موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط ورد : word
عنوان :

راههاي جلوگيري از هدررفتن گازها جهت صرفه جويي درهزينه هاي اقتصادي و كاهش آلودگي - روش تحقیق

عنوان سفارش :
راههاي جلوگيري از هدررفتن گازها جهت صرفه جويي درهزينه هاي اقتصادي و كاهش آلودگي - روش تحقیق
تعداد صفحه :
39
قیمت :
30000 تومان
 • فهرست مطالب
 • چکیده
 • مقدمه
 • بیان مسئله
 • اهمیت و ضرورت تحقیق
 • اهداف تحقیق
 • پیشینه تحقیق
 • جمع آوری اطلاعات
 • تجزیه و تفسیر موضوع
 • سهم مصرف گاز در بخش هاي مختلف در بخش خانگي در فصول تابستان و زمستان

  سهم نوع مصارف خانگي در گاز مصرفي

  مقايسه راندمان مصرف لوازم گازسوز اصلي

  راهكارهاي اصلاح الگوي مصرف گاز طبيعي در بخش خانگي

 • نتايج مجزاسازي مصرف گاز طبيعي در صنايع بزرگ
 • رکوردهای جدید مصرف گاز در ایران/ ایرانی‌ها 152میلیارد مترمکعب گاز سوزاندند
 • چالش‌هاي توسعه صنعت گاز

  فقدان استراتژي توسعه صنعت گاز

  نامشخص بودن متولي تدوين و اجراي استراتژي توسعه صنعت گاز

 • تاثير منفي فقدان استراتژي صنعت گاز در انتقال تكنولوژي
 • مشكلات نيروي انساني متخصص در صنعت گاز
 • روش هاي صرفه جويي در مصرف گاز
 • نتیجه گیری
 • منابع
 • مقدمه
 • گاز طبیعی که معمولاً گاز گفته می‌شود نوعی سوخت فسیلی گازی شکل است. گازی طبیعی سوختی است که معمولاً اثرات زیان‌آور کمتری نسبت به سوخت‌های فسیلی دارد و جزء منابع تجدید ناپذیر می‌باشد.گاز طبیعی سهم زیادي در تامین انرژي بخش هاي مختلف مصرف را به خود اختصاص داده است. آنچه سبب مصرف بیشتر گاز در بخش هاي مختلف همچون مصارف خانگی--جاري می شود، حجم ذخایر عظیم گاز طبیعی، قیمت پایین و مزایاي زیست محیطی آن است. ازجمله نگرانی هاي موجود در این حوزه عدم توازن بین تقاضا و عرضه گاز است که تقاضاي گاز خود شامل مصرف، صادرات وتزریق به چاه هاي نفتی است. هدف از تزریق گاز به چاه هاي نفتی جلوگیري از افت فشار، تثبیت و یا تقویت فشار مخزن براي دریافت درصد بیشتري از نفت خام موجود می باشد. عرضه گاز نیز خود شامل تولید و واردات گاز است.

 • بیان مسئله
 • گاز از منابع مهم انرژي به شمار مي آيند. منابع انرژي محدودند و نيازهاي ما نامحدود، اگر ما بخواهيم بي رويه از اين منابع استفاده کنيم روزي به پايان خواهند رسيد و آيندگان با کمبود انرژي مواجه خواهند شد. درست مصرف کردن ما از اين منابع باعث ذخيره اين انرژي ها مي شود و از هدر رفتن بيهوده آن ها جلوگيري مي شود. مصرف اندازه و بهينه با هدفمند کردن يارانه ها قوت بيشتري گرفته و داشتن اطلاعات درباره راهکارهاي صرفه جويي ضروري هستند. اغلب افراد معني صرفه جويي را به درستي متوجه نمي شوند، آن ها صرفه جويي را در کم مصرف کردن فهميده اند که اين طرز فکر بسيار اشتباه است چون خدا اين نعمت ها را خلق کرده تا نياز بنده هاي خود را برطرف کند. با اين اوصاف انسان بايد براي رفع نياز از اين منابع استفاده کند نه کمتر و نه بيشترو اين که نيازهاي خود را به اساسي و غير اساسي تقسيم کنيم و بر اساس اهميتي که دارند به آن ها بها دهيم. صرفه جويي به مفهوم مصرف چيزي به شکل درست و مناسب آن است. اين مسئله براي ايجاد تعادل ميان درآمد و هزينه بسيار مهم و اساسي است چرا که وقتي ما بيش از حد استفاده نکنيم نه انرژي بيهوده مصرف شده و نه هزينه بيخودي پرداخت شده است

 • اهمیت و ضرورت تحقیق
 • جایگاه ایران در حوزه انرژي در خاورمیانه و جهان و همچنین اهمیت استراتژیک منابع هیدروکربروي، مدیریت صحیح این منابع در فرآیند تولید تا مصرف در کشور را امري ضروري ساخته است. افزایش قابل ملاحظه سهم گاز در سبد انرژي که به علت پراکندگی منابع و باقی بودن ذخایر متناهی از این حامل در دنیا و روند کاهش ذخایر نفتی جهان می باشد و روند صعودي آن در بخش هاي مختلف مصرف همچون بخش تجاري-خانگی و پایان پذیر بودن آن ضرورت مصرف بهینه گاز را در بخش هاي مصرف کننده پررنگ تر میکند. بررسی اتلاف روزانه گاز در فرآیند پالایش، فرآورش، انتقال و چرخه عملیات بر نگرانی هاي ما افزوده، ما را بر آن داشته تا به مطالعه الگوي بهینه مصرف گاز در بخش خانگی-تجاري پرداخته، راه کار هاي احتمالی را براي کاهش اتلاف آن پیشنهاد کنیم.

 • اهداف تحقیق
 • در حال حاضر گاز طبيعي نزديك 25 درصد انرژي جهان را تامين مي‌كند. با توجه به مسائل زيست‌محيطي و كاهش ذخاير نفتي جهان سهم اين سوخت در سبد مصرف انرژي در حال افزايش است، به نحوي كه طبق گزارش انجمن جهاني انرژي حداقل تا سال 2020 گاز طبيعي بهترين گزينه بعنوان سوخت جايگزين نفت خواهد بود. اين مسئله در كنار پتانسيل كشور در حوزه گاز طبيعي، ما را با اين پرسش روبرو مي‌كند كه راه استفاده درست از منابع گازي كشور چيست و چگونه مي‌توان در عمل گاز را به ابزاري جهت توسعه كشور مبدل ساخت؟ در حال حاضر گاز طبيعي نزديك 25 درصد انرژي جهان را تامين مي‌كند. با توجه به مسائل زيست‌محيطي و كاهش ذخاير نفتي جهان سهم اين سوخت در سبد مصرف انرژي در حال افزايش است، به نحوي كه طبق گزارش انجمن جهاني انرژي حداقل تا سال 2020 گاز طبيعي بهترين گزينه بعنوان سوخت جايگزين نفت خواهد بود.اين مسئله در كنار پتانسيل كشور در حوزه گاز طبيعي، ما را با اين پرسش روبرو مي‌كند كه راه استفاده درست از منابع گازي كشور چيست و چگونه مي‌توان در عمل گاز را به ابزاري جهت توسعه كشور مبدل ساخت؟تجربه صد سال توليد و فروش نفت و مقايسه آن با عملكرد كشورهاي موفق در اين عرصه نظير نروژ نشان‌دهنده اين مسئله است كه برخورداري صرف از منابع اوليه ارزان عامل ترقي و توسعه نبوده و مي‌توان گران‌قيمت‌ترين منابع معدني جهان را در اختيار داشت و همچنان توسعه نيافته ماند.توسعه صنعت گاز و استفاده بهينه از اين نعمت الهي، نيازمند تغيير نگرش‌هاي مديريتي و سياستهاي توليد و مصرف است. اگر سياستگذاري در خصوص توسعه صنعت گاز بر طبق معيارها و روشهاي توسعه صنعت نفت صورت پذيرد، دور از ذهن نيست كه در آينده¬اي نه چندان دور وزير نفت كشور، صنعت گاز را نيز فاقد توان تكنولوژيكي و توسعه متوازن بخواند.

 • پیشینه تحقیق
 • با توجه به اهمیت گاز به عنوان یکی از منابع اصلی مورد استفاده و همچنین محدود بودن منلبع آن تحقیقاتی در این زمینه انجام گرفته است. از جمله مقاله ای نقش صرفه جویی انرژی در اقتصاد خانواده ، نوشته زهرا آذین است که بیان می دارد که :بهينه سازي مصرف انرژي در واحدهاي توليدي (خدماتي ) مسكوني يكي از راه هاي جلوگيري از اتلاف انرژي ميباشد عايق كاري حرارتي و هوابندي يكي از سريعترين و سود اورترين نتايج استفاده از طرح هاي جامع انرژي هاي خانگي ،بررسي چگونگي عايق كاري به منظور كاستن اتلاف انرژي است . اين كار باعث استفاده مناسب تر از هزينه هاي پرداختي انرژي مي شود .تشويق به صرفه جويي و اصلاح ساختار فناوري واحد هاي توليدي جهت افزايش بهره وري انرژي ، گاز ، بسيار موثر است و مي تواند از هدر رفتن انرژي در سطوح زياد جلوگيري نمايد .و به مطالعه آقاي رضا گودرزي راد در سال 1388 می توان اشاره کرد که از روش تجزیه به بررسی و تحلیل کمی علل تغییر در مصرف انرژي در بخش صنعت، پرداخته است و به اهمیت اثر تولیدي در تغییر مصرف انرژي در بخش صنعت طی دوره 84-

  1380 اشاره نمودند. همچنین تحلیل دکتر جواد نفرستی درباره اصلاح الگوي مصرف گاز در بخش مسکن با پیشنهادات تکمیلی براي مباحث 19 مقررات ملی ساختمان را میتوان از جمله تحلیل هاي صورت پذیرفته داخلی دانست.

 • جمع آوری اطلاعات
 • از روش مطالعه کتابخانهای و استفاده از جزوات و سایر پایان نامه ها انجام گرفته است.

 • تجزیه و تفسیر موضوع
 • افزايش چشمگير سهم گاز در سبد انرژي و روند صعودي آن در بخش هاي مختلف مصرف از جمله بخش صنعتي، تجاري، خانگي و نيروگاهي از يكسو و پايان پذير بودن ذخاير گازي از سوي ديگر، ضرورت مصرف بهينه گاز را در تمام بخش هاي مصرف كننده بيش از پيش محسوس مي نمايد. بخش خانگي با داشتن سهمي بالغ بر 36 درصد از كل مصرف گاز به عنوان بزرگ ترين مصرف كننده به شمار مي آيد. بنابراين تلاش براي رعايت الگوي مصرف گاز در بخش خانگي از اولويت بالاتري برخوردار است. با عنايت به اينكه عمده مصرف در اين بخش صرف ايجاد گرمايش در ماه هاي سرد سال مي شود، لذا ارائه راهكارهاي عملي و متناسب با شرايط فعلي جهت بهينه نمودن مصرف گاز در بخش خانگي مي تواند گام موثري در جلوگيري از هدر رفتن اين نعمت خدادادي و ثروت عمومي باشد. علاوه بر ايجاد گرمايش، از گاز طبيعي به منظور تامين آب گرم و پخت وپز نيز در بخش خانگي استفاده مي گردد. پس استفاده بهينه از گاز در ماه هاي غيرسرد سال نيز از اهميت بالايي برخوردار است. در شرايط فعلي و درحالي که مصرف انرژي در ايران 8 برابر اروپا و 18 برابر ژاپن است مي بايست با بهبود در تکنولوژي هاي اين صنعت و انتخاب صحيح در نوع مديريت و انتخاب دانش درجهت کاهش مصرف و افزايش فرصت هاي صادراتي و فراوري همت گمارده و با مديريت مصرف داخلي خود توان افزايش سهم 1 درصدي خود از بازار جهاني گاز و فرآورده هاي آن را به بيش از 10 درصد کنوني رسانيده و شرايط را براي استفاده و بهره برداري هر چه بيشتر از تبعات توسعه صنايع جانبي آن فراهم آوريم. با ادامه روند فعلي مصرف در کشور در ساليان نزديک نه تنها موجبات کسب سهم بيشتر کشور در بازار جهاني گاز فراهم نخواهد شد، بلکه امکان تامين مصارف داخلي نيز به سرعت کاهش يافته و به سمت واردات از کشورهاي همسايه گام خواهيم نهاد.

  بايد توجه داشت که حوزه هاي مهم مصرف گاز عبارتند از: 1- بخش خانگي 2- نيروگاهي 3- صنايع (به خصوص پتروشيمي) 4- حوزه پراهميت تزريق به مخازن نفتي. طبق پيش بيني هاي صورت گرفته، مصارف بخش خانگي شتاب روزافزوني گرفته است، در نيروگاه ها نيز تا سال 1390 معادل 80 درصد سوخت مورد نياز از گاز تامين خواهد شد که اين رقم در سال 1395 بالغ بر 95 درصد خواهد بود. در مورد تزريق حداقلي گاز و براي جلوگيري از افت فشار و حفظ شرايط موجود نيز روزانه حداقل 170 ميليون مترمکعب و ساليانه بالغ بر 60 ميليارد مترمکعب گاز مورد نياز است و در صورتي که با همين سرعت مصرف حرکت کنيم در افق 1400، عدد روزانه مصرف گاز در داخل بالغ بر يک ميليارد مترمکعب خواهد شد. حال از آنجايي که در خوشبينانه ترين حالت و در سال 2007 توليد گاز ايران تقريبا 450 ميليون مترمکعب بوده است و در صورتي که پالا يشگاه هاي ديگري نيز در اين ساليان و با تمام ظرفيت راه اندازي شوند خواهيم ديد که باز با افق 1400 فاصله اي بس بعيد وجود خواهد داشت و اين امر مصائب فراواني را در بخش انرژي بر کشور تحميل خواهد نمود. در ساليان اخير، تراز هميشه منفي گاز در ماه هاي سرد سال و عدم توجه به زيرساخت هاي توليد و عدم سنخيت منطقي بين توسعه شبکه مصرف و توليد و افت فشارهاي مقطعي خطوط انتقال گاز که در بهترين توان انتقال روزانه 400 ميليون متر مکعب گاز را دارا هستند و عدم توجه مناسب به بحث راهبردي تزريق به مخازن نفتي به علت مصرف غير صحيح و نابهينه گاز در کشور، کشور را در مورد استفاده از ذخاير اين ثروت و انرژي پاک با چالش مواجه ساخته و شرايطي سخت را بر آن حاکم نموده است.شرايطي که در صورت توجه نکردن و تداوم در روند فعلي آن موجبات خسران هايي بس عظيم بر ثروت هاي ملي را فراهم خواهد ساخت.از سوي ديگر لا زم بر ذکر است که ميزان توليد گاز طبيعي ايران در سال 2007 با افزايش 3 درصد نسبت به سال قبل از آن به 111/9 ميليارد مترمکعب رسيد که بيانگر سهم 3/8 درصدي ايران در توليد جهاني گاز در اين سال است، از سوي ديگر ميزان مصرف گاز طبيعي نيز در سال 2007 به گونه اي بوده است که تنها به ميزان 100 ميليون متر مکعب کمتر از توليد اين محصول بوده و رشد 2/9 درصدي مصرف در اين سال را نسبت به سال قبل از آن بيان مي دارد و اين امر بيانگر آن است که در صورت متوقف نشدن مصرف کنوني داخلي کشورمان، بازارهاي متقاضي گاز کشورهايي همچون بازار ترکيه - اروپا، بازار پاکستان، هندوستان - چين، بازار کشورهاي جنوب خليج فارس و ... را بايد به فراموشي سپرده و تزريق به مخازن نفتي و حرکت در جهت توسعه و افزايش رفاه را از ذهن خارج کنيم.

  تحقیقهای مشابه
  راههاي جلوگيري از هدررفتن گازها جهت صرفه جويي درهزينه هاي اقتصادي و كاهش آلودگي - روش تحقیق
  39 صفحه - 30000 تومان
  راههاي جلوگيري از هدررفتن گازها جهت صرفه جويي درهزينه هاي اقتصادي و كاهش آلودگي - روش تحقیق
  39 صفحه - 18000 تومان
  صرفه جویی گازها در پالایشگاهها و مراکز صنعتی- روش تحقیق
  42 صفحه - 24000 تومان
  صرفه جویی گازها در پالایشگاهها و مراکز صنعتی- روش تحقیق
  42 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ارزیابی صرفه جویی در محدوده مقیاس و گوناگونی 20
  28 صفحه - 84000 تومان
  سياست هاي اقتصادي دولت اسلامي
  21 صفحه - 12000 تومان
  سياست هاي اقتصادي دولت اسلامي
  21 صفحه - 7500 تومان
  دو مورد از روش هاي سبك سازي ساختمان
  9 صفحه - 9000 تومان
  دو مورد از روش هاي سبك سازي ساختمان
  9 صفحه - 6000 تومان
  روش هاي نوين تصميم گيري روش تحقیق
  43 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - يك مدل چند گانه براي محاسبه اعتماد به جريان كار با استفاده داده هاي منشااي خلاصه12
  24 صفحه - 46800 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - يك مدل فازی براي محاسبه اعتماد به جريان كار با استفاده داده هاي اصلی20
  32 صفحه - 46800 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - جایگزین هاي شیوه زندگی برای باكتري ريزوبيوم : همزیستی ، انگل شناسی ، و چشم پوشي از همزیستی 20
  27 صفحه - 21000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - ويژگي هاي عملكردي حسابرسان داخلي 26
  31 صفحه - 45000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - چالش هاي مديريت آگاه و علم مديريت 30
  53 صفحه - 69000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - يك مدل فازی براي محاسبه اعتماد به جريان كار با استفاده داده هاي اصلی
  8 صفحه - 24000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - رویکرد پنهان سازي تصویر بديع بر اساس تجزیه و تحلیل همبستگی برای بیومتریک هاي چندنمايي امن
  11 صفحه - 33000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - تحليل كدها و ضابطه هاي حرفه اي اخلاقيات در صنعت مهمان نوازي 19
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - مدلهاي پيچيده - مديريت همزمان پارادوكسهاي تناقض هاي استراتژيك 24
  14 صفحه - 42000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - درسهايي از معجزات رشد جهان و فجايع اقتصادي 14
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - كاهش ابعاد از طريق متغيرهاي مهم
  16 صفحه - 48000 تومان
  مقدمه ای بر روش تحقیق در علوم انسانی بصورت پاور پوینت
  279 صفحه - 60000 تومان
  متن مربوط به درس روش تحقیق با عنوان افزایش علاقه مندی به درس حرفه و فن
  18 صفحه - 15000 تومان
  پروژه مربوط به درس روش تحقیق - نقش CMP در اسکان موقت زلزله زدگان رودبار
  9 صفحه - 6000 تومان
  درس روش تحقیق - تاثیر حضور سالمندان در خانواده
  38 صفحه - 18000 تومان
  اصول روش تحقیق بصورت پاور پوینت
  46 صفحه - 10500 تومان
  پروژه درس روش تحقیق بررسی میزان تاثیر فناوری اطلاعاتی و ارتباطی تلفن همره و اینترنت
  35 صفحه - 30000 تومان
  پروژه درس روش تحقیق با عنوان روشهای جدید آموزش ریاضی برای معلمان
  63 صفحه - 24000 تومان
  پروژه روش تحقیق بررسي تاثيرات خشكسالي بر اقتصاد معيشتي روستائيان
  35 صفحه - 21000 تومان
  وجه اشتراک و افتراق بانکها - مطابق با روش تحقیق بدون جامعه آماری
  18 صفحه - 15000 تومان
  پروژه روش تحقیق با عنوان بررسی موانع و مشکلات درس هنر و تاثیر راهکارهای علمی آن در دوره ابتدایی
  15 صفحه - 12000 تومان
  بررسی علل پرخاشگری دانش آموزان بر اساس روش تحقیق
  21 صفحه - 15000 تومان
  پروژه مالی حقوق و دستمزد مطابق با روش تحقیق
  65 صفحه - 36000 تومان
  مقاله زبان اصلی بر اساس روش تحقیق با عنوان Listening
  8 صفحه - 12000 تومان
  در بیمه مطابق با روش تحقیق it بررسی فن آوری اطلاعات
  29 صفحه - 18000 تومان
  مصرف کالاهای فرهنگی بصورت روش تحقیق همراه با پرسشنامه و تجزیه تحلیل
  16 صفحه - 24000 تومان
  بررسی نقش تشویق در یادگیری دانش آموزان مطابق با روش تحقیق همراه با پرسشنامه
  12 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی روش های بین¬المللی مدیریت منابع انسانی، در موسسات کوچک و متوسط چینی 14
  26 صفحه - 46800 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - A جامعه شناسی سطح روش یادگیری منبع30
  45 صفحه - 175500 تومان
  بررسی نقش اشتغال مادران در میزان مشکلات درسی و رفتاری کودکان دبستانی مطابق با روش تحقیق و پرسشنامه
  22 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بررسی روش های متن مخفی در تصاویر 11
  14 صفحه - 9000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش تجزیه برای یافتن استراتژی پیروزی در بازی هگز 40
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بازی هگز: روش سلسله مراتبی 18
  16 صفحه - 48000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - بهترین روش مدیریت 10
  6 صفحه - 18000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - یک روش جدید در اندازه گیری ضرایب کشسان واقعی’ ‘in situ با استفاده از مبدل های مخروطی و قطبی شده به صورت افقی 7
  19 صفحه - 57000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش رتبه بندی چند شاخصه پیمانکاران با استفاده از اولویت بندی گزینه های واجد شرایط بر اساس تکنیک ترجیح پذیری 18
  16 صفحه - 48000 تومان
  بررسی ساختار حقوقی قوه مجریه بر اساس روش تحقیق حقوق.docx
  21 صفحه - 21000 تومان
  حقوق منع اعدام اشخاص زیر 18 سال روش تحقیق پلان بندی شده.docx
  46 صفحه - 24000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش تخمين ابعاد (اندازه ي) داده ها :‌سنجش فرانچسكو كاماسترا
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - طراحی یک روش جست و جوی پراکنده برای مشکلات زمان بندی یک گروه چند – ضابطه ایی در یک سیستم تولیدی المانی
  9 صفحه - 27000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش های پژوهش تاریخی
  15 صفحه - 45000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - منابع تعارض در سازمان ها و روش های حل تعارض
  10 صفحه - 30000 تومان
  بررسی رابطه بین عدالت سازمانی ، رفتار اخلاقی و رضایت شغلی در بین کارکنان سازمانهای دولتی روش تحقیق همراه با پرسشنامه و کار آماری
  36 صفحه - 36000 تومان
  بررسی میزان علاقه دانش آموزان سطح راهنمایی در آموزش زبان انگلیسی بین مدارس غیر انتفاعی - روش تحقیق همراه با پرسشنامه
  32 صفحه - 36000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش و نظریه ی شبیه سازی طرح ریزی کنترل دینامیک برای مبدل buck همگام CD-DC: نظریه مدل و شبیه سازی 34
  14 صفحه - 42000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - روش شناسی ارزیابی ریسک ایمنی مبتنی بر AHP فازی برای جرثقیل گردان اتاقک دار 12
  4 صفحه - 12000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - در جستجوی روش دیگر 12
  5 صفحه - 15000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - اثر محدودیتهای عملی بودن بر انتخاب روش پیشنهادی در جلسه بازار الکتریسیته روز قبل 26
  11 صفحه - 33000 تومان
  بررسی مرورزمان درحقوق ایران تحقیق حقوقی روش تحقیق
  42 صفحه - 30000 تومان
  بررسی ممنوعیت جمع مشاغل در حقوق ایران تحقیق حقوقی روش تحقیق
  68 صفحه - 30000 تومان
  چک سفید امضاء و ماهیت حقوقی آن تحقیق حقوقی روش تحقیق
  20 صفحه - 18000 تومان
  دیدگاه جرم شناسی در تاسیس علل مشدده تحقیق حقوقی روش تحقیق
  27 صفحه - 18000 تومان
  بررسی صادرات غیر نفتی قبل و بعد از انقلاب- روش تحقیق مدیریت بازرگانی پروژه
  88 صفحه - 36000 تومان
  تاجر ورشکسته روش تحقیق حقوقی
  56 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - استفاده از روش AHP برای ارزیابی چند معیاره‌ی مدل‌های مختلف یکپارچه‌سازی حمل‌ونقل عمومی شهری
  10 صفحه - 30000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - سوابق روش دهان به دهان آن لاین، نگرش و قصد خرید محصولات الکترونیکی در پاکستان
  13 صفحه - 39000 تومان
  ترجمه مقاله و تحقیق - فرایند تحلیل سلسله مراتبی فازی یکپارچه و روش VIKOR در اولویت بندی فعالیت های محافظت از کف پوش خیابان (پیاده رو)
  9 صفحه - 27000 تومان
  فساد فی الارض تحقیق حقوقی روش تحقیق
  34 صفحه - 9000 تومان
  فسخ نکاح دائم تحقیق حقوقی روش تحقیق
  22 صفحه - 9000 تومان
  بررسی مساله امر به معروف و نهی از منکر روش تحقیق حقوق
  22 صفحه - 10500 تومان
  بررسی مساله مهریه در قانون روش تحقیق حقوق
  46 صفحه - 21000 تومان
  حدود بررسی اختیارات دادستان روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 9000 تومان
  وضعیت حقوقی همسر غایب مفقود الاثر روش تحقیق حقوق
  50 صفحه - 36000 تومان
  حمایت از کودکان با ابزارهای کیفری روش تحقیق حقوق
  26 صفحه - 12000 تومان
  تاثیر پشیمانی امین در موضوع امانت پس از تعدی و تفریط روش تحقیق حقوق
  24 صفحه - 12000 تومان
  جنگل و اثرات آن بر زندگی انسان روش تحقیق منابع طبیعی
  18 صفحه - 6000 تومان
  ضمان قهری روش تحقیق حقوق
  35 صفحه - 15000 تومان
  قاعده لا ضرر حقوق روش تحقیق حقوق
  40 صفحه - 21000 تومان
  مرور زمان با نگرش به قانو ن مجازات اسلامی 1390 روش تحقیق حقوق
  23 صفحه - 7500 تومان
  نقش قراردادهای جوینت ونچ ر در تجارت بین الملل و قو اعد حاکم بر آن روش تحقیق حقوق
  55 صفحه - 24000 تومان
  تعارض قوانین در وصیت و ارث تحقیق حقوقی روش تحقیق
  19 صفحه - 9000 تومان
  تملک اموال غیر منقول توسط اتباع خارجی روش تحقیق حقوق
  25 صفحه - 12000 تومان
  رعايت حقوق بشر با بررسي تحريم شوراي امنيت روش تحقیق حقوق
  51 صفحه - 24000 تومان
  مجازاتهای جایگزین حبس روش تحقیق حقوق
  29 صفحه - 15000 تومان
  وضعیت کشورهای نامساعدجغرافیایی درحقوق بین الملل دریاها روش تحقیق حقوق
  37 صفحه - 18000 تومان
  اصل حسن نیت در قرارداد های تجاری بین الملل روش تحقیق حقوق
  20 صفحه - 9000 تومان
  اصول حقوقی ناظر بر حل وفصل اختلاف مودی با اداره امور مالیاتی روش تحقیق حقوق
  54 صفحه - 18000 تومان
  آزادی مشروط و تغییرات و اصلاحات آن در قانون جدید روش تحقیق حقوق
  66 صفحه - 21000 تومان
  بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه آیین دادرسی کیفری روش تحقیق حقوق
  29 صفحه - 9000 تومان
  بررسی تدابیر اخلاقی در مجازات های اسلامی روش تحقیق حقوق
  144 صفحه - 36000 تومان
  بررسی تطبیقی اصل خدمات عمومی در ایران و انگلیس و فرانسه روش تحقیق حقوق
  46 صفحه - 21000 تومان
  بررسی منشور حقوق شهروندی ایران روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 21000 تومان
  تعریف عقد( قرار داد) و معامله (پیمان) و تفاوت های آنان تحقیق حقوقی روش تحقیق
  5 صفحه - 3000 تومان
  دادگاههای عالی عدالت انگلستان روش تحقیق حقوق
  32 صفحه - 9000 تومان
  تعارض قوانین در فرزند خواندگی روش تحقیق حقوق
  47 صفحه - 15000 تومان
  تعدد مشاغل عمومی و ممنوعیت های قانونی وارد بر آن روش تحقیق حقوق
  67 صفحه - 21000 تومان
  ادله اثبات در داوریهای بین المللی روش تحقیق حقوق
  36 صفحه - 18000 تومان
  قرار منع تعقیب روش تحقیق حقوق
  41 صفحه - 24000 تومان
  مسئولیت مدنی داور در داو ری بین المللی روش تحقیق حقوق
  36 صفحه - 18000 تومان
  مفهوم آزادی مشروط روش تحقیق حقوق
  21 صفحه - 12000 تومان
  نژاد و قومیت در جهانی شدن سیاست و قدرت روش تحقیق حقوق
  31 صفحه - 15000 تومان
  اقسام حقیقت روش تحقیق حقوق
  26 صفحه - 9000 تومان
  حقوق دریاها در کنوانسیون ها - ایران و کنوانسیون1982 حقوق دریاها روش تحقیق و پروژه حقوق
  102 صفحه - 45000 تومان
  جایگاه تعزیر منصوص شرعی در قانون مجازات اسلامی روش تحقیق حقوق
  15 صفحه - 6000 تومان
  خشونت علیه زنان آسیب های فردی و اجتماعی روش تحقیق و سمینار
  70 صفحه - 21000 تومان
  خشونت علیه کودکان -از دیدگاه بالینی روش تحقیق فایل پاورپوینت
  49 صفحه - 21000 تومان
  ماهیت حقوقی و آثار دعوای تصرف عدوانی از منظر آیین دادرسی مدنی- روش تحقیق حقوق
  28 صفحه - 18000 تومان
  خشونت علیه کودکان از دیدگاه بالینی روش تحقیق و سمینار
  48 صفحه - 24000 تومان
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2022 - 2007