و ويژگي هاي جنگل هاي شمال ايران پرداخته مي شود. امروزه تنوع زيستي در سه سطح اكوسيستم، گونه و ژن، بسيار مورد توجه مجامع علمي جهان واقع شده است. جنگل هاي شمال ايران با 90 گونه درختي، 211 گونه درختچه اي و 1558 گونه علفي و خشبي (این عدد ها مربوط به گونه هایی است که تاکنون شناخته و معرفی شده اند) داراي تنوع گونه هاي گياهي قابل ملاحظه اي است و چنانچه گونه هاي جانوري را هم در نظر بگيريم، به اهمیت این جنگل ها، به عنوان يك بانك ژن طبيعي و عظيم بیشتر می توان پی برد.
خاك جنگل هاي شمال ايران نيز، از آلودگي ها و تغييرات تاحدود بسيار زيادي در امان مانده،‌ به علت پوسيدن تنه ها و بازگشت به خاك، خصوصيات خاك جنگل های بكر را دارد.
شش - تنوع پوشش كف جنگل
علاوه بر درختان و درختچه ها، كف جنگل هاي شمال هم از صدها گونه علفي و خشبي پوشيده شده است. اين گونه ها گاه به عنوان معرف در شناخت جوامع جنگلي و نوع خاك ها كاربرد داشته و تعداد بيشماري از آن ها خواص صنعتي و دارويي دارند. هفت - حيات وحش گرچه ببر مازندران به عنوان نگهبان جنگل، از حدود يك صد سال پيش از بين رفته، اما پستانداراني چون خرس قهوه اي، گرگ و پلنگ هنوز در اين جنگل وجود دارد. علاوه بر آن، بر خلاف جنگل هايي كه تعادل آن به هم خورده، اثرات منفي گوزن زرد، مرال و بز وحشي چندان گسترده نيست. تنها گراز جمعيتي بيش از حد نرمال دارد، گر چه اين گونه جانوري نيز نقش مثبتي در زير و رو كردن خاك جنگل و استقرار تجديد حيات دارد.
هشت - وجود درختان قطور
درختان قطور و عظيم الجثه، هم قابليت هاي ژنتيكي فوق العاده اي دارند و هم در هنگام بروز طوفان، درختان كوچك تر را در پناه خود از خطر شكستن يا ريشه كن شدن در امان مي دارند، گر چه گاه خود نيز قرباني طوفان مي شوند. امروزه در علم گاه شناسي درختي از نحوه رشد اين درختان مي توان تغييرات اقليمي گذشته را بررسي كرد. ..................


ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
xسفارش ترجمه
xمشاوره پایان نامه
xسفارش تایپ سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017