موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : تاثیر حمل و نقل بر صنعت گردشگری
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
تاثیر حمل و نقل بر صنعت گردشگری
تعداد صفحه :
22
قیمت :
5000 تومان

چکیده:
توسعه حمل و نقل در بخش دولتی و خصوصی تاثیر عمده ای بر رشد و هدایت صنعت گردشگری داشته است . فراهم بودن امکانات حمل و نقل مناسب ، مطمئن ، راحت و سریع ، پیش شرط توسعه گردشگری است . زیرا گردشگران در تصمیمات خود دو عامل هزینه و زمان را مد نظر دارند و برای دسترسی به مقاصد گردشگری انتخاب نوع سیستم حمل و نقل و یا فراهم بودن سیستم مناسب بر این دو عامل تاثیر می گذارد
مقدمه:
صنعت جهانگردی به عنوان بزرگترین و متنوع ترین صنعت در دنیا به حساب می آید. بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند، به ویژه در کشورهای در حال توسعه ، یعنی در آنجا که شکل های دیگر اقتصادی مثل تولید یا استخراج از نظر اقتصادی به صرفه نیست یا نقش چندان مهمی در صحنه تجارت و بازرگانی ندارند، به توسعه صنعت گردشگری توجه زیادی می شود. یکی از مهم ‌ترین زیرساخت‌ های صنعت جهانگردی حمل و نقل بوده به نحوی که جهانگردی را به عنوان پرنده‌ ای می ‌شناسند که حمل و نقل بال‌ های آن بوده و ضعف و یا نبود آن به منزله عدم توانایی پرواز آن پرنده می‌ باشد .
آن ‌طور که از اطلاعات گذشته بر می‌ آید ، حمل و نقل و گردشگری از دیرباز تأثیر متقابل ویژه‌ ای بر یکدیگر داشته‌ اند به نحوی که عدم توسعه هر یک باعث عدم پیشرفت دیگری گردیده است و تأثیر حمل و نقل بر پیشرفت و توسعه گردشگری بسیار بیشتر و مشخص ‌تر می ‌نماید . حمل‌ و نقل
حمل‌ و نقل که خود به عنوان صنعتی پویا و فعال در اکثر فعالیت ‌های یک جامعه خصوصاً فعالیت‌ های اقتصادی موثر می‌ باشد ، دارای ارکان اساسی زیر است :
- راه
- وسیله نقلیه
- نیروی محرکه وانرژی
- تأسیسات و مستحدثات
ضعف در هر یک از این ارکان و یا نبود آنها ، باعث ضعف در سیستم حمل و نقل و یا عدم فعالیت آن می ‌گردد . نیروی محرکه و انرژی مورد نیاز جهت فعال سازی آن (سوخت) زیر بنای اساسی فعالیت‌ های حمل و نقل می ‌باشد به نحوی که حتی باوجود توسعه همه جانبه ارکان دیگر حمل و نقل یعنی ( راه ، وسیله نقلیه و تأسیسات ) در صورت عدم وجود سوخت و یا کمبود آن ، نه تنها فعالیت‌ های حمل و نقلی مسکوت می‌ ماند بلکه تأثیرات منفی زیادی نیز با گذشت زمان بر ارکان دیگر حمل و نقل خواهد گذاشت .
وقتی سیستم حمل‌ و نقل یکی از ارکان اساسی خود را از دست دهد و یا در آن ضعف و کمبودی وجود داشته باشد ، شالوده فعالیت حمل‌ و نقل از هم می ‌پاشد و مسلماً باعث تأثیر بسیار شدید منفی بر صنعت جهانگردی می‌ گردد.
در پنجاه سال گذشته سفرهای هوایی رونق بیشتری یافته زیرا در سفرهای طولانی استفاده از هواپیما از نظر زمان و همچنین هزینه مقرون به صرفه تر می باشد . به این ترتیب توسعه حمل و نقل هوایی به گسترش گردشگری جمعی در قرن بیستم کمک شایانی نموده است .
گسترش حمل و نقل ( بنادر، فرودگاهها و شبکه جاده ای) :
اگر تعریفی از محصول جهانگردی در دست باشد شامل حمل و نقل نیز می باشد مردم از طریق هوا، جاده و خط راه آهن و دریا ، یا در صورت امکان از طریق رودخانه ها یا راههای آبی دیگر سفر می کنند.
مسلماً آسان بودن ورود به یک کشور یا یک منطقه بسیار حائز اهمیت است تعداد و موقعیت مکانی انواع راههای حمل و نقل از اهمیت بالایی برخوردار است. توسعه جاده ها به ویژه ساخت بزرگراه ها جدید با برنامه های حفظ محیط زیست در تعارضی روز افزون قرار دارد شواهدی وجود دارد که جاده های جدید فقط احتراق در اتومبیل ها را راحت کرده و فقط مسافت را کوتاه می کند و عبور خودروها را سرعت بخشیده است.
اگر وسایل ارتباطی یک محل فرهنگی مطلوب نباشد شاید تبلیغ و بازاریابی حساب شده بتواند تا حدی آن زیان را جبران کند به دور از سر و صدای جمعیت راهی دور از مسیر اصلی ، یک مسیر مناسب برای پیاده روی و غیره ضروری خواهد بود.
یکی از ارکان اصلی صنعت جهانگردی صنعت حمل و نقل می باشد . «در معنی لغوی «حمل» به معنای برداشتن بار و «نقل» به معنای جابه‌جا كردن است؛ در نتیجه در حالت كلی و با این تفسیر حمل و نقل شامل جابه‌جا شدن انسان نمی‌شود ولی آنچه كه در زبان فارسی مصطلح شده است، حمل و نقل در برگیرنده انسان و هر نوع كالا اعم از جامد، مایع، گاز و حتی امواج می‌شود. در بعضی کتب ، کلمه حمل و نقل که خود ترجمه کلمه transportation است را تحت عنوان " جابجاگردی " به کار می برند .
مفهوم حمل و نقل به لحاظ اقتصادی عبارت است از:
«تغییر مكانی اشخاص (حمل و نقل مسافر) و حمل و نقل كالا، بین دو نقطه جغرافیایی». . همچنین صنعت حمل و نقل حاصل مسافرت و اقامت مردم در خاج از مناطق بومی خود می باشد . توسعه حمل و نقل در بخش دولتی و خصوصی تاثیر عمده ای بر رشد و هدایت این صنعت داشته است . فراهم بودن امکانات حمل و نقل مناسب ، مطمئن ، راحت و سریع و ارزان پیش شرط توسعه گردشگری جمعی است .
..................

تحقیقهای مشابه
تاثیر حمل و نقل بر صنعت گردشگری
22 صفحه - 5000 تومان
نقش حمل و نقل جاده ای در توسعه گردشگری شهر رشت
139 صفحه - 24000 تومان
ورزش و تاثیر آن بر صنعت گردشگری
36 صفحه - 12000 تومان
ورزش و تاثیر آن بر صنعت گردشگری فایل بصورت پاورپوینت
36 صفحه - 10000 تومان
ورزش و تاثیر آن بر صنعت گردشگری
15 صفحه - 5000 تومان
پرسشنامه کارشناسان تاثیر پیامدهای توسعه گردشگری بر بوميان جزيره كيش
5 صفحه - 6000 تومان
پروژه رشته جهانگردی و گردشگری بررسی تاثیر آژانس گردشگری بر گردشگری گیلان
99 صفحه - 40000 تومان
پروژه گردشگری غذاهای محلی گیلان و تاثیر آن بر حفظ سلامت و جذب گردشگر
73 صفحه - 20000 تومان
آسيب هاي حمل و نقل ناشی از ناآشنايي با مقررات بين المللي
11 صفحه - 5000 تومان
انواع قوانين و مقررات حمل و نقل دريايي
17 صفحه - 5000 تومان
بررسي مسائل و مشكلات حمل و نقل داخلي
13 صفحه - 4000 تومان
چالش های حمل و نقل کالاهای خطرناک در مجتمع بندری شهید رجائی
14 صفحه - 4000 تومان
سیستم حمل و نقل هوشمند در بنادرفایل بصورت پاورپوینت its
17 صفحه - 6000 تومان
بیمه حمل و نقل هوایی
23 صفحه - 5000 تومان
مدیریت ریسک بیمه حمل و نقل دریایی
24 صفحه - 8000 تومان
ریسک حمل و نقل دریایی.docx
5 صفحه - 3000 تومان
ترجمه مقاله و تحقیق - یک پژوهش تجربی درباره تاثیرات شرایط اجرایی و بازاری بر روی کارایی بندر حمل و نقل کانتینری کالا و ارزیابی آن 29
10 صفحه - 20000 تومان
کارآموزی در سازمان حمل و نقل و ترافیک شهر رشت
14 صفحه - 6000 تومان
مسئولیت خسارات وارده بر اشخاص و کالا در حمل و نقل بین المللی هوائی جقوقی
45 صفحه - 14000 تومان
اقامتگاهها و هتلهاي معروف در تركيه - آشنایی اجمالی با کشور ترکیه و صنعت گردشگری در آن کشور
24 صفحه - 8000 تومان
آشنایی اجمالی با کشور ترکیه و صنعت گردشگری در آن کشور
24 صفحه - 8000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007