موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

موضوع : شناسایی الیا ف نساجی
تحویل در محیط : word

عنوان سفارش :
شناسایی الیاف نساجی
تعداد صفحه :
15
قیمت :
4000 تومان

امروز شناسایی الیاف در صنعت نشاجی اهمیت زیادی پیدا کرده است و آشنایی به نوع و خواص الیاف مختلف می توان کلیه عملیات مراحل تولید را به بهترین وجه ممکن انجام داد و در نتیجه راندمان بیشتر و کالای مرغوبتر بدست آورد.
الیاف با خواص فیزیکی و شیمیایی مختلف که دارند عکس العملهای مختلف در ریسندگی و بافندگی و نیز در عملیات رنگرزی و تکمیل نشان می دهند و با توجه به این خواص می توان پارچه هایی با مشخصات معین تولید نمود، مثلاً پارچه حاصل از مخلوط الیاف پلی استر با الیاف طبیعی خاصیت چروک ناپذیری دارد که مربوط بوجود پلی استراست.
هنگام رنگرزی نیز بایستی به خواص الیاف توجه کرد، برای مثال، رنگی که برای الیاف پشم مورد استفاده است نمی تواند در رنگرزی الیاف پنبه بکار رود زیرا بعضی از مواد شیمیایی ممکن است آسیب به پارچه پشمی نزنند ولی پارچه پنبه ای را از بین ببرند.
هم چنین در شستشو و لکه گیری پارچه بایستی به نوع الیافی که در آن پارچه به کار رفته آشنایی داشته باشیم تا مواد شیمیایی برده شده در عملیات شستشو و لکه گیری بپارچه صدمه ای نزند مثلاً الکه چربی با استن پاک می شود ولی اگر پارچه ای که لکه چربی دارد از چربی دارد از جنس استات باشد در این صورت عمل لکه گیری باعث حل شدن خود پارچه در استن می گردد.
هم چنین در شستشوی پارچه های پشمی طریقه شستشو باید بترتیبی باشد که از نمدی شدن پارچه جلوگیری شود.
تعریف لیف و تقسیم بندی الیاف
لیف عبارتست از رشتته نازک با طول کافی که دارای قابلیت انحناء و استحکام لازم برای ریسندگی و بافندگی باشد. کلمه الیاف جمع لیف است و به مجموعه ای از لیفهای مشابه اطلاق می شود. بطور کلی الیاف بدو دسته تقسیم می شوند، الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی.
الیاف طبیعی الیافی هستند که در طبیعت بوجود می آیند و برای استفاده در صنعت نساجی فقط عملیات فیزیکی روی آنها انجام می گردد.
الیاف مصنوعی الیافی هستند که بدست بشر ساخته می شوند، بعضی از الیاف مصنوعی بوسیله تغییر شکل الیاف طبیعی با مواد دیگری که در طبیعت وجود دارند تولید می شوند و بعضی دیگر کاملاً بطور مصنوعی و از مواد شیمیایی تهیه می شوند. ..................

تحقیقهای مشابه
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2020 - 2007