موتور جستجوی پیشرفته مقالات و تحقیقات و ...

تحویل در محیط : word

عنوان : پروژه برق - الکترونیک - اینورتر

عنوان سفارش :
پروژه برق - الکترونیک - اینورتر
تعداد صفحه :
105
قیمت :
45000 تومان

خلاصه تحقیق
فهرست مطالب
فصل اول - مطالعه و بررسی اینورتر ها و انواع آنها و خصوصات 1
مقدمه 2
کاربرد های اینورتر 3
منبع تغذیه 3
منابع برق اضطراری 3
گرمکن القائى 3
انتقال انرژی به روش HVDC 3
درایو فرکانس متغیر 4
درایوهای الکتریکی وسیله نقلیه 4
اینورترهای آف گرید 4
اینورترهای Grid-tie 6
اینورترهای دو کاره 8
ولتاژ خروجی 9
تداخل 9
نکات مربوط به سیم کشی 9
انشعاب ولتاژ اضافی در دمای پایین 10
اینورترهای Sunny BOY Grid-tie 10
Sunny 36kwو سیستم های 42kw 13
SMA sunny Tower 14
نمایشگر سیستم بی سیم Beam sunny 14
Fronius اینورترهای IG 16
صفحه ی نمایش شخصی بی سیم IG Fronius 17
صفحه نمایش عمومی IG Fronius 18
لوازم یدکی تبادل داده ی (DatCom ) Fronius IG 19
جعبه ها و کارت های ثبت داده 19
جعبه ی حسگر ، کارت حسگر و حسگر ها 20
اینورترهای دارای رابطه ی شبکه ای (GT ) Xarex 22
اینورتر های تجاری سه فازه ی GT 23
اینورترهای سه فازی تجاری Solectria 25
اینورتر های تجاری سه فازی دارای دریچه ی انرژی SatCon 27
سیستم ها و اینورتر های دارای رابطه ی شبکه ای GTFX و GVFX 29
سیستم های خارجی OutBack 30
سیستم های داخلی OutBack 30
سیستم اینورتر مبتنی بر باطری موج سینوسیXW - غیرشبکه ای و دارای رابطه ی شبکه ای32
Xantrex اینورتر های سری SW 36
Xantrex GTI 37
اینورتر های غیر شبکه ای OutBack 38
اینورتر های درزگیری شده ی OutBack FX با پره های توربینی 40
اینورتر های تهویه دار OutBack VFX 40
نظارت و کنترل از راه دور OutBack MATE 41
لوازم یدکی اینورتر OutBack FX 42
FLEXware 250 43
OutBack FLEXware 500 and 1000 43
اجزای FLEXware 45
سیستم های انرژی کامل OutBack FLEXware 45
به طور کامل مونتاژ و تست شده 45
سیستم قدرت FLEXware 500 47
سیستم های قدرت FLEXware 1000 47
Magnum سری MS 48
اینورتر / شارژرهای موج سینوسی خالص 48
لوازم و گزینه ها 49
اینورتر های 12 ولتی سری MM-AE 51
اینورتر های 12 ولتی سری ME 51
اینورتر های 24 ولتی سری RD 52
MidNite Solar 53
E-Panel 53
Xantrex 56
اینورتر SW Plus 56
پنل های قدرت مونتاژ شده ی Xantrex SW Plus 59
اینورتر 300 وات Morningstar SureSine 61
اینورتر های دارای موج سینوسی سری Exeltech XP 62
اینورتر های دارای موج سینوسی Samlex 63
اینورتر های سری Xantrex DR 64
اینورتر های تعدیل شده ی دارای موج سینوسی Samlex 65
مبدل های مجزای DC به DC Samlex 66
مبدل کاهنده ی قدرت DC Samlex 67
اتوترانسفورماتور Xantrex T-240 68
اتوترانسفورماتور Toroid 68
اتوترانسفورماتور Outback PSX-240 69
فصل دوم :کاربرد منبع ولتاژ اینورتر چند سطحی 70
اینورتر آبشاری با منابع جدای DC 71
. اینورتر منبع ولتاژ تمام پل یا " پل - H " 71
مقدمه 71
سیگنال ورودی و عملیات اینورتر 71
زمان خاموشی 73
پیکربندی اینورتر آبشاری 74
ساختار تک فاز 74
ساختار سه فاز 76
مبداء های DC مجزا (SDC Ss) 79
نتیجه گیری 82
فصل سوم : اینورتر چند سطحی مبتنی بر اتصال چند مرحله ای مبدل های سه سطحی مقیاس بندی شده با توان سه 83
مقدمه 84
اصول بنیادی مبدل های چند مرحله ای 85
A.اصل اساسی 85
B.توزیع برق 88
برنامه کاربردی مبدل چند گانه 91
نتایج عملیات 92
فیلتر توان موثر موازی 92
منبع ولتاژ سینوسی 93
گرداننده های دستگاه 93
نتیجه گیری 96
منابع : 98
فصل اول
مطالعه و بررسی اینورتر ها و انواع آنها و خصوصات
  مقدمه
اینورتر یا مبدل برق دستگاه الکترونیکی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می کند. جریان AC تبدیل شده می توانند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی باشد که بوسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل می شود. اینورترها قطعات متحرک ندارند و در طیف گسترده ای از ابزارهای کاربردی استفاده می شوند، از منبع تغذیه کامپیوتر گرفته تا ابزار بزرگ حمل و نقل فله. اینورترها معمولا برای تامین جریان AC از منابع DC مانند پانل های خورشیدی یا باتری مورد استفاده قرار می گیرند. اینورتر نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا است. دلیل این نام گذاری آن است که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام می دهد.
برخی از اینورتر های با توان پایین دراری هشداری مبنی بر عدم استفاده از آنها برای روشن کردن لامپهای فلورسنت معمولی هستند. دلیل این هشدار این است که خازن تصحیح توان به صورت موازی با لامپ وصل شده است. با برداشتن خازن مشکل رفع خواهد شد.
اینورتر قلب تمامی سیستمهای قدرت کوچک می باشد . اینورتریک دستگاه الکترونیکی است که توان جریان مستقیمیDC باتری یا مدون خورشیدی را به توان جریان متناوب AC تبدیل می کند تا لامپ ها ، دستگاهها یا هر چیزی را که به طور طبیعی با انرژی تامین شده توسط شبکه عمومی عمل می کند . به کار بیندازد . اینورتر ها دارای انواع گوناگون از لحاظ اندازه و کیفیت بوده و ویژگی ها مختلفی را ارائه می دهند که آنها را مختص کاربردهای خاص می سازد .
کاربرد های اینورتر
• منبع تغذیه
اینورتر برق DC را از منابعی مانند باتری، پانل های خورشیدی، یا سلولهای سوختی به برق AC تبدیل می کند. برق خروجی را می توان به هر ولتاژی که لازم باشد تبدیل کرد. میکرو اینورترها مستقیما جریان را از پانل های خورشیدی به جریان متناوب تبدیل می کنند.
• منابع برق اضطراری
استفاده از باتری و اینورتر بعنوان منبع تغذیه اضطراری (یو پی اس) جهت تامین برق AC زمانی که برق اصلی در دسترس نیست. وقتی که برق اصلی مجددا برقرار شد ، از یکسو کننده برای شارژ کردن باتری ها استفاده می شود. • گرمکن القائى از اینورتر ها برای بالا بردن فرکانس برق اصلی جهت استفاده در گرمکن القائى استفاده می شود. برای اینکار ابتدا برق اصلی با به DC تبدیل کرده و سپس بوسیله اینورتر برق DC را به AC با فرکانس بالاتر تبدیل می کنند.
• انتقال انرژی به روش HVDC
در انتقال برق به روش HVDC (انتقال مقدار زیادی انرژی در مسافت‌های زیاد و با تلفات کم)، ابتدا برق AC به برق DC با ولتاژ بالا تبدیل شده و به مکان دیگری منتقل می شود. سپس در محل دریافت، به کمک اینورتر آن را به برق AC تبدیل می کنند.
• درایو فرکانس متغیر
درايو فرکانس متغیر یا VFD يك سيستم براي كنترل كردن سرعت چرخش يك موتور AC با كنترل كردن فركانس برق اعمال شده به موتور الكتريكي است. اینورتر وظیفه کنترل برق را بعهده می گیرد. در اغلب موارد ، درایو فرکانس متغیر شامل یک یکسوساز است به طوری که برق DC مورد نیاز اینوتر از برق AC اصلی تامین می شود. از آنجا که در اینجا اینورتر یک عنصر اصلی است، بعضی اوقات درایو فرکانس متغیر به نام درایو اینورتر یا کلا اینورتر نامیده می شود.
• درایوهای الکتریکی وسیله نقلیه
در حال حاضر از اینورتر جهت کنترل قدرت کشش موتور در برخی وسایل نقلیه برقی مانند قطار برقی و همچنین برخی از خودروهای الکتریکی و هیبریدی مانند تویوتا Prius استفاده می شود. به طور خاص پیشرفت های مختلف انجام شده در تکنولوژی اینورترها به خاطر کاربرد آنها در وسایل نقلیه برقی است. در وسایل نقلیه مجهز به ترمز احیا کننده، اینورتر همچنین انرژی خود را از موتور (که در این جا به عنوان یک ژنراتور عمل می کند) گرفته و آن را در باتری ها ذخیره می کند.
اینورترهای آف گرید
اینورترهای آف گرید یا مستقل، توان DC ذخیره شده در باتری ها را به توان AC تبدیل می کند که در صورت نیاز می توان آن را به کارگرفت . اینورتری را برای سیستم قدرت خود انتخاب کنید که برمبنای حداکثر بار به حداکثر جریانی که نیاز دارید ولتاژ خروجی AC مورد نیاز ولتاژ باتری ورودی و ویژگی های گزینشی مورد نیاز دست یابید . اینورتر های مستقل با کیفیت در اندازه هایی از 100 وات برای شارژ کامپیوتر های نوت بوک و ماشین های فکس گرفته تا 60 کیلو وات برای کاربردهای تجاری وجود دارند . اندازه ی یک اینورتر با حداکثر خروجی پیوسته ی آن بر حسب وات سنجیده می شود . این رتبه بندی باید از کل ولتاژ همه ی جریانهای AC که شما در یک زمانی قصد به کارگیری آن را دارید بزرگتر باشد مقدار وات مصرفی اکثر جریانهای AC که شما در یک زمان قصد به کارگیری آن را دارید بزرگتر باشد . مقدار وات مصرفی اکثر جریانهای AC را می توان از روی برچسب دستگاه که معمولاً نزدیک به ورودی سیستم برق قرار دارد یا از روی دفترچه راهنمای دستگاه تعیین نمود . اگر از اینورتر انتظار می رود که موتورهای القا را به کار بیاندازد ، نظیر اینورتر هایی که در ماشین های لباس شویی ، خشک کن ها، ماشین های ظرف شویی و ابزارهای پر مصرف به کار می روند ، باید طوری طراحی شده باشد که به دفعات زیاد و به محض روشن شدن این موتورها توان را انتقال دهد . اینورترهای مستقل با دوشکل موج خروجی اولیه- موجودند : موج سینوسی و موج سیسنوسی تعدیل شده (اصطلاح مناسب در واقع موج مربعی تعدیل شده می باشد اما از آنجا که اصطلاح موج سینوسی تعدیل شده بیشتر به کار می رود مانیز از این اصطلاح استفاده می کنیم .)
اینورترهای grid-tie ، اینورترهای دو کاره و اینورترهای شرکتهای عمومی ، موج سینوسی تولید می کنند . اینورترهای Exeletch ، سری SMA,Xantrex و outBack fx اینورترهای آف گرید موج سینوسی می باشد. اینورترهای موج سینوسی هزینه های بالاتری دارند اما می توانند تقریباً هر چیزی را که با برق عمومی کار می کنند به راه بیاندازند . اینورترهای موج سینوسی Exeltech انتخابی عالی برای سیستم های قدرتی هستند که تجهیزات صوتی یا ارتباطی وسایر تجهیزان الکترونیکی را به کار می اندازند . اینورترهای سری outback و xantren SW می تواننند برای تولید بالای 36KW خروجی به متصل شوندو به صورت آف گرید یا GRID –TIE عمل کنند . ما اکنون اینورترهای سری Xantren DR و Samlen psE خروجی موج سینوسی را با اغتشاش هارمونیک تقریباً 40% تعدیل نموده اند . آنها در مواقعی که شکل موج چندان مهم نیست انتخاب هایی مقرون به صرفه در سیستم ها ی قدرت می باشند . ظرفیت جریان بالا آنها را قادر می سازد تا موتورهای بزرگ را به کار بیاندازد در حالیکه کارایی بالا آنها را در زمان کار بر روی دستگاههای کوچک نظیر یک ضبط صوت یا یک لامپ کوچک مقرون به صرفه می نماید . آنها می توانند توان اکثر لامپ ها ، تلویزیون ها، لوازم برقی و کامپیوترها را به خوبی تامیین کنند . متأسفانه این نوع از اینورترها می توانند به برخی از دستگاههای دارای قابلیت شارژ مجدد و چراغ قوه ها (پرینترهای لیزری ، دستگاههای کپی آسیب برسانند. تجهیزاتی با یکسوسازهای کنترل شده ی سیلیکونی (SCR) عمل نخواهند کرد برخی از تجهیزات صوتی دارای یک خش خش هستند که می تواند برای گوش دادن به موسیقی آزار دهنده باشد .
....
 • مجری کارهای پژوهشی عمومی، علمی پژوهشی و مروری
 • کارهای آماری و تجزیه و تحلیل داده
 • تحلیل کمی و کیفی
 • انجام کلیه خدمات نگارش، ترجمه تخصصی ، ویرایش مقاله ها و پایان نامه ها
 • انجام رفرنس نویسی استاندارد با نرم افزار EndNote
 • آماده سازی پاورپوینت مربوط به ارائه در جلسات و همایشها
 • Tel : 09120906507 - 09118370377
  Email : tahghighnet@yahoo.com
  Telegram : @tahghighnet
  Instagram : tahghighnetinsta
  www.tahghigh.net
  2021 - 2007