یکشنبه 4 تیر 1396
بازدید امروز : 2485 نفر
موتور جستجوی سایت نیازمندیهای دانشجویی موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...
تلگرام سایت تحقیق
تحویل در محیط : word

عنوان : تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق

ابتدا هزینه سفارش را از طریق پرداخت آنلاین و یا انتقال به شماره کارت 6037991813769019 بانک ملی به نام سید علیرضا هاشمی و یا واریز به شماره حساب 0102834007003 ملی بنام سید علیرضا هاشمی و با داشتن شماره فیش واریزی اقدام به سفارش کنید.
عنوان سفارش :
تحقیق حقوق بین الملل - بررسی سازمان ملل متحد با تاکید بر حق وتو - روش تحقیق
تعداد صفحه :
20
قیمت :
3500 تومان
جهت سفارش اینجا کلیک کنید

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
چکیده 4
مقدمه 5
بیان مسئله 5
اهمیت و ضرورت تحقیق 6
اهداف تحقیق 7
سئوالات تحقیق 8
فرضیات تحقیق 8
پیشینه 8
جمع آوری اطلاعات 9
تجزیه و تحلیل تحقیق 9
ستاد سازمان ملل 9
سابقه حق وتو 10
چرا وتو؟ 12
چرا نه؟ 13
وضعیت کنونی حق وتو 15
نظرات موافقان و مخالفان » حق وتو 17
نتیجه گیری 19
منابع 20
  مقدمه
سازمان ملل متحد سازمانی بین‌المللی است که در ۱۹۴۵ میلادی تأسیس و جایگزین جامعه ملل شد. این سازمان توسط ۵۱ کشور تأسیس و در سال ۲۰۰۶ میلادی، ۱۹۲ کشور عضو داشته‌است. اعضای آن تقریباً شامل همه کشورهای مستقلی می‌شود که از نظر بین‌المللی به رسمیت شناخته شده‌اند.واژه "وتو" از نظر لغوي به معناي خودداري از تصويب امري مي باشد.اين واژه از ريشه لاتين به معني "من مخالفت مي كنم" گرفته شده و در عرصه سياست اعم از داخلي و خارجي از كاربرد زيادي برخوردار شده است.
بیان مسئله
از زمان آغاز به كار سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ تاكنون در مجموع 261 مورد اعضاي دايم شوراي امنيت از حق وتو در موارد مختلف استفاده كرده اند كه شوروي و بعداً روسيه با 123 مورد در رأس و سپس آمريكا با 82 مورد، انگليس با ۳۲ مورد، فرانسه با ۱۸ مورد و چين با 6 مورد در مراتب بعدي قرار دارند.بيشتر موارد استفاده از حق وتو در دوران جنگ سرد و رويارويي ابرقدرت هاي آمريكا و شوروي بود كه شوروي سابق به دليل مخالفت با سياست هاي نظام سرمايه داري غربي به وتو قطعنامه هاي شوراي امنيت اقدام مي كرد؛ به طوري كه "آندره گرميكو"وزير امور خارجه شوروي در سال هاي ۱۹۵۷ تا ۱۹۸۵ به آقاي"نه"معروف شده بود.البته پس از فروپاشي شوري ميزان استفاده روسيه از حق وتو در شوراي امنيت به شدت كاهش يافته است.همچنين از جمله مواردي كه بيشترين موارد حق وتو از سوي آمريكا را به خود اختصاص داده قطعنامه هاي شوراي امنيت عليه اسرائيل است. آمريكا در دفاع از اسرائيل و بي توجه به انتقادات جهاني عليه سياست هاي اين رژيم تاكنون 38 مورد از قطعنامه هاي شوراي امنيت عليه اسرائيل را وتو كرده است. از دهه ۱۹۹۰ و با پايان يافتن جنگ سرد ميزان استفاده كشورهاي عضو دايم شوراي امنيت از حق وتو نسبت به قبل از آن به شدت كاهش يافته است.اعطاي حق وتو به پنج كشور عضو دايم شوراي امنيت سازمان ملل متحد از همان ابتدا تاكنون با انتقادات گسترده اي روبه رو بوده است. منتقدين براين باور هستند كه اعطاي اين حق به پنج كشور اصلي پيروز در جنگ جهاني دوم با اصول عدالت و نيز واقعيت هاي سياسي جغرافيايي جهان همخواني ندارد.
اهمیت و ضرورت تحقیق
از آنجا كه وتو كنندگان اعم از داخلي يا بين المللي بر مبناي مقررات مصوب از اين اختيار برخوردار شده اند معمولاً از آن به عنوان "حق وتو" ياد مي شود.
....

ترجمه انگلیسی به فارسی سایت تحقیق

برای پیدا کردن ما فقط کافیست «سایت تحقیق» را در گوگل سرچ کنید

ترجمه فارسی به انگلیسی سایت تحقیق
با کلیک روی +۱ ما را در گوگل محبوب کنید

شماره پاسخگوی سایت : 09118370377
Email : tahghighnet@yahoo.com
www.tahghigh.net 2007 - 2017